ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

  1. דף הבית
  2. אודות
  3. מידע נוסף
  4. נוירופידבק
  5. התקפי חרדה טיפול טבעי - נוירופידבק

התקפי חרדה טיפול טבעי - נוירופידבק

החיים שלנו דינמיים ויכולים להשתנות ברגע, זו גם הסיבה שהרבה פעמים אנו חשים חרדה ופחד. משום שאנו לא יודעים למה לצפות, אין לנו את היכולת לחזות את העתיד ולנוח על זרי הדפנה, הלוואי וזה היה כך, עלינו להתמודד עם המציאות הקיימת.


החרדה שאנו חווים לעיתים קרובות, יכולה לשבש לנו את היומיום. היא מונעת מאיתנו להתקדם ולהתמקד בעשייה ובפעילות, מרוקנת אותנו מאנרגיה, וגורמת לנו לדיכאון ודכדוך. כל אחד חווה חרדה באופן כזה או אחר, וחשוב להבין שזה בסדר זה אומר שהגוף והמוח מסמנים לנו משהו וצריך להקשיב להם, זה מנגנון הישרדותי המגן עלינו מפני סכנות, כך אנו בנויים.


אך, יש מקרים בהם החרדה משתלטת עלינו, על אורח החיים שלנו על הסביבה שבה אנו חיים, והיא בעצם מנהלת אותנו ולא להיפך. זה מצב שכדאי לטפל בו, משום שהוא עלול להוביל לא רק לפגיעה נפשית אלא גם פיזית. התקפי חרדה יכולים לפגוע גם בבריאות שלנו ואת זה אנו רוצים למנוע ככל הניתן.


במאמר זה תגלו כל מה שצריך לדעת על התקפי חרדי טיפול טבעי, איך מזהים התקפי חרדה ולמה בעצם יש לנו התקפים.


התקפי חרדה טיפול טבעי


איך בכל זאת מזהים התקפי חרדה?


אם אתם חשים התקפי חרדה פעמים בודדות ובמרווחים גדולים, זה לא אומר שאתם סובלים מהתקפי חרדה כרוניים . זה יכול להיות סטרס רגעי וחולף. אבל אם זה משהו שחוזר על עצמו ואתם מרגישים קושי גדול בתפקוד הרגיל שלכם, פה אתם צריכים לעצור את מרוץ העכברים ולהיות קשובים לעצמכם.


כאשר יש התקף חרדה הוא מאופיין קודם כל בסוג של "קטסטרופה", מחשבות שסוף העולם הגיע ואיך אפשר להתמודד עם המצב הזה שנקלעתם אליו, ואז מגיעות התחושות הפיזיולוגיות, הן מלווות בדפיקות לב חזקות, הזעה, בכי, רעידות בכל הגוף, קוצר נשימה, כאבים בבית החזה ועוד.


למה יש לנו התקפי חרדה?


אם אתם חיים בישראל, רוב הסיכויים שתחושו מידי פעם התקפי חרדה ופחד. לא חסרים מצבי סכנה כדי להתמודד איתם.


ישנם כמה הסברים לזה:


אנחנו דואגים לבריאותנו ולבריאות יקירנו – זה טבעי וזה תקין לדאוג למשפחה, לבדוק תמיד שכולם מרגישים טוב ובריאים בגוף ובנפש. אך מה קורה כאשר אחד מבני המשפחה לא מרגיש טוב, או שאנחנו בעצמנו חולים? החשש עולה, מה יהיה איך יתפקד הבית? ואיך בני המשפחה יסתדרו? החרדה הגדולה היא בעיקר כשמדובר בילדים שלנו, כשהם לא מרגישים טוב גם אנחנו לא מרגישים טוב גם אם זה לא מוגדר בצורה פיזית.


מצבי לחץ שונים – אם זה בעבודה שאנחנו חייבים להספיק דברים, לא להשאיר קצוות והבוס לוחץ. אם זה בבית אנו רוצים שהכל יתנהל כמו שצריך, אם זה עם בן או בת הזוג להקשיב ולהבין אחד את השני, אם זה במצב הבטחוני שלא משאיר לנו מקום לרוגע ושלווה. כל אלו יכולים להשפיע על רמת הלחץ והחרדה.


הריון ולידה – בקרב נשים יכול לעלות את סף החרדה בעיקר בתקופת ההיריון והלידה, הפחד מהלידה עצמה ומה היא תביא איתה, ואיך היא תעבור. אחרי הלידה כיצד להתמודד עם כאבים וטיפול ברך הנולד. אגב, לאימהות תמיד תהיה חרדה כזו או אחרת זה טבעי. מה שחשוב באמת זה למצוא את האיזון ולטפל בבעיה בזמן ולהפחית את סף החרדה ככל הניתן.

התקפי חרדה טיפול טבעי


כמה זמן נמשך התקף החרדה?


התקף החרדה מגיע פתאום ובהפתעה גמורה, הוא נמשך בין חמש לעשר דקות לערך, אבל יש אנשים שימשיכו להרגיש את ההתקף גם לאחר ארבעים דקות. מה

עושים שמרגישים התקף חרדה? כמו שאדם לא יכול להתאמן או לשחות במשך יום שלם. אותו הדבר גם בהתקף חרדה, חייבים להאט את הקצב, לנשום ולנוח.


האם יש טיפול להתקפי חרדה?


חלק מהאנשים הסובלים מהתקפי חרדה נוטלים טיפול תרופתי המסייע להם במידה כזו או אחרת, אך לאחרונה רבים מן האנשים אינם שבעי רצון מהמענה הטיפולי שמקבלים ומחפשים פתרון אחר. אחד הפתרונות הטבעיים שעוזרים להם הוא טיפול נוירופידבק.


נוירופידבק הוא טיפול טבעי, לא תרופתי, והוא מסייע לאמן את המוח על ידי חיזוק האזורים הבעייתיים הגורמים להתקפי חרדה. המטופל יושב בכיסא מול מסך ומשחק, על ראשו יש כובע עם אלקטרודות והן אלו שקולטות את פעילות המוח.


טכנולוגיה מתקדמת גורמת לכך שהמשחק מעת לעת משתבש ועל המטופל לתקן אותו, באופן פסיבי לגמרי, בלי כל מאמץ - רק להפעיל את המוח. בכל הזמן הזה פעילות גלי המוח מנוטרת, כאשר המטופל מצליח להחזיר את המשחק למצב התקין הוא מקבל משוב – פידבק חיובי שמעודד אותו להמשיך הלאה ולצבור עוד פידבקים שמראים לו שהוא בדרך הנכונה. מאימון לאימון נוירופידבק האתגר גדל, מתחילים בדרגה קלה ומשם רק עולים.


באלפא בריין סנטר מקבלים טיפול נוירופידבק מתקדם הנפוץ במרכזי בריאות בעולם, צוות המטפלים מנוסה ומקצועי יידע להתאים את הטיפול המדויק לכל מטופל ומטופלת, גם ילדים נעזרים בטיפול הטבעי הזה – כמובן שיש להתייעץ טרם הטיפול. למידע ופרטים נוספים צרו קשר.


logo בניית אתרים