ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

  1. דף הבית
  2. אודות
  3. מידע נוסף
  4. נוירופידבק
  5. אימון מוחי

אימון מוחי

זה לא סוד. טיפולים תרופתיים אינם מצליחים לספק מענה מלא לקשיים הרבים שאיתם מתמודדים אנשים עם הפרעות הנובעות מפעילות מוחית שאינה תקינה. דיכאון, חרדות, הפרעה טורדנית כפייתית, הפרעת קשב וריכוז, לקויות למידה, מיגרנות, ועוד קשת רחבה של בעיות רפואיות ונוירו-התפתחותיות נובעות, בין היתר מפעילות מוחית שאינה תקינה. 

הבשורה, אימון מוחי במרכז אלפא בריין סנטר מצליח לשפר את הפעילות המוחית ולווסת אותה. עם השיפור בפעילות המוחית מגיע גם השיפור בסימפטומים, בתפקוד ובאיכות החיים. 

טיפול באימון מוחי מוכר ומיושם במרכזים רפואיים בארץ ובעולם, והשימוש בו ככלי טיפולי מן המניין הפך עם הזמן למקובל יותר ויותר גם בארץ. בזכות האימון המוחי כבר אין צורך להשלים עם בעיות מורכבות, ויש דרך בטוחה, אחראית ויעילה להתגבר עליהן אחת ולתמיד.

טיפול באימון מוחי ב NeuroFeedback – נוירופידבק באלפא בריין סנטר

NeuroFeedback – נוירופידבק היא שיטת טיפול מתקדמת של אימון מוחי שבה המטופל מתרגל ומאמן את המוח לפעול באופן אופטימלי. באמצעות טיפול בנוירופידבק ניתן להשפיע על הפעילות המוחית הבלתי סדירה, לווסת ולנרמל אותה. 

בכל רגע נתון, מתרחשת באזורים השונים במוחנו פעילות חשמלית המתבטאת בהופעת גלי מח שונים. פעילות חשמלית תקינה מעידה על תפקוד מוחי תקין – וחריגות בפעילות החשמלית עשויות להיות סיבה להפרעות השונות ולקשיים בתפקוד האדם. 

האימון המוחי במרכז אלפא בריין סנטר מאמן אזורים ספציפיים במוח, ומשפר את התפקוד שלהם באופן ממוקד. הטיפול אינו תרופתי, אינו פולשני ונעדר תופעות לוואי. הטיפול משפיע לאורך זמן. כשנוצרה "למידה" המוח זוכר אותה. התהליך דומה ללימוד רכיבה על אופניים, כשהמוח לומד לשלוט במיומנות הזו הוא אינו שוכח אותה.

כמה דברים שכדאי לדעת על אימון מוחי באלפא בריין סנטר

במרכז ניתן למצוא את כל הטיפולים לשיפור תפקודי המוח תחת קורת גג אחת: נוירופידבק, ביופידבק וטיפול התנהגותי קוגניטיבי – CBT. כל אחד מהטיפולים מיושם בהתאם לצורך ועל ידי אנשי מקצוע בעלי הכשרה וניסיון לכך. 

כל מטופל שמגיע למרכז אלפא בריין סנטר נפגש עם ד"ר אירנה נתנאל Ph.D, בעלת ניסיון רב שנים בתחום האימון המוחי, שבודקת את התאמתו לטיפול. המטופל עובר בדיקת  QEEG שאינה פולשנית, שממפה את הפעילות החשמלית במוחו, משווה לפעילות תקינה, ומאתרת את האזורים במוח שאותם צריך לשפר דרך האימון. בהתאם לתוצאות בדיקה זו נבנית תוכנית טיפולים אישית.  


זה מדעי. השיטה והטכנולוגיה המיושמת במרכז אלפא בריין סנטר הוכחה מדעית ומחקרית, ומקובלת ומוכרת במוסדות בריאות נחשבים בארץ ובעולם. המכשור המתקדם במרכז מאפשר הסתכלות מקיפה על כל אזורי המוח בשכבות העמוקות תוך מעקב והדמיה בזמן אמת במהלך הטיפול. הטיפול במרכז מתבצע באחריות, בליווי מלא ובפיקוח של ד"ר אירנה נתנאל Ph.D ואנשי המקצוע של המרכז. 

אימון מוחי
logo בניית אתרים