טיפול בדיכאון אחרי לידה

חופשת הלידה הסתיימה לה מזמן ותחושת הדכדוך אינה חולפת ואף מחריפה? יכול להיות שמדובר בדיכאון אחרי לידה. כשהדיכאון נמשך שבועות ואף חודשים לאחר הלידה חשוב לאבחן אותו ולטפל בו בצורה מקצועית.

סימנים לדיכאון אחרי לידה

אובדן עניין ומצב רוח ירוד, חוסר תאבון, קשיי הירדמות ויקיצות תכופות ולחלופין שינה מוגזמת, עייפות רבה, בכי בלתי נשלט, עצבנות. לדיכאון אחרי לידה יכולות להיות השלכות שליליות חמורות על האם, על התינוק ועל המשפחה. חשוב לפנות לעזרה ולקבל טיפול. הבשורה היא שאפשר לטפל בדיכאון לאחר לידה ולחזור לתפקוד מלא ותקין.

טיפול בדיכאון אחרי לידה 

טיפול בדיכאון לאחר לידה יהיה לרוב באמצעות תרופות, אך חשוב לדעת שיש טיפול מתקדם שהוכח מדעית ומחקרית, שיכול לשפר מאוד את התסמינים ואת איכות החיים והתפקוד – אימון מוחי בנוירופידבק. טיפול באימון מוחי אינו מחליף טיפול תרופתי או ייעוץ רפואי אך מסייע מאוד בשיפור ההתמודדות עם הדיכאון ובהתגברות עליו.


טיפול בדיכאון אחרי לידה באמצעות נוירופידבק 

דיכאון היא הפרעה שנובעת, בין היתר, מפעילות מוחית לא סדירה. אימון מוחי במרכז אלפא בריין סנטר מצליח להסדיר את הפעילות המוחית הזו ומחזיר את המטופל לתפקוד בריא ותקין. 

NeuroFeedback – נוירופידבק היא שיטת טיפול מתקדמת שבה המטופל מתרגל ומאמן את המוח שלו לפעול בצורה מיטבית. בעזרת טיפול נוירופידבק ניתן להשפיע על הפעילות המוחית ,לווסת ולנרמל אותה - כשל אדם שאינו סובל מדיכאון. 

הטיפול בנוירופידבק במצב של דיכאון לאחר לידה מביא להקלה משמעותית בסימפטומים מסבי סבל הנובעים מההפרעה כגון: חוסר חשק, עייפות, הפרעות באכילה ושינה.

טיפול בדיכאון אחרי לידה באלפא בריין סנטר

במרכז לשיפור תפקודי המוח אלפא בריין סנטר מטפלים בדיכאון אחרי לידה אנשי מקצוע בעלי הכשרה וניסיון רב שנים, בפיקוח ובליווי של ד"ר אירנה נתנאל .Ph.D המרכז מטפל בנוירופידבק, ביופידבק וCBT  טיפול התנהגותי קוגניטיבי. 


טיפול בדיכאון
טואול - בניית אתרים