ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

טיפול בחרדה ודיכאון

דיכאון וחרדה נחשבות להפרעות שכיחות ביותר במאה ה-21. הפרעות אלו גורמות לסבל רב לסובלים מהם ולא פעם מובילות למצב בו איכות החיים נפגעת בצורה משמעותית. אנחנו רואים מגוון רחב של סוגי חרדות ודיכאון לצד טיפולים רבים ומשתנים אשר עשויים להקל על המצב. אנחנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות אודות חרדה ודיכאון – ובעיקר, איך לטפל בהן.

טיפול בחרדה ודיכאון


דיכאון וחרדה: מה זה בדיוק?

אנשים נוטים לעיתים לקשר בין דיכאון לחרדה. אמנם, חלק מהאנשים מתמודדים בו זמנית עם שתי ההפרעות האלה, אך כל אחת מהן היא הפרעה בפני עצמה, וצריך לתת לה את הבמה שלה.


דיכאון היא אחת ההפרעות השכיחות והנפוצות ביותר ושייכת לקבוצה המכונה ״הפרעות מצב רוח״ שעליה נמנות לא מעט הפרעות - דיכאונות המגיעים אחרי לידה, דיכאון כרוני, דכאון מז'ורי ועוד. אנו רואים מגוון רחב של סימפטומים אשר אופייניים לדיכאון: עצב, דכדוך, חוסר בשעות שינה, רגזנות, חוסר תאבון, ירידה בחשק המיני, תחושת חוסר מסוגלות, אדישות ועוד.


חרדה לעומת זאת היא שם כולל למגוון רחב של הפרעות הקשורות למשפחת החרדה. ביניהם ניתן למצוא הפרעות פאניקה, פחד חברתי, פחד מסיטואציות שונות, פחד מחפצים ואובייקטיבים אשר מייצרים מצוקה ומובילים לא פעם להימנעות ממפגש עם הגורם מאחר ואלו עלולים לעורר חרדות רבות.


יחד עם זאת למרות הבדלים בין הפרעות אלו אנחנו רואים גם חפיפות מאחר ואנשים רבים המאובחנים עם דיכאון מוצאים את עצמם לא פעם סובלים גם מהפרעת חרדה ולהפך.


עלייה ניכרת בשכיחות הפרעות דיכאון וחרדה

בעידן בו אנו חיים אנחנו רואים עלייה ניכרת בשכיחות הפרעות דיכאון וחרדה בכל העולם המערבי. בישראל אנחנו רואים שהשכיחות בהפרעות חרדה ודיכאון הינן גבוהות משאר מדינות המערב, יתכן שהסיבה לכך היא שאנו חיים במדינה בה הנושא הביטחוני הוא מוטיב מרכזי, כל פגיעה בתחושת הביטחון המדינית פוגעת גם בנו בצורה ישירה: מבצעים, מלחמות, אינתיפאדות ואירועים שונים משפיעים בצורה ישירה על היקפי החרדה והדיכאונות. רבים מגדירים את אלו כ-״שפעת של המאה ה-21״.


יחד עם זאת לא נגזר עליכם לחיות עם הפרעות דיכאון וחרדה מאחר וניתן למצוא היום מגוון רחב של טיפולים אשר יעזרו לכם להחזיר את שגרת החיים שלכם לשהייתה בעבר.


טיפול בחרדה ודיכאון ללא תרופות - האם זה אפשרי?

חרדה ודיכאון משפיעות בצורה ישירה על איכות החיים של הסובלים מהן ועל התפקוד היום-יומי שלהם. אם אתם מתמודדים עם חרדות ודיכאון אתם לבטח מצאתם את עצמכם לא פעם מתכנסים בתוך עצמכם, לא מצליחים לנהל קשר זוגי וקשרים חברתיים בצורה תקינה ונמנעים ממפגשים חברתים, ומרגישים דורכים על אותו מקום ולא מתקדמים.


טיפול בחרדה ודיכאון צריך להיעשות בצורה מקצועית לצד היכרות עם המטופל, אפיון שלו ובניית תוכנית עבודה עקבית, מפורטת ומסודרת. כיום בשונה ממה שניתן לחשוב ניתן לטפל בחרדה ודיכאון ללא תרופות וביעילות גבוהה המגובה מדעית ומחקרית. התקדמות חקר המוח והטכנולוגיה יצרה הזדמנות לטיפולים שעד לאחרונה לא הכרנו, ודווקא הם מתגלים כדרך אפקטיבית לטיפול בשורש הבעיה של הפרעות החרדה והדיכאון.


טיפול בחרדה ודיכאון יחד עם נוירופידבק

נוירופידבק נחשבת לאחת השיטות המובילות והמתקדמות ביותר לשם שיפור חייהם של אנשים הסובלים מהפרעות חרדה ודיכאון. אנשים לא יודעים זאת אך חרדה ודיכאון הינן הפרעות אשר מגיעות לידי ביטוי גם בתפקוד ובפעילות המוחית. אצל אנשים הסובלים מדיכאון וחרדה ניתן למצוא פעילויות חריגות בפעילות המוחית. הבשורה הטובה היא שהמוח הינו איבר גמיש אשר ניתן לאמן אותו.


נוירופידבק הינה אחת השיטות המובילות בתחום העושה שימוש בטכנולוגיה פורצת דרך ומהפכנית אשר הוכחה מדעית במשך עשרות שנים. באמצעות שיטה זו ניתן לאמן את האיזורים השונים במוח המעורבים בסימפטומים של דיכאון וחרדה וללמד את המוח שלנו לפעול בצורה נכונה יותר ולהביא אותו למצב של איזון.


מוח האדם מתאפיין בפעילות חשמלית בלתי פוסקת, פעילות חשמלית תקינה מעידה על תפקוד תקין ואילו חריגות מן הנורמה מעידות על בעיות שונות. באמצעות טיפול בנוירפוידבק אפשר להגיע אל שורש הבעיה ולטפל בחרדות ובדיכאון בצורה מקצועית ונכונה.


שיטה זו הינה שיטה המותאמת אישית לכל פציינט יחד עם תוכנית עבודה מפורטת ומסודרת וליווי של אנשי מקצוע המובילים בתחומם. כמו כן השיטה איננה פולשנית, איננה מכאיבה ואין בה תופעות לוואי, והיא גם עומדת בכל תווי התקן המחמירים ביותר.


טיפול בחרדה ודיכאון - אלפא בריין סנטר

אלפא בריין סנטר הוא המרכז המוביל בישראל לטיפולי נוירופידבק כפתרון לחרדה ודיכאון. מתוך אלפי מטופלים שקיבלו במרכז את הטיפול רבים מעידים כי חייהם השתנו לטובה, החרדה שלהם פחתה, התקפי החרדה נעלמו, הרצון לחיות חזר, לתפקד ולשוב למעגל העבודה והלימודים, מצב הרוח עלה, השמחה והחיוניות, וכל זה בתוך תקופה של מספר חודשים של טיפול נוירופידבק שמטפל ישירות בשורש הבעיה, ללא תלות בטיפולים אחרים, ושומר על התוצאות שלו לאורך זמן.


אם אתם חווים חרדה או דיכאון ומוצאים את עצמכם במעגל בלתי פוסק של חיפוש אחר הטיפול שיסייע לכם, בין אם אתם מטופלים כיום, בעבר או כלל לא, הדבר הטוב ביותר שתוכלו להעניק לעצמכם הוא טיפול נוירופידבק.

logo בניית אתרים