ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

טיפול בחרדה


חרדה היא הפרעה שכיחה במאה ה - 21. אין כמעט אדם שלא מצא את עצמו בשלב מסוים בחיים חווה תחושת חרדה. מחקרים רבים מוצאים כי אחד מכל חמישה אנשים יפתח במהלך חייו הפרעות חרדה בנושאים שונים. יחד עם זאת, צריך להבדיל בין חרדה רגעית וזמנית, לבין חרדה מתמשכת הפוגעת בתפקוד היום יומי, בה רצוי לטפל וכמה שיותר מהר.


כיום יש דרכים רבות להתמודד עם החרדה ואף להשתחרר ממנה, השאלה הגדולה היא מהי הדרך הנכונה לכל אחד, והאם יש דרך שבה נוכל באמת להשאיר את החרדה מאחור – אחת ולתמיד.


טיפול בחרדה

לפני הכל: מבינים מה היא חרדה

לפני שנתחיל לדבר על התסמינים ועל דרכי טיפול מוטב שנבין בראש ובראשונה מה היא חרדה. כאשר אנחנו מדברים על חרדה אנחנו לאו דווקא מדברים על דבר שלילי, תחושת החרדה היא תחושה אופיינית גם לבני אדם וגם לבעלי חיים ומהווה מנגנון הישרדותי חשוב. אנחנו יכולים לחוות חרדה זמנית אשר תחלוף כאשר מדובר במצבי לחץ וסטרס - החרדה היא מעין מנגנון טבעי שמופעל כדי לסמן לנו על סכנות שונות ולהתריע לנו מפניהן.


יחד עם זאת אנחנו רואים מצבים רבים בהם מנגנון החרדה מופעל שלא לצורך. כלומר, אין באמת סיבה לפחד ולתחושת האיום שאנו חווים, ואם אנו חווים את התופעות האלה לאורך זמן, כנראה שאנו סובלים מחרדה משמעותית.


אנשים המתמודדים עם חרדה חווים גם התקפי החרדה ופאניקה, סטרס ולחץ תמידי, פחדים ודאגות הופכים להיות חלק מהחיים שלהם, הם יכולים להיות בטוחים שמשהו רע עומד לקרות בכל רגע.


חרדה - פוגעת באיכות החיים שלנו

אנשים הסובלים מחרדה יעידו שהיא פוגעת בצורה משמעותית באיכות החיים שלהם. כאשר אנחנו מדברים על חרדות אנחנו רואים מגוון רחב של תסמינים אשר לא פעם מגיעים בעיתוי לא הולם ומונעים מאיתנו את היכולת לנהל חיים תקינים, מערכות יחסים, לימודים ואף מונעים מאיתנו את היכולת לבצע משימות בסיסיות כתוצאה משיתוק, לחץ, סטרס, חרדה והתקפי פאניקה שונים.


אדם שסובל מהפרעת חרדה מאבד את ״האישיות״ שלו ונותן לחרדה להכתיב את ההתנהלות שלו, את הרצונות שלו, את ההנאות והפעילויות השונות שהוא עושה. ככל שאנחנו נמנע ונשתמש בהתנהגות של בריחה והימנעות כך הפחדים והחרדות שלנו ימשיכו ומדובר במעגל שלא מפסיק.


כיום באמצעות מגוון רחב של שיטות ניתן לטפל בחרדה, ללמוד כלים של שליטה ולהחזיר את איכות החיים.


״האם ניתן לטפל בחרדות ללא טיפול פולשני?״

אם אתם סובלים מחרדות בוודאי שמעתם על לא מעט אפשרויות לטיפול בחרדות. החל מתרופות ועוד. אך בסופו של דבר, גם תרופות וטיפולים אחרים לא תמיד יעילים מספיק לכל אחד, לפעמים ההשפעה החיובית שלהם חלקית ומתפוגגת עם הזמן, ושלא נדבר על תופעות הלוואי. זו הסיבה שאנשים עם חרדה נמצאים בחיפוש מתמיד אחר טיפול שיסייע להם ויקל על המצב. אותם אנשים תוהים האם ניתן בכלל לטפל בחרדות בלי תרופות, והאם יש טיפול שהם עדיין לא שמעו עליו.


התשובה היא שכיום יש פתרון טכנולוגי פורץ דרך בשביל טיפול בחרדה – טיפול נוירופידבק. וכן, הוא לא תרופתי.


טיפול בהפרעות חרדה: נוירופידבק

לפני הכל חשוב רגע לצלול למדעי המוח. חרדה מוגדרת 'הפרעה מוחית'. הסיבה לכך היא שאצל אנשים המתמודדים עם חרדה ניתן לזהות פעילות מוחית לא מאוזנת (תת או יתר פעילות באזורים השונים במוח). כתשובה לכך, טיפול נוירופידבק בא להחזיר את הפעילות המוחית לאיזון. על ידי אימון אזורים ספציפיים במוח באופן חוזר ונשנה.


שיטת הנוירופידבק לפי שעה נחשבת לאחת השיטות המובילות והמתקדמות בעולם לטיפול בחרדה. לפני הכל, עורכים בדיקה שממפה את הפעילות המוחית. זוהי בדיקת  QEEG לא פולשנית ובה מזהים אילו אזורים במוח זקוקים לאימון אצל כל אחד.


שיטת הנוירופידבק פועלת על בסיס הנחות רבות שהוכחו בעולם המדע ונעשו עליה מחקרים רבים, עליהם נכתבו כתבי עת רבים אשר לפי מסקנותיהם על ידי החזרת פעילות המוח לאיזון ניתן לחוש הקלה משמעותית בחרדה, בעוצמה שלה ובתדירות שלה, ואף להשתחרר ממנה לגמרי.


ממצאי הבדיקה והפיענוח של בדיקת QEEG מהווים את הבסיס להתאמת פרוטוקול טיפול נוירופידבק בהתאמה אישית לצרכים של כל אחד, ולמטרות שהוגדרו עבורו. הפרוטוקול מתווה את תכנית האימונים שיתקיימו במשך מספר חודשים.


באימונים אילו אנו פועלים לשם אימון המוח שלנו לפעול בצורה נכונה וחכמה יותר תוך כדי שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ובמכשור מקצועי העומד בכל תווי התקן המחמירים (כולל FDA  האמריקאי).


במהלך טיפול נוירופידבק פעילות המוח מנוטרת בזמן אמת. המטופל מקבל משוב לפעילות המוח שלו תוך כדי צפייה בסרט או משחק וכך לומד באופן פסיבי וללא מאמץ מצידו להפעיל את מוחו בצורה הרצויה.


טיפול בחרדה - אלפא בריין סנטר

אלפא בריין סנטר נחשב למרכז המתקדם בארץ לטיפולי נוירופידבק, הפועל בשיטת הנוירופידבק המתקדמת העולם, המיושמת במרכזים רפואיים בארץ ובכל העולם.


המרכז נותן מענה לאנשים המתמודדים עם הפרעות כמו: הפרעות קשב וריכוז, דיכאון, פוביות, טראומה וחרדות מסוגים שונים. כל הטיפולים הניתנים במרכז אינם פולשניים וההשפעה שלהם הוכחה באופן מדעי. עד היום אלפי ישראלים קיבלו טיפולי נוירופידבק, הצליחו לחוות הקלה משמעותית ולהשתחרר מהחרדה, וחזרו לנהל שגרת חיים בריאה ואיכותית.


קראו גם על: טיפול בחרדה אצל ילדים

logo בניית אתרים