טיפול קשב וריכוז ללא ריטלין – האם זה אפשרי?


עד לפני כמה עשורים, המודעות לילדים עם בעיות קשב וריכוז כמעט ולא הייתה קיימת. ילדים היו צריכים להתמודד עם הבעיות השונות שהיו חלק משגרת החיים שלהם. בעשורים האחרונים, ובעיקר בעשור הנוכחי אנו רואים כי נותנים לנושא הזה חשיבות גדולה מאוד. ילדים עוברים אבחונים שונים כבר מגיל צעיר על מנת להכיר את הבעיות השונות שיש להם. הדעה הרווחת היא שככל שמאתרים את הבעיות בגיל יותר צעיר, כך יהיה אפשר לטפל בהן טוב יותר.


אך מה קורה ביום שאחרי, כאשר מגלים כי לילד ישנן בעיות קשב וריכוז?


קיימים טיפולים שונים, החל מהמוכר והרווח - טיפול תרופתי בריטלין לדוגמא, וכן טיפולים אחרים. אין ספק שהבלבול של ההורים הוא גדול, הם רוצים לטפל בילד, לסייע לו בלימודים ובכל תחומי החיים, אך לא תמיד הטיפול שהם נותנים אכן מסייע, ולפעמים יש תופעות לוואי, ובכלל, יש צורות שונות של בעיות קשב, ולא כל טיפול מתאים לכל ילד, בנוסף, ישנם גם הורים שמחפשים אלטרנטיבה לטיפול ללא תרופות, או לטיפול נוסף על הטיפול שהילד כבר מקבל. עבור כל אילו החדשות הטובות הן שישנו טיפול קשב וריכוז ללא ריטלין, לא תרופתי ולא פולשני שכדאי לכל הורה להכיר.


טיפול קשב וריכוז ללא ריטלין


אימון המוח – טיפול בהפרעות קשב וריכוז


המוח הוא אחד מהאיברים הכי מדהימים והכי חשובים שיש לנו בגוף. הוא בעצם המקום שבו מתקבלות ההחלטות, והוא זה ששולח מסרים שונים לגופנו. הפרעת קשב וריכוז מקורה במוח, והתרופות אמורות "לתקן" את ההפרעה, או יותר נכון, לשפר את הסימפטומים.


אך מצד שני התרופות שמתקנות את הבעיה הזאת, מביאות איתן בעיות אחרות. טיפול קשב וריכוז ללא ריטלין מבוסס על כך שאפשר לאמן את המוח לשפר את התפקוד שלו, באזורים הספציפיים במוח המעורבים בבעיית הקשב, וברגע שתפקוד המוח משתפר, גם בעיית הקשב משתפרת, וכאן בשונה מטיפול תרופתי שהשפעתו יעילה כל זמן שנוטלים את התרופה, כאן היעילות נשמרת לאורך זמן, גם זמן רב לאחר שהאימון למוח הסתיים. השיטה המתקדמת לאימון המוח אצל ילדים עם בעיות קשב היא נוירופידבק – הטיפול האולטימטיבי להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז.


למה לא כל טיפול מתאים לכל ילד ?


יש כאלה שיספרו לכם כי הטיפול התרופתי חולל אצלם פלאים בכל מה שקשור לבעיות קשב וריכוז. אך כאשר מדברים על טיפול בהפרעות קשב וריכוז, חובה להסתכל על מכלול האנשים. השאיפה היא שתהיה דרך טיפול נוספת שמביאה איתה יתרונות רבים ומינימום של חסרונות.


  • הטיפול התרופתי מביא איתו לא מעט תופעות לוואי ובעיות שיכולות להטריד לא פחות מאשר בעיות קשב וריכוז. טיפול קשב וריכוז ללא ריטלין אינו כרוך בתופעות לוואי כלל, אילו פולשני ואינו תרופתי.
  • הטיפול התרופתי הוא טיפול קבוע והשפעתו כאמור יעילה רק כל זמן שנוטלים אותו, ברגע שמפסיקים, המצב עלול לחזור לקדמותו. טיפול קשב וריכוז ללא ריטלין יעיל לאורך זמן והשפעתו המיטיבה נשמרת.
  • טיפולים תרופתיים לא בהכרח יסייעו לכל הילדים בדיוק באותו האופן. יש ילדים שרואים תמורה טובה יותר מהטיפול התרופתי, ואחרים שרואים בו כיעיל הרבה פחות. טיפול קשב וריכוז ללא ריטלין מותאם אישית לכל ילד, בהתאם לפעילות מוחו, תסמיניו ויעדיו, ולכן יהיה אפקטיבי יותר.
  • טיפול תרופתי להפרעות קשב וריכוז יהיה יעיל לזמן הקרוב. כלומר לא מדובר על טיפול שיעלים את הבעיה לטווח הרחוק, הוא יהיה רלוונטי לטווח הקרוב בלבד. טיפול קשב וריכוז ללא ריטלין הוא הפתרון למי שמחפש טיפול עם השפעות לטווח הרחוק.


בסופו של דבר, חשוב לציין כי המטרה היא אחת – לסייע לילד, ולכן השאלה הגדולה שכל הורה צריך לשאול את עצמו, האם הילד מקבל את המענה המתאים לו, האם מצבו טוב והטיפול שמקבל משביע רצון, אם התשובה שלילית, זה הזמן לפנות לטיפול קשב וריכוז ללא תרופות, טיפול מוכח מדעית ומחקרית עם יעילות ואפקטיביות רבה שיכול לבוא כטיפול יחיד ובנוסף לטיפולים אחרים.


שיטת הטיפול האידיאלית לבעיות קשב וריכוז


כמה פעמים יצא לכם לשמוע הבטחות שונות שקשורות לטיפולים שמאפשרים התמודדות עם בעיות קשב וריכוז ? אך ישנה שיטת טיפול קשב וריכוז ללא ריטלין שגם מביאה איתה קבלות מוכחות. טיפול בנוירופידבק הוא ללא ספק הטיפול שיכול לעזור לכם, ולא משנה בני כמה אתם. השיטה הזאת מתבססת על אימון המוח על מנת שיתפקד בצורה אופטימלית. כמו שאתם מאמנים את הגוף על מנת לשמור על כושר ולהיראות טוב יותר, כך תוכלו גם לאמן את המוח ולשפר בעיות ותפקוד. בעזרת טיפול נוירופידבק ניתן להשפיע על הפעילות של המוח, לווסת אותה, ולהפוך אותה לנורמטיבית.


אימון המו בשיטת הנוירופידבק מביא לטיפול נקודתי באזורים השונים במוח המשפיעים על בעיות הקשב והריכוז. עם הזמן המטופל יצליח להראות שיפור משמעותי, אך כמובן שמדובר על התקדמות הדרגתית. מבחינתכם אתם צריכים לזכור כי ההשפעות של הטיפול הן השפעות ארוכות טווח. אחרי שהטיפול יסתיים בהצלחה, תוכלו לקצור את הפירות בגינו לאורך זמן. בשונה מטיפול תרופתי שיכול להיות אפקטיבי רק לזמן הקרוב. מה יקרה ביום שתפסיקו לקחת את התרופות? תחזרו בדיוק לנקודה שבה הייתם לפני כן. אם בעיות הקשב והריכוז מטרידות אתכם לא מעט - טיפול נוירופידבק הוא הפתרון עבורכם.


ראו גם: טיפול קשב וריכוז ללא תרופות


טואול - בניית אתרים