חרדה חברתית טיפול

חרדה חברתית Social Phobia -  היא הפרעה שלא קל להתמודד איתה. מדובר בהפרעה של ממש שמתפתחת לרוב בילדות, בגיל הצעיר, אך היא יכולה ללוות גם בבגרות.

חרדה חברתית יכולה להתבטא בהופעת תסמיני חרדה בנוכחות קהל, מפגשים ואירועים: תחושת לחץ, מחנק, הזעה, רעד, סטרס, לחץ ושיתוק.

מי שסובל מחרדה חברתית תופס את הסיטואציות החברתיות כאיום ממשי וסכנה. הוא עלול לחשוב מחשבות פסימיות ושליליות על מבוכה, השפלה, כיצד הוא יראה בעיני אחרים, כיצד יגיב, האם יסתכלו עליו, האם יגחכו, האם יבקרו אותו.


אנשים עם חרדה חברתית שנאלצים להשתתף במפגשים חברתיים יכולים למצוא לעצמם הגנות שיעזרו להם לעבור את המפגש בשלום. הם יכולים לעסוק באכילה, בסידור התיק שלהם, גלישה בנייד, ישיבה על מקום אחד, להימנע מקשר עין ושיחה, ועוד, אך המצב שבו הם נמצאים מפריע להם ומטריד ללא כל ספק.

חרדה חברתית גורמת לאדם להאמין שמפגשים חברתיים הם מסוכנים ושכדאי לו להימנע מהם. לאט לאט, כאשר המצב לא מטופל, האדם עלול להימנע לחלוטין ממפגשים חברתיים שמאיימים עליו, לצמצם את פעילותו החברתית, והדבר פוגע בתפקוד וביכולת לנהל חיים תקינים ובריאים. 


חרדה חברתית טיפול - גישות שונות

ישנן גישות טיפול שונות בחרדה חברתית. במאמר זה נרצה להסב את תשומת הלב לגישת טיפול יחודית ומתקדמת שאינה תרופתית, שתוצאותיה מצביעות עליה כעל פתרון מצוין, למי שרוצה להיפטר מהחרדה החברתית – אחת ולתמיד.


טיפול בחרדה באמצעות אימון מוחי - נוירופידבק

אימון מוחי הוא כלי טיפולי מצוין שעוזר להיפטר מחרדה חברתית. מאחורי הטיפול הזה עומדים שורת מחקרים מבוססים, שהתפרסמו בכתבי עת רפואיים בכל העולם, שמעידים על יעילותו הרבה של האימון המוחי במיגור הבעיה.

חשוב לדעת שאימון מוחי משמש כלי טיפולי מן המניין בחרדות במרכזים רפואיים בארץ ובעולם. למעשה, הטיפול הזה מתאים גם במצבים שבהם ניתן טיפול תרופתי, וללא קשר אליו, טיפול זה יכול רק להועיל, להוריד חסמים, לשפר את איכות החיים, להרגיע סימפטומים, ואפילו  - למגר את החרדה לגמרי.


אז איך זה עובד

הבסיס להתפתחות חרדה חברתית הוא לא פעם פעילות מוחית לא תקינה. האימון המוחי למעשה מסדיר את הפעילות המוחית ומביא אותה לתפקוד אופטימלי, כך ניתן להיפטר מהחרדה. אגב, הטיפול הזה אינו פולשני בשום צורה, ואין לו תופעות לוואי. במהלך הטיפול, המטופל חובש כובע חיישנים לראשו, שמודד את פעילות המוח בזמן אמת. (בדיוק כמו א.ק.ג שמודד את פעילות הלב)

לאחר שזוהו האזורים במוח שאחראים על החרדה, ניתן לקבוע פרוטוקל טיפול ממוקד, שמותאם ספציפית למפת המוח של המטופל ולטובת השיפור הרצוי והמטרות שנקבעו.


טיפול בחרדה חברתית במרכז "אלפא בריין סנטר"

במרכז "אלפא בריין סנטר" אנו נערוך תחילה בדיקת QEEG ונזהה את האזורים במוח שבהם יש פעילות חריגה – אלה האזורים שזקוקים לאימון. כעת, אנו נתאים תכנית אימונים אישית למטופל על מנת לאמן אזורים אילו באופן ממוקד ויעיל. ועכשיו, נתחיל להתאמן. האימונים אינם דורשים דבר מהמטופל, פרט לישיבה במנוחה וצפיה במשחק, שאותו המטופל מפעיל בעזרת מוחו. בתוך סדרת אימונים קצרה כבר ניתן לחוש בהבדל ובשיפור, וכמובן שניתן לראות אותו בבירור במיפוי חוזר של פעילות המוח.


טואול - בניית אתרים