1. דף הבית
  2. /
  3. מידע נוסף
  4. /
  5. נוירופידבק
  6. /
  7. טיפול באמצעות נוירופידבק

טיפול באמצעות נוירופידבק

טיפול באמצעות נוירופידבק: אימון מוחי שהוכח מדעית ומחקרית כיעיל עד מאוד בטיפול בהפרעות נפשיות ונוירו-התפתחותיות. 

למי זה יכול לעזור, איך זה עובד, מה חשוב לדעת לפני, ומי מוסמך לטפל במוח שלנו - האיבר החשוב והמורכב ביותר בגוף?

כך משפרים את תפקודי המוח ואת איכות החיים.

מאת: ד"ר נתנאל, (Ph.D)  מנהלת המרכז לשיפור תפקודי המוח אלפא בריין סנטר.

מה זה בדיוק נוירופידבק ולמי מתאים הטיפול?

נוירופידבק היא שיטת טיפול מתקדמת של אימון מוחי, שמטפלת בהפרעות המוגדרות כהפרעות מוחיות, הקשורות לאי סדירות בפעילות המוחית כמו: חרדה, דיכאון, הפרעה טורדנית כפייתית, הפרעת קשב וריכוז, לקויות למידה, ואפילו סכיזופרניה ואוטיזם. 

טיפול באמצעות נוירופידבק מצליח לשנות את איכות החיים של הסובלים מהפרעות אילו בצורה משמעותית, באופן שטיפולים אחרים לא מצליחים. הטיפול אינו מחליף טיפול תרופתי, אך לא פעם הוא אפקטיבי יותר ויתרונותיו רבים: אין לו תופעות לוואי, לא מפתחים בו תלות, תוצאות הטיפול נשמרות לאורך זמן, הטיפול חוויתי ומהנה, ובעיקר – משיג תוצאות שאי אפשר להתווכח איתן. זה לא סוד שגם הרפואה הקונבנציונלית ממליצה עליו. הטיפול מצליח להפחית סימפטומים ואפילו למגר הפרעות כמו חרדה והפרעת קשב וריכוז. 

איך זה עובד?

בכל רגע נתון מתרחשת באזורים השונים במוחנו פעילות חשמלית המתבטאת בהופעת גלי מח שונים, פעילות חשמלית תקינה מעידה על תפקוד מוחי תקין, וחריגות בפעילות החשמלית עשויות להיות סיבה להפרעות השונות ולקשיים בתפקוד האדם. 

כאן נכנס לתמונה המרכז המתקדם בארץ לשיפור תפקודי המוח אלפא בריין סנטר, עם טיפולי נוירופידבק מתקדמים, שמאמנים את המוח לשפר את התפקוד שלו. 

תהליך האימון המוחי דומה ללימוד רכיבה על אופניים, כשהמוח לומד לשלוט במיומנות הזו הוא אינו שוכח אותה. תוצאותיו של האימון המוחי נשמרות לאורך זמן ואינן מאבדות מהאפקטיביות שלהן גם זמן רב לאחר סיום הטיפול.

טיפול באמצעות נוירופידבק באלפא בריין סנטר

ייעוץ, בחינת התאמה לטיפול – לא כל אחד מתאים לטיפול באמצעות נוירופידבק. ניתן לבחון  את מידת ההתאמה לטיפול מול המטופל והאבחון הרפואי שהוא קיבל.

בדיקת QEEG  – בדיקה זו ממפה את הפעילות המוחית, משווה אותה לפעילות תקינה, ומאתרת אי סדירות. נרצה לאמן דווקא אזורים ספציפיים במוח, אילו שבהם יש חריגות בפעילות החשמלית. חשוב מאוד לפני התחלת הטיפול לבצע את הבדיקה, לפי בדיקה זו ניתן לקבוע את פרוטוקול הטיפול ולהתאים אותו באופן אינדיבידואלי לכל מטופל. 

סדרת טיפולים – טיפולי נוירופידבק ניתנים כסדרת טיפולים רצופה, עצירה ובחינת מידת השיפור, והמשך טיפולים משמרים במידת הצורך. 

חשוב לציין שבאלפא בריין סנטר ניתנים גם טיפולי ביופידבק ו  CBT – טיפול התנהגותי קוגניטיבי. 

מה חשוב לשים לב לפני טיפול באמצעות נוירופידבק ?

נוירופידבק הינו שם כללי לשיטת אימון מוחי, בתוך שיטה זו ניתן לראות שיטות טיפול שונות, שלא בהכרח מגובות ומבוססות על מחקרים מדעיים ורפואיים. באלפא בריין סנטר שיטת הטיפול המיושמת מתקדמת ביותר, מבוססת מדעית מחקרית, ומשתמשים בה בבתי חולים ומוסדות בריאות נחשבים בארץ ובעולם. הטיפול מתבצע על ידי אנשי מקצוע בעלי הכשרה וניסיון קליני, באחריות מלאה ובפיקוח של ד"ר אירנה נתנאל (Ph.D) , בעלת הכשרה והסמכה לטיפול באמצעות נוירופידבק.


טואול בניית אתרי אינטרנט