ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

  1. דף הבית
  2. הטיפולים
  3. ביופידבק

ביופידבק

טיפול ב Biofeedback ביופידבק

ביופידבק הינו משוב ביולוגי המאפשר התבוננות כמו במראה שמשקפת מצב פסיכופיזיולוגי של הגוף והנפש, הקשר וההשפעה שבין השניים ברגע נתון. מטרת הטיפול בביופידבק היא לעזור לאדם לרכוש כלים ומיומנויות של שליטה בתגובות פיזיולוגיות בלתי רצויות.

הגישה הטיפולית בביופידבק מדגישה את קשרי הגומלין בין תהליכים גופניים לנפשיים. ההנחה הבסיסית היא שלחץ פסיכולוגי משפיע על תגובה פיזיולוגית, ואילו התפקוד הפיזיולוגי משפיע על איכות החוויה הרגשית.

ביופידבק צמח מתוך הגישה ההתנהגותית (ביהביוריסטית) המדגישה חשיבות של מנגנון הלמידה ומתמקד בשיפור מיומנויות ולימוד התנהגויות חדשות אשר יחליפו התנהגויות בלתי יעילות ומגבילות.  

מהי מטרת הטיפול ב Biofeedback ביופידבק

המטרה הטיפולית בביופידבק מכוונת לווסת פעולה חריגה של תפקודים פיזיולוגיים אוטונומיים,  רכישת כלים ומיומנויות הנחוצים להתמודדות עם מצבי הלחץ. הטיפול מאפשר לאדם לנהל את חייו, כך שלא יחוש כי תנאים חיצוניים שולטים בו. 

איך הטיפול ב Biofeedback – ביופידבק עובד במרכז אלפא בריין סנטר

חיישן מוליכות (שאינו פולשני) המחובר לאצבעות קולט שינויים חשמליים ומעביר את הנתונים לפיענוח. הנתונים המתקבלים מתארים את התפקוד הפיזיולוגי הנמדד. המדידות המתקבלות מספקות מידע מדויק על התהליכים המתרחשים בגופו. 

ייחודו של מודל הטיפול בביופידבק בכך שהוא מבוסס על תהליכי למידה המותנים בקבלת משוב מדויק ואמין. משוב זה מתקבל על ידי טכנולוגיה המאפשרת מדידה מהימנה, היכולה לזהות שינויים פיזיולוגיים זעירים ולהציג למטופל משוב מדויק נגיש ובהיר. במהלך הטיפול בביופידבק המטופל משיג שליטה בתפקודו הפסיכופיזיולוגי ורוכש טכניקות ומיומנויות לוויסות עצמי.

למי מיועד הטיפול ב Biofeedbackביופידבק

הכלים הנלמדים במהלך הטיפול בביופידבק מסייעים בהתמודדות עם מתחים, לחצים, דאגות וחרדות. הטיפול בביופידבק יעיל אצל אנשים המתמודדים עם מצבי מתח ולחץ בחיי היום יום. אנשים הסובלים מעוררות יתר כתגובה על לחץ. אנשים הסובלים מתשישות פיזית ונפשית כתוצאה מהתמודדות עם לחצים מתמשכים. אנשים הסובלים מהפרעות חרדה שונות, פוביות ופאניקה. אנשים הסובלים מקשיים בריסון התנהגויות תוקפניות.


במרכז אלפא בריין סנטר הטיפול באמצעות אימון מוחי משלב טיפול בנוירופידבק, ביופידבק ו CBT  - טיפול התנהגותי קוגניטיבי. הטיפול מותאם לכל מטופל, בהקשר להפרעה ממנה הוא סובל ולשיפור הרצוי. במרכז תמצאו את כל הטיפולים לשיפור תפקודי המוח – תחת קורת גג אחת.

לתיאום פגישת ייעוץ

השאירו פרטים:


logo בניית אתרים