ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

איך לטפל בהתקף חרדה

בעולם המערבי בו אנו חיים אנו למדים כי התקפי חרדה הינם דבר שבשגרה. הלכה למעשה למעלה מ – 5% מן העולם המערבי סובל ו/או יסבול מהתקפי חרדה משתנים במהלך החיים. אנשים הסובלים מהתקפי חרדה חווים לא מעט קשיים בתפקוד היום-יומי לצד מחשבות טורדניות, כאב פיזי ותחושות לא נעימות החוזרות פעם אחר פעם. אנחנו רואים סוגים רבים של חרדות לצד מאפיינים רבים. אם הגעתם לכאן סימן שאתם מעוניינים לדעת איך לטפל בהתקף חרדה.


מהי בעצם חרדה?

בשנים האחרונות אנו רואים עלייה במודעות החברתית והסביבתית סביב אנשים הסובלים מחרדות בעצימות שונה. חרדה נחשבת לאחת מן ההפרעות הבולטות והשכיחות ביותר בעולם המודרני. יחד עם זאת אנשים רבים אינם יודעים באמת מה היא חרדה. כאשר אנחנו מדברים על חרדה אנחנו מדברים על מצב בו אדם סובל ממגוון רחב של תסמינים פסיכולוגיים, פיזיולוגיים, גופניים, קוגניטיביים לצד תסמינים אחרים בסיטואציות שונות ומגוונות בחיים.


אותם אנשים הסובלים מחרדה מספרים על תחושה של שיתוק רב, פחד ואף לעיתים תחושה של חוסר אונים שאינם מצליחים להתחמק ממנה כאשר הם חווים התקף חרדה. לא מעט אנשים נוטים לקשר בין חרדה לבין פחד אך חשוב לציין שלא מדובר באותו הדבר.


  • פחד – פחד הוא רגש טבעי אשר אנחנו מרגישים אותו במצבים וברגעים בהם ישנה סיבה רציונאלית לפחד, מדובר בהרגשה טבעית ויש אותה לכולנו.
  • חרדה – חרדה אמנם טומנת בחובה לא מעט אלמנטים של פחד אך עשויה להגיע לא פעם גם כאשר אין שום איום ממשי, אין באמת משהו מפחיד שאנחנו עומדים לפניו, ולעיתים גם כאשר אין קשר למציאות כלל. חרדות הפכו כבר מזמן לחלק בלתי נפרד של מיליוני אנשים ברחבי העולם – מדובר בהפרעה נפשית לכל דבר אשר פוגעת בתחושת הביטחון ובשגרת היום-יום של הסובלים ממנה.

טיפול בהתקף חרדה: נוירופידבק

חרדה פוגעת בתפקוד הכללי ואף יכולה לגרום לשינוי הרגלים, הימנעות, התקפי פאניקה, פגיעה בדימוי העצמי, תחושות אובדניות והרשימה עוד ארוכה. כיום ניתן לראות לא מעט שיטות וגישות לשם טיפול בחרדה בין אם טיפולים רפואיים ו/או טיפולים התנהגותיים. כיום אחת מן השיטות המובילות לשם טיפול בהתקף חרדה הינה שיטת "נוירופידבק". שיטה זו נחשבת לאחת השיטות המתקדמות בתחום המאומצת על ידי מרכזי רפואה מובילים בארץ וברחבי העולם, וגם במרכז לשיפור תפקודי המוח – אלפא בריין סנטר.


הלכה למעשה מדובר בפתרון טכנולוגי ללא תרופות וללא מגע פולשני עם אחוזי הצלחה מוכחים ונבדקים של למעלה מ – 87%. טיפול זה הינו טיפול אשר במהלכו אנו מתרגלים ומאמנים את המוח לפעול בצורה נכונה ומדויקת לצד שימוש במכשור טכנולוגי מתקדם.

אנו למדים כי בכל רגע נתון המוח שלנו משדר פעילויות חשמליות שונות המתבטאות בגלי מוח, פעילות חשמלית תקינה מעידה על תפקוד תקין, מחד גיסא פעילות חשמלית שאינה תקינה עשויה להיות הסיבה ו/או על המקור לחרדה. באמצעות טיפול במכשור מתקדם אנו מצליחים לאמן אזורים ספציפיים במוח ולעזור לאנשים להשתחרר מהחרדות.

איך טיפול נוירופידבק עובד בהתקף חרדה?

כפי שכבר הצלחתם להבין טיפול נוירופידבק הינו טיפול אשר תפקידו להסדיר את הפעילות המוחית וללמד את המוח דפוסי התנהגות תקינים, כך ניתן להפחית את החרדה ואף להיפטר ממנה במקרים מסוימים. כל מטופל מגיע לבדיקת QEEG ממוחשבת (בדיקה חיצונית, לא פולשנית וללא כל כאב) במהלך בדיקה זו נמדדת הפעילות המוחית ובודקים אילו פעילויות חורגות מטווח הנורמה ובאילו איזורים.

לאחר מכן פועלים לשם התאמת תוכנית טיפולים מותאמת אישית למטופל ומתחילים את הטיפול. אנו רואים כי תוך זמן קצר ניתן להבחין בתוצאות חיוביות אשר נשארות לאורך זמן.

אלפא בריין סנטר – המרכז לשיפור תפקודי המוח

אלפא בריין סנטר הינו מרכז לאימון מוחי הנחשב למרכז המוביל בישראל לטיפולי נוירופידבק בחרדה. המרכז נותן מענה למגוון רחב של קשיים שאיתם מתמודדים אנשים הסובלים מהפרעות שונות, בין היתר כתוצאה מפעילות בלתי סדירה של המוח. המרכז נותן מענה במקרים של דיכאון, חרדה, התקפי חרדה, הפרעות קשב וריכוז, טראומה, לצד הפרעות נוספות.

המרכז פועל בטכנולוגיות מתקדמות הנשענות על מחקרים מוכרים ומקובלים בעולם המקצועי מדעי, תוך כדי שימוש בציוד מקצועי בסטנדרט הגבוה ביותר, המאושר בתווי תקן בינלאומיים כמו ה-FDA האמריקאי.

אנחנו מזמינים אתכם להשתחרר מהחרדה ולצאת לחיים חדשים

logo בניית אתרים