טיפול בהפרעות קשב וריכוז


הפרעות קשב וריכוז הפכו לאחד הנושאים הפופולריים והמדוברים ביותר במאה ה – 21. אם אנחנו נרד לעובי הקורה אנו נראה כי למעלה מ – 10% מבני הנוער סובלים מהפרעה זו (הנקראת גם בשפה במקצועית ADHD). לצד אותם בני נוער אנו נראה קרוב ל – 12% מאוכלוסיית העולם אשר סובלים גם הם מאותה הפרעה. אנו מאמינים שיש לכם שאלות רבות אודות טיפול בהפרעות קשב וריכוז, מה הם הגורמים והתסמינים והאם יש דרך לטפל בהפרעות אלו בדרך מתקדמת ולא רק באמצעות נטילת תרופות. Alpha Brain Center פה כדי לענות לכם על כל השאלות הרלוונטיות.


מה הם הפרעות קשב וריכוז?


יצא לכם לשמוע בשנים האחרונות פעמים רבות את הביטוי "הפרעות קשב וריכוז", שמעתם את אותו ביטוי בספסל הלימודים באוניברסיטה, מן המורים של הילדים שלכם בתיכון ואפילו "כתירוץ" לחוסר ערנות בזמן העבודה. אך זהו ממש לא תירוץ, למעשה כאשר אנחנו מדברים על הפרעות קשב וריכוז אנו מדברים על תכונה מולדת. אנו למדים כי בעלי הפרעות קשב וריכוז מאופיינים בהיפר-אקטיביות, תנועתיות גבוהה ולעיתים גם אימפולסיביות. אנשים אלו ניחנים ביכולת להיות נוכחים כמעט בכל אירוע שקורה סביבה בלי לאבד פרט אחד, מה שמונע מהם את היכולת להתרכז בדבר אחד.


בין התכונות של הפרעות קשב וריכוז אנו רואים אימפולסיביות, היפראקטיביות, קושי בדחיית סיפוקים, מוסחות וקפיצות מדבר לדבר, תנודות רגשיות, התפתלות, חוסר מנוחה בגפיים, מחשבות בלתי פוסקות ובספסל הלימודים אנו נראה גם פטפטנות ו-"יריית תשובות" לעיתים לפני סיום השאלה.


טיפול בהפרעות קשב וריכוז


איך ניתן לטפל בהפרעות קשב וריכוז?


בשנים האחרונות אנו רואים עליה במודעות בכל הקשור לטיפול בהפרעות קשב וריכוז, הלכה למעשה אנו נראה שני סוגי טיפולים עיקריים – טיפול תרופתי אשר ניתן יחד עם מרשם ובפיקוח רופא לצד טיפולים ללא התערבויות בכלל לרבות נוירופידבק. ADHD (הפרעת קשב וריכוז) הינה הפרעה כרונית מולדת אשר מלווה את האנשים הסובלים ממנה לאורך כל חייהם גם כאשר הם "הפנימו" עם המצב וכבר לא שמים לב בכך.


טיפול בהפרעות קשב וריכוז: נוירופידבק


כפי שכבר הצלחתם להבין כיום ניתן לראות מגוון רחב של טיפולים בהפרעות קשב וריכוז אשר מרביתם יהיו טיפולים מסורתיים הנהוגים במשך שנים ללא התייחסות להתקדמות עולם הרפואה ולמה שיש לו להציע, וזה חבל מאוד.


אך למעשה חשוב לדעת כי יש הרבה חדש בתחום הטיפולים בהפרעות קשב וריכוז. אחת השיטות המובילות ביותר לטיפול בהפרעת קשב וריכוז היום איננה תרופתית – תגידו שלום ל-נוירופידבק.


נוירופידבק נחשבת לאחת הטכנולוגיות החדשניות והמהפכניות בתחום והפכה כבר לביטוי שגור בקרב אלפי בעלי מקצוע ואנשים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז.


באמצעות טכנולוגיה זו ניתן לטפל בבעיות רבות לרבות הפרעות קשב וריכוז ללא שום טיפול תרופתי ו/או פולשני – אנו למדים כי שיטה זו נותנת מענה למגוון רחב של מקרים: הפרעות נפשיות, דיכאון, חרדה, לחץ, סטרס והפרעות קשב וריכוז.


עלינו לזכור כאשר אנחנו מדברים על הפרעות קשב וריכוז אנו מדברים על בעיה הקשורה לתפקודי המוח שלנו, ובזה נוירופידבק מטפל בדיוק.


לרוב על מנת להקל את הבעיה יציעו לנו טיפול תרופתי אשר חושף אותנו לתופעות לוואי לרבות – ירידה בתיאבון, חוסר חשק, דיכאון וכאבי ראש. לעומת זאת, לטיפול נוירופידבק אין תופעות לוואי, אבל זה רק יתרון אחד.


בשלב הראשוני לפני התחלת טיפול נוירופידבק תתבצע בדיקה של כלל אזורי המוח שתזהה אילו אזורים מתפקדים בצורה אפקטיבית ואילו לא, בהתאם לסימפטומים אשר המטופל טוען שהוא חווה. במהלך הטיפול הטכנולוגיה יודעת לאפיין ואף לנתר בצורה מדויקת להפליא את כלל סדר הפעילויות המוחיות המתבצעות ונותנת "משוב" בזמן אמת על פעילות מוחית נכונה ואילו משוב שלילי על פעולות לא נכונות. זהו אימון מוחי שתפקידו להחזיר את פעילות המוח למצב מאוזן ואופטימלי.


טיפול בהפרעות קשב וריכוז


"האם מדובר בטיפול בטוח?"


הטיפול נחשב לטיפול בטוח ולא מלווה בתופעות לוואי כלל, הוא נושא תווי תקן בינלאומיים ובתוכם תו תקן של מנהל המזון והתרופות האמריקאי - FDA. כאשר אנחנו מטפלים בשיטת נוירופידבק אנו נרצה לקבל טיפול במרכז המתמחה לטיפולי נוירופידבק מתקדמים, עם ניסיון מוכח אצל מטופלים מתמודדי קשב וריכוז – כך נוכל לדעת שהגענו למקום הטוב ביותר עבורנו.


Alpha Brain Center: המרכז לשיפור תפקודי המוח


אלפא בריין סנטר הינו מרכז לאימון מוחי אשר נחשב לאחד מן המרכזים המובילים ביותר בישראל. המרכז נותן מענה למגוון רחב של קשיים לרבות – דיכאון, חרדה והפרעות קשב וריכוז. הטיפולים במסגרת המרכז אינם תרופתיים, לא פולשניים, ללא תופעות לוואי והוכחו כמשפיעות באופן מדעי ומחקרי על כ-87% מהמטופלים.

אנשי המקצוע באלפא בריין סנטר הינם בעלי גישה טיפולית לצד ניסיון, מוניטין והכשרה איכותית. הטיפול מתבצע בליווי מלא ובהתאמה אישית אל המטופל בפיקוח ובקרה של ד"ר אירנה נתנאל, Ph.D.


טואול - בניית אתרים