טיפול בלקויות למידה לילדים

אחד המכשולים, אפשר לומר מהגדולים שבהם, שמקשה על ילדים לממש את הפוטנציאל הלימודי והיכולות שלהם הוא לקויות למידה. אי אפשר להתעלם מלקויות למידה. ילדים עם לקויות למידה צוברים פערים שהולכים וגדלים עם השנים, ולקויות הלמידה מהוות להם מכשול גם בבגרות. חוסר ההצלחה ברמה הלימודית, אף שמדובר בילדים מוכשרים ואינטליגנטים פוגע גם בדימוי העצמי ובביטחון שלהם. 

שיטות למידה מותאמות יכולות לעזור, אך האם באמת אפשר להשאיר את לקויות הלמידה מאחור? מחקרים הוכיחו שכן, באמצעות אימון מוחי שמטפל בשורש הבעיה – תפקוד מוחי שאינו מיטבי המשפיע על היווצרות לקויות הלמידה. 

טיפול באימון מוחי - נוירופידבק

המחקרים מראים את הפער הגדול בתועלת של טיפול בלקויות למידה לילדים באמצעות אימון מוחי בנוירופידבק, בהשוואה למגוון טיפולים מקובלים אחרים, שפעמים רבות אינם מביאים לשינוי ממשי בקשיים, שאיתם מתמודדים ילדים עם לקויות למידה. כך לדוגמא מחקר בשם: מעקב ארוך טווח אחר ילדים עם לקויות למידה שטופלו באמצעות נויורופידבק. המחקר פורסם כבר בשנת 2006 ב Clin. EEG & Neurosci ומצביע על כך שטיפול באמצעות נוירופידבק שיפר את לקויות הלמידה ואף הציג שינויים בתבנית הפעילות המוחית, שכעת תפקדה בצורה מיטבית, כשל ילדים שאינם עם לקויות למידה. מחקר זה מצטרף למחקרים רבים אחרים שקבעו: טיפול בלקויות למידה לילדים באמצעות אימון מוחי מאפשר לילדים להתגבר על לקויות הלמידה ולהשאיר אותן מאחור. 


איך עובד הטיפול בלקויות למידה לילדים באמצעות אימון מוחי? באמצעות בדיקה לא פולשנית ניתן לאתר פעילות מוחית בלתי תקינה, ולהתאים לילד תכנית טיפולים אישית שאינה כרוכה בכאב או תופעות לוואי, בעזרתה הוא מצליח לחוות שיפור משמעותי בלקויות הלמידה, בחשבון, בקריאה, בהבנה.
 

אז מה זה טיפול בנוירופידבק?

סדרת טיפולים קצרה בנוירופידבק אצל ילדים עם לקויות למידה, יכולה לסייע להם להתגבר על לקויות הלמידה. נוירופידבק זהו טיפול מתקדם שבו הילד מתרגל ומאמן את המוח לפעול באופן אופטימלי. הטיפול בנוירופידבק משפיע על הפעילות המוחית הבלתי סדירה, מווסת ומנרמל אותה.

האימון המוחי מאמן אזורים ספציפיים במוח, ומשפר את התפקוד שלהם באופן ממוקד. הבשורה היא שהטיפול משפיע לאורך זמן. תהליך האימון המוחי בנוירופידבק דומה ללימוד רכיבה על אופניים. לאחר שמיומנות הרכיבה על האופניים נרכשה, גם אם יעברו שנים ללא התנסות ברכיבה, המוח זוכר ואינו שוכח כיצד לרכוב.


מהלך הטיפול בנוירופידבק

טיפול בלקויות למידה לילדים בנוירופידבק כולל שני שלבים: איתור מוקד הבעיה וטיפול בה. בשלב הראשון מתבצעת בדיקת QEEG אשר במהלכה ממפים את הפעילות המוחית של המטופל, כך מאתרים פעילות מוחית שאינה תקינה. בעזרת דיוק הבדיקה ניתן להתאים תכנית טיפולים אישית. שלב הטיפול הוא תהליך הדרגתי המבוסס על התניה אופרנטית על ידי שימוש  בסרט, משחק וידאו. המטופל מחובר לאלקטרודות מצד אחד ולמכשיר שמקרין סרט, משחק וידאו מצד שני. במהלך הצפייה אלקטרודות מנטרות את הפעילות החשמלית של מוחו של המטופל והוא לומד לשנות את הפעילות הזו ולשפר אותה.

בטיחות הטיפול

הטיפול בנוירופידבק במרכז לשיפור תפקודי המוח "אלפא בריין סנטר" מתאים למבוגרים ולילדים. הטיפול אינו פולשני, אינו תרופתי ואינו כרוך בתופעות לוואי. הייעוץ הראשוני, הבדיקה, התאמת תכנית הטיפולים והטיפולים עצמם, לכל אורך הדרך, מתבצעים בפיקוח ובליווי של ד"ר נתנאל Ph.D מנהלת מרכז "אלפא בריין סנטר" ואנשי מקצוע בעלי הכשרה וניסיון. הטיפול מתבצע בציוד שאושר על ידי ה FDA - מנהל המזון והתרופות האמריקאי, בשיטה ובטכנולוגיה מתקדמת ומקצועית, שהוכחה מדעית ומחקרית, ואשר משתמשים בה במרכזים רפואיים בארץ ובעולם. 


טיפול בלקויות למידה לילדים
טואול - בניית אתרים