ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

טיפול בדיכאון וחרדה ללא תרופות


דיכאון וחרדה הן הפרעות שכיחות ובולטות ביותר במאה ה – 21. לא מעט פעמים אנחנו מדברים על דיכאון יחד עם חרדה ו/או חרדה עם דיכאון ואלו הפכו יחד לביטוי שגור. יחד עם זאת אנחנו למדים כי דיכאון וחרדה כשלעצמן הינן שתי הפרעות שונות אך בעלות קשר דומה. כיום אנחנו רואים לא מעט שיטות על טיפול בדיכאון וחרדה ללא תרופות – אנחנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות, בדיוק לשם כך אנשי המקצוע של אלפא בריין סנטר נמצאים כאן עבורכם.דיכאון וחרדה – האם יש הבדל ביניהן?


כמו שכבר אמרנו, אנשים רבים נוטים לקשר בין דיכאון לחרדה ורואים באלו תופעה דומה. אנחנו למדים כי יש הבדל ביניהן. כאשר אנחנו מדברים על דיכאון אנו מדברים על תחושות של עצב, אדישות, הסתגרות, חוסר תיאבון, עצבנות, רגזנות, חוסר אנרגיה וסימפטומים נוספים. לעומת זאת, כאשר אנחנו מדברים על חרדה אנחנו מדברים על מכלול רחב של תסמינים פיזיולוגיים, פסיכולוגיים, גופניים ונפשיים, אשר גורמים להרגשות של פחד מתמיד, מחשבות טורדניות, חוסר מנוחה ודריכות.


אבחון הבעיה – האם מדובר בדיכאון ו/או שמא בחרדה?


אם נרד לעובי הקורה אנחנו נגלה שלפי כתבי העת הפסיכיאטרים המודרניים, חרדה היא חלק ממשפחה של מחלות המאגדת בתוכה 5 מחלות שונות. כמו כן, גם דיכאון אינה מחלה אחת וניתן לראות מגוון רחב של סוגים שונים של דיכאון, לדוגמא דיכאון חוזר, דיכאון המגיע על רקע מחלה דו קוטבית (מאניה דפרסיה), דיכאון אחרי לידה, דיכאון מז'ורי קליני ועוד.


בין אם מדובר בחרדה או דיכאון, ההבנה של כולנו היא שמדובר בהפרעה שיכולה להיות קשה וכרונית, ושבחלק גדול מהמקרים דרוש טיפול מקצועי, ליווי ותמיכה, כדי להתמודד מולה ולהצליח לנהל שגרה יום-יומית תקינה ככל האפשר.


האם ניתן לטפל בדיכאון וחרדה ללא תרופות?


הרפואה המודרנית מתקדמת בקצב מהיר, יש היום סוגי טיפולים תרופתיים הניתנים לאנשים הסובלים מחרדה או דיכאון. לפעמים טיפול זה נחוץ ביותר ומשיג שיפור במידה כלשהיא. אך למעשה, מטופלים רבים מעידים כי טיפולים תרופתיים לא מהווים 'פתרון'. הם עוזרים לכל אחד במידה אחרת אך לא פותרים את הבעיה. בנוסף, מידת ההשפעה של הטיפולים התרופתיים פוחתת עם הזמן. וכן, השיפור שלהם נחווה רק כל זמן שנוטלים אותם. וברגע שמפסיקים חלה רגרסיה במצב. ויש גם את תופעות הלוואי שהם מביאים איתם.


אנשים רבים הסובלים מדיכאון וחרדות יעידו כי אלו משפיעים לא מעט על החיים שלהם ופוגעים בתפקוד היום-יומי שלהם. רק אדם הסובל מחרדות יודע מה התחושה לנסות מספר של טיפולים תרופתיים ואלטרנטיביים ועדיין לא לחוש הקלה בתסמינים. כתוצאה מכך מאובחנים רבים שואלים את עצמם – "האם יש אפשרות לטפל בדיכאון וחרדה ללא תרופות?" התשובה היא חד משמעית כן. כיום אנחנו לא רואים לא מעט שיטות אשר הוכחו מדעית כעוזרות במצבים של דיכאון וחרדה ואף מצליחות למגר ולהפסיק הפרעות אלו. אחת מן השיטות המובילות היא שיטת הנוירופידבק.


הוכחה מדעית – שיטת נוירופידבק


שיטת נוירופידבק הינה אחת השיטות המובילות והמדוברות ביותר בעידן המודרני. מדובר בשיטה שאיננה פולשנית, איננה תרופתית וכמובן מבוססת מדעית ומחקרית. שיטה זו פועלת על בסיס הנחות שהוכחו לא מעט פעמים בעולמות המדע והרפואה הטוענות כי ניתן לזהות תבניות שונות הפועלות במוח ולאמן אותם לחזור למצב האופטימלי – נוירופידבק נעזרת בבדיקת QEEG (מיפוי פעילות המוח) לשם השגת מטרות אלו.


בדיקת QEEG היא בדיקה שאיננה פולשנית אשר עוזרת לנו למדוד את הפעילות החשמלית של המוח, אנחנו מחברים אל  הראש (בצורה חיצונית) אלקטרודות המודדות את גלי המוח השונים בזמן אמת. כאשר הבדיקה מצביעה על הפעילות הלא תקינה, אנחנו יכולים להתאים אימון מוחי – טיפול ספציפי לשפר את המצב.


במהלך טיפול נוירופידבק אנו מאמנים את המוח שלנו לפעול בצורה נכונה תוך כדי שימוש במכשור מן המובילים בעולם העומד בכל תווי התקן המחמירים. באמצעות שיטה זו אנו מצליחים לאמן אזורים ספציפיים במוח, לזהות דפוסי התנהגות חריגים ולשנות אותם. כתוצאה מכך להקל משמעותית על אורח החיים שלנו תוך כדי הקלה בכל התסמינים וחזרה לשגרה.


טיפול בחרדה ודיכאון – אלפא בריין סנטר

אלפא בריין סנטר הינו המרכז המוביל לאימון מוחי וטיפולי נוירופידבק, הנותן מענה למגוון רחב של קשיים לרבות דיכאון, חרדות וטראומה, הטיפול במרכז איננו תרופתי ופולשני כלל והשפעתו המיטיבה מוכחת. המרכז פועל עם הציוד המקצועי ביותר תוך כדי הקפדה על סטנדרטים גבוהים והתאמת טיפול מותאם אישית לצרכים, המטרות והיעדים של כל אחד.

מנהלת המרכז ד"ר אירנה נתנאל מלווה את המטופלים בייעוץ הראשוני, התאמת תוכנית הטיפול ולאורך כל סשן הטיפולים.

logo בניית אתרים