טיפול בחרדות אצל ילדים

פחד הוא רגש בסיסי שחווים מבוגרים וילדים כתגובה טבעית לזיהוי סכנה אפשרית. פחדים אצל ילדים הם חלק מהתפתחות תקינה, אך כשהפחדים הופכים לחרדות ומקשים על התפקוד של הילד חשוב לזהות את הקושי, לאבחן אותו ולטפל בו בזמן. כשהילד מתקשה לישון בלילה, להישאר לבד, ניכר שינוי התנהגותי, התפרצויות, אילו יכולים להיות סימנים לחרדה. כאשר החרדה פוגעת בשגרה של הילד ובמהלך יומו התקין, נדרשת התערבות מקצועית וצריך לטפל בה.

הטיפול בחרדות

הטיפול בחרדות אצל ילדים ייעשה בגישות טיפוליות שונות, בהתאם לסוג החרדה ממנה הילד סובל ולגילו. כך לדוגמא מוכר הטיפול ההתנהגותי קוגניטיבי. טיפול זה מתמקד בהפחתת תסמיני החרדה והמחשבות הטורדניות הסובבות סביבן. כך גם מוכרים טיפולים נוספים כמו טיפול תרופתי, וטיפול באמצעות הדרכת הורים. בנוסף לאילו, יש טיפול יעיל ביותר לחרדות אצל ילדים. זהו טיפול לא תרופתי שכדאי וחשוב להכיר ולשמוע עליו - טיפול באמצעות אימון מוחי בנוירופידבק.

טיפול חרדות אצל ילדים בנוירופידבק

חרדה היא הפרעה הנובעת, בין היתר, מפעילות מוחית שאינה תקינה. נוירופידבק זוהי שיטת טיפול מתקדמת של אימון מוחי, שבה הילד מתרגל ומאמן את המוח לפעול באופן אופטימלי. באמצעות טיפול בנוירופידבק ניתן להשפיע על הפעילות המוחית הלא תקינה, לווסת ולהביא אותה למצב תקין, כשל ילד שאינו סובל מחרדות כלל. 

האימון המוחי מאמן אזורים ספציפיים במוח ומשפר את התפקוד שלהם באופן ממוקד. הטיפול אינו תרופתי, אינו פולשני ונעדר תופעות לוואי. הטיפול משפיע לאורך זמן. כשנוצרה "למידה" המוח זוכר אותה. התהליך דומה ללימוד רכיבה על אופניים, כשהמוח לומד לשלוט במיומנות הזו הוא אינו שוכח אותה.


מהלך הטיפול בנוירופידבק

טיפול בחרדות אצל ילדים בנוירופידבק כולל: איתור מוקד הבעיה וטיפול בה. בשלב ההתחלתי מתבצעת בדיקת QEEG אשר במהלכה ממפים את הפעילות המוחית של הילד, כך מאתרים פעילות מוחית שאינה תקינה. בעזרת דיוק הבדיקה ניתן להתאים תכנית טיפולים אישית. השלב הבא הוא הטיפול. הטיפול הוא תהליך הדרגתי המבוסס על התניה אופרנטית על ידי שימוש  בסרט, משחק וידאו. הילד מחובר לאלקטרודות מצד אחד, ולמכשיר שמקרין סרט, משחק וידאו מצד שני. במהלך הצפייה אלקטרודות מנטרות את הפעילות החשמלית של מוחו של הילד, והוא לומד לשנות את הפעילות הזו ולשפר אותה.

בטיחות הטיפול במרכז "אלפא בריין סנטר"

הטיפול בנוירופידבק במרכז לשיפור תפקודי המוח "אלפא בריין סנטר" מתאים למבוגרים ולילדים. הטיפול אינו פולשני, אינו תרופתי ואינו כרוך בתופעות לוואי. הייעוץ הראשוני, הבדיקה, התאמת תכנית הטיפולים והטיפולים עצמם, לכל אורך הדרך, מתבצעים בפיקוח ובליווי של ד"ר נתנאל Ph.D מנהלת מרכז "אלפא בריין סנטר" ואנשי מקצוע בעלי הכשרה וניסיון. הטיפול מתבצע בציוד שאושר על ידי ה FDA - מנהל המזון והתרופות האמריקאי, בשיטה ובטכנולוגיה מתקדמת ומקצועית, שהוכחה מדעית ומחקרית, ואשר משתמשים בה במרכזים רפואיים בארץ ובעולם. 


טיפול בחרדות אצל ילדים
טואול - בניית אתרים