ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

טיפול אלטרנטיבי בחרדה

החיים מזמנים לנו מגוון רחב של סיטואציות הגורמות למתח נפשי גבוה. הגוף שלנו בעל מנגנונים פסיכולוגיים ופיזיולוגיים אשר מכינים אותנו להתמודדות נכונה ובריאה עם אירועים רבים אשר דורשים מאיתנו ערנות, התגוננות, דריכות והערכות סיכון.

יחד עם זאת אנו רואים אנשים שאצלם המנגנונים האלו אינם מתפקדים בצורה תקינה. התוצאה היא שאותם אנשים חווים תגובות פסיכולוגיות ופיזיולוגיות גם כאשר המצב אינו מצריך נדרש לכך - כאן אנחנו נכנסים לעולם החרדה.

הפרעת חרדה נחשבת לאחת מן ההפרעות השכיחות ביותר בעולם המערבי וקיימת אצל למעלה מ-15% מן האוכלוסייה ונפוצה בקרב כל קצוות האוכלוסייה. עד היום שמענו על מגוון דרכים לטפל בהפרעת החרדה, לרבות טיפול תרופתי, טיפולים פסיכולוגיים, ועוד, אך רבים שהתנסו בטיפולים אילו העידו כי הם אינם מספקים עבורם פתרון של ממש, אם בגלל תופעות לוואי לא נעימות, אם בגלל התלות שמפתחים בהם. "ברגע אחד של הפסקת טיפול החרדה חוזרת". ואם בגלל שהם לא הוכיחו את עצמם עבורם כטיפולים שבאמת עוזרים להם לחיות חיי שגרה תקינים לנוכח חרדה קשה שתקפה אותם.

אנו מאמינים שחיפשתם ברשת טיפול אלטרנטיבי לחרדה ושיש לכם לא מעט שאלות אודות טיפול בחרדה ושהייתם רוצים לשמוע על פתרון לחרדה שעד היום כנראה לא שמעתם עליו. והבונוס – הוא ללא תרופות ואלטרנטיבי לגמרי. כהתחלה מוכרחים לצלול מעט למדעי המוח שמאחורי הפרעת החרדה.

טיפול אלטרנטיבי בחרדה

מה היא חרדה?

כפי שכבר הצלחתם להבין חרדה נחשבת לאחת ההפרעות הבולטות והשכיחות ביותר בעולם המערבי, לרוב כאשר אנחנו מדברים על חרדה אנו נדבר על הפרעה נפשית ממנה סובל אדם ובמהלכה הוא שרוי במגוון רחב של תסמינים אשר עלולים לפגוע בצורה משמעותית באיכות החיים שלנו – תסמינים פסיכולוגיים, גופניים, פיזיולוגיים ואף קוגניטיביים. אנשים רבים הסובלים מחרדה מספרים על תחושות של פחד, שיתוק ופגיעה משמעותית באיכות החיים שלהם.

חרדה לעיתים יכולה להיות תגובה מוגזמת למצב אמיתי ו/או מצב ש איננו אמיתי ומאיים ויכולה לתקוף רק עצם המחשבה על אובייקט ו/או מצב מסוים. אנו רואים מגוון רחב של מצבי חרדה המגיעים ללא כל אזהרה מוקדמת ומן הצד השני כאלו הנבנים בצורה הדרגתית והופכים לתעופה אשר פוגעת בצורה קיצונית באיכות החיים.

כיום אנו רואים מגוון רחב של הפרעות חרדה – חרדה חברתית, פוביה פשוטה ו/או ספציפית, הפרעות פאניקה, הפרעת דחק פוסט טראומתית, הפרעה טורדנית כפייתית, הפרעת חרדה מוכללת.

מה הם התסמינים של חרדה?

בראש ובראשונה אנו למדים כי כל אדם מגיב אחרת במקרה של התקפי חרדה, יש אנשים אשר יגיבו יותר בצורה פסיכולוגית, יש את אלו שתסמינים גופניים והתנהגותיים יתחילו לצוץ ואחרים בעלי תסמינים קוגניטיביים. אנו למדים כי מרבית האנשים הסובלים מחרדה יסבלו מקשת רחבה של תסמינים בעת ובעונה אחת.

בין התסמינים של חרדה אנו רואים – חוסר תאבון, אי נוחות בבטן, לחץ, סטרס, דריכות, כאבי גוף ושרירים, עיסוק שאינו נגמר בפחד גם אם הוא לא באמת קיים וממשי, הטיות קשב, דאגה מתמדת, עיוותי חשיבה, מחשבות אובדניות, האצת דופק, חוסר תאבון, בדידות, הימנעות מסיטואציות חברתיות, צורך באישור ועוד מגוון רחב של מאפיינים נוספים.

האם ניתן לטפל בחרדה בלי תרופות ?

אנשים הסובלים מחרדה תוהים האם ניתן לטפל בחרדה בצורה אלטרנטיבית וללא שימוש בטיפולים תרופתיים. הם גם תוהים, אם מלבד הטיפול התרופתי שהם מקבלים, יש עוד מה לעשות, כי הם לא מרוצים ממצבם. התשובה היא חד משמעית כן.

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של שיטות טיפול אלטרנטיביות לשם טיפול בחרדה כאשר השיטה הבולטת ביותר היא שיטת הנוירופידבק שהפכה כבר מזמן לביטוי שגור ולבחירתם הטבעית של מאות אלפי אנשים ברחבי העולם הסובלים מהפרעות חרדה בדרגות שונות.

טיפול אלטרנטיבי בחרדה – נוירופידבק

נוירופידבק נחשב לאחד הטיפולים היעילים והאפקטיביים לשם טיפול בחרדה. שיטה זו נחקרת למעלה מ – 40 שנה והוכחה מחקרית ומדעית כיעילה בהקלה על סימפטומים של חרדה ובשיפור המצב, עד כדי הקלה מלאה. אין זה פלא שמרכזים רפואיים בכל העולם, גם בישראל, אימצו את השיטה הזו לטיפול בחרדה.

שימו לב מה איריס, מירושלים, מטופלת של אלפא בריין סנטר שקיבלה טיפולי נוירופידבק מספרת "מאז שהתחלתי את הטיפול – אין לי התקפי חרדה".

נוירופידבק היא שיטה במהלכה אנו מאמנים את המוח שלנו לפעול בצורה נכונה ואופטימאלית תוך כדי שימוש במכשור טכנולוגי ומתקדם העומד בכל תווי התקן המחמירים. אנו למדים כי המוח שלנו מתאפיין בפעילות חשמלית המתבטאת בהופעת גלי מוח שנים, פעילות תקינה מעידה על תפקוד מוחי תקין ואילו פעילות חשמל חריגה יכולה להוות את הסיבה לחרדה.

באמצעות שיטה זו אנו יכולים לאמן אזורים ספציפיים במוח אשר מתקשרים בצורה ישירה עם תסמיני החרדה ולקהל בצורה משמעותית על אורח החיים תוך כדי יציאה אל דרך חיים חדשה.

התוכנית מותאמת אישית עבורכם לאחר ייעוץ אישי ובדיקת  QEEG(בדיקה חיצונית שאיננה פולשנית) אשר מטרתה לזהות את הפעילויות החשמליות במוח ולזהות אזורים החורגים מן הנורמה.

מזמינים אתכם להתגבר על החרדה,

logo בניית אתרים