ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986


טיפול בהפרעת קשב וריכוז

הפרעת קשב וריכוז - ADHD היא הפרעה מוכרת ושכיחה. אצל חלק גדול מהילדים הסימפטומים מופיעים כבר בגיל הגן. חלק ניכר מהילדים (כ - 80%) ממשיכים לסבול מההפרעה גם בגיל ההתבגרות והבגרות. 

הפרעת קשב וריכוז באה לידי ביטוי בתסמינים רבים כמו: קושי להישאר קשוב ומרוכז לאורך זמן, קושי במעקב אחר הוראות, נטייה להתחיל מטלות ולא לסיים אותן, קושי בשמירה על סדר וארגון ועוד. תסמינים רבים שפוגמים לעתים לא רק בהישגים הלימודיים, אלא משפיעים גם על העולם הרגשי.. תחושות התסכול והכישלון גורמת להתפתחות של דימוי עצמי נמוך ותחושת חוסר ערך. 

טיפול בהפרעת קשב וריכוז בזמן הינו קריטי ומשפיע על מימוש הפוטנציאל הלימודי, הרגשי והתפקודי. להתאמת טיפול בהפרעת קשב וריכוז חשיבות רבה. לא כל טיפול מתאים לכל אחד ומשיג את התוצאות הרצויות ולכן חשוב להיות ערניים לכך ולמצוא את הטיפול הנכון והאפקטיבי עבור כל אחד. 

כיום, קיימת מודעות רבה לטיפול בהפרעת קשב וריכוז ויש מגוון דרכי טיפול, ביניהן טיפול תרופתי, טיפול התנהגותי, טיפול רגשי ואימון מוחי, שנחשב לטיפול מתקדם ופורץ דרך, שמצליח לשפר את איכות החיים של הסובלים מהפרעת קשב וריכוז בצורה משמעותית. טיפול בהפרעת קשב וריכוז באמצעות אימון מוחי, בשונה מטיפול תרופתי למשל, אינו כרוך בתופעות לוואי או כאב, ותוצאותיו נשמרות, כפי שמוכח מדעית ומחקרית לאורך זמן, גם שנים לאחר שהטיפול הסתיים.

אז מה זה טיפול בהפרעת קשב וריכוז באמצעות אימון מוחי?

הפרעת קשב וריכוז היא הפרעה שמקורה, בין היתר, בפעילות מוחית בלתי סדירה. בכל רגע נתון מתרחשת באזורים השונים במוחנו פעילות חשמלית המתבטאת בהופעת גלי מח שונים. פעילות חשמלית תקינה מעידה על תפקוד מוחי תקין, וחריגות בפעילות החשמלית עשויה להיות סיבה להפרעות השונות ולקשיים בתפקוד. דרך חיזוקים חיוביים, כמעט כמו אילוף, ניתן ללמד את המוח לאמן את עצמו ולתקן את הפרעת הקשב והריכוז, על ידי למידה אינטנסיבית, והטמעה של למידה זו.


טיפול באמצעות נוירופידבק 

כשמדברים על טיפול בהפרעת קשב וריכוז באימון מוחי כדאי להכיר את הטיפול בנוירופידבק. נוירופידבק פירושו מתן משוב על פעילות מוחית .נוירו - תאי מוח, תאי עצב. פידבק -  מתייחס למשוב הניתן לאדם בתהליך הטיפולי לגבי פעילותו המוחית...

נוירופידבק זוהי שיטת טיפול מתקדמת שבה המטופל מתרגל ומאמן את המוח לפעול באופן אופטימלי באמצעות משוב המתקבל בזמן אמת במהלך הטיפול. באמצעות טיפול בנוירופידבק ניתן להשפיע על הפעילות המוחית הבלתי סדירה, המופיעה אצל ילדים ומבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז, לווסת ולנרמל אותה.

האימון המוחי מאמן אזורים ספציפיים במוח ומשפר את התפקוד שלהם באופן ממוקד. כשנוצרה "למידה" המוח זוכר אותה. התהליך דומה ללימוד רכיבה על אופניים, כשהמוח לומד לשלוט במיומנות הזו הוא אינו שוכח אותה.


מהלך הטיפול בנוירופידבק

טיפול בהפרעת קשב וריכוז בנוירופידבק כולל: איתור מוקד הבעיה וטיפול בה. בשלב הראשון מתבצעת בדיקת QEEG שאינה פולשנית, אשר במהלכה ממפים את הפעילות המוחית של המטופל, כך מאתרים פעילות מוחית שאינה תקינה. בעזרת דיוק הבדיקה ניתן להתאים תכנית טיפולים אישית.

בטיחות הטיפול - נוירופידבק

הטיפול בנוירופידבק במרכז לשיפור תפקודי המוח "אלפא בריין סנטר" מתאים למבוגרים ולילדים. הטיפול אינו פולשני, אינו תרופתי ואינו כרוך בתופעות לוואי. הייעוץ הראשוני, הבדיקה, התאמת תכנית הטיפולים והטיפולים עצמם, לכל אורך הדרך, מתבצעים בפיקוח ובליווי של ד"ר נתנאל Ph.D מנהלת מרכז "אלפא בריין סנטר" ואנשי מקצוע בעלי הכשרה וניסיון. הטיפול מתבצע בציוד שאושר על ידי ה FDA - מנהל המזון והתרופות האמריקאי, בשיטה ובטכנולוגיה מתקדמת ומקצועית,. כל הציוד והתוכנות מוכרות בעולם המדע והרפואה ונמצאים בשימוש במרכזים רפואיים בארץ ובעולם. לטיפול באמון מוחי בשיטת הנוירופידבק תשתית מדעית ומחקרית מוצקת.


logo בניית אתרים