טיפול בסכיזופרניה

סכיזופרניה היא הפרעה נפשית כרונית אשר ההתמודדות איתה היא לכל החיים. אין זה אומר שצריך להשלים עם המצב ולהשאיר אותו כפי שהוא. טיפול בסכיזופרניה באמצעות אימון מוחי 'שובר את המוסכמות' בכל הנוגע לטיפול המקובל בסכיזופרניה, כשהוא מציע טיפול נוסף ומתקדם באימון מוחי. אמנם, האימון המוחי אינו מחליף את הטיפול התרופתי ,שניתן להשגת שליטה בהפרעה, אך הוא מצליח להפחית את התסמינים, ולשפר את איכות החיים של אנשים עם סכיזופרניה בצורה כה משמעותית, שמאפשרת להם ולכל המשפחה איכות חיים טובה יותר. אנשים עם סכיזופרניה שטופלו באמצעות אימון מוחי הציגו עליה במוטיבציה ובתפקוד חברתי וכללי, פחות הסתגרות והתרחקות מחברה, ושיפור קוגניטיבי בולט.

טיפול בסכיזופרניה באמצעות אימון מוחי

טיפול בסכיזופרניה באמצעות אימון מוחי הוכח מדעית ומחקרית, ומטפלים בו במרכזים רפואיים בארץ ובעולם. נקודת ההנחה עליה מתבססת שיטת הטיפול היא, שסכיזופרניה היא הפרעה שמקורה, בין היתר, בפעילות מוחית בלתי סדירה. ניתן לראות זאת בבירור בבדיקה לא פולשנית, שממפה את הפעילות המוחית, ומאתרת את האזורים במוח שנדרשים לשיפור. טיפול בסכיזופרניה באימון מוחי מתמקד בוויסות הפעילות המוחית, בהתבסס על המבנה הייחודי של המוח אצל כל מטופל, בהתאם לתכנית טיפולים אישית שהותאמה במיוחד עבורו. 

טיפול בסכיזופרניה בנוירופידבק

נוירופידבק זהו טיפול מתקדם של אימון מוחי. במהלך הטיפול המטופל מתרגל ומאמן את המוח לפעול באופן אופטימלי. באמצעות טיפול בנוירופידבק ניתן להשפיע על הפעילות המוחית הבלתי סדירה, לווסת ולשפר אותה.

האימון המוחי מאמן אזורים ספציפיים במוח ומשפר את התפקוד שלהם באופן ממוקד. הטיפול אינו תרופתי, אינו פולשני, ואין לו תופעות לוואי, והשפעתו החיובית היא לאורך זמן. כשנוצרה "למידה" המוח זוכר אותה. התהליך דומה ללימוד רכיבה על אופניים, כשהמוח לומד לשלוט במיומנות הזו הוא אינו שוכח אותה.


מהלך הטיפול בנוירופידבק

הטיפול בסכיזופרניה באמצעות נוירופידבק מתבצע במרכז "אלפא בריין סנטר" בשני שלבים. בשלב הראשון מתקיימת הערכה לגבי התאמת המטופל לטיפול, וכן בדיקת QEEG שממפה את הפעילות המוחית של המטופל, כך מאתרים פעילות מוחית שאינה תקינה. בדיקה זו מאפשרת התאמת תכנית טיפולים אישית ומדוייקת. השלב השני הוא הטיפול. הטיפול נוירופידבק הוא תהליך הדרגתי המבוסס על התניה אופרנטית, על ידי שימוש  בסרט, משחק וידאו. המטופל מחובר לאלקטרודות מצד אחד, ולמכשיר שמקרין סרט, משחק וידאו מצד שני. במהלך הצפייה אלקטרודות מנטרות את הפעילות החשמלית של מוחו של המטופל והוא לומד לשנות את הפעילות הזו ולשפר אותה.

בטיחות הטיפול במרכז "אלפא בריין סנטר"

הטיפולים במרכז לשיפור תפקודי המוח "אלפא בריין סנטר" בטוחים לשימוש ומתבצעים באחריות ובשקיפות מלאה. הטיפול אינו פולשני, אינו תרופתי ולא בתופעות לוואי. הייעוץ הראשוני, הבדיקה, התאמת תכנית הטיפולים והטיפולים עצמם, לכל אורך הדרך, מתבצעים בפיקוח ובליווי של ד"ר נתנאל Ph.D מנהלת מרכז "אלפא בריין סנטר" ואנשי מקצוע בעלי הכשרה וניסיון. הטיפולים מתבצעים בציוד שאושר על ידי ה FDA - מנהל המזון והתרופות האמריקאי, בשיטה ובטכנולוגיה מתקדמת ומקצועית, שהוכחה מדעית ומחקרית, ואשר משתמשים בה במרכזים רפואיים בארץ ובעולם. 


טיפול בסכיזופרניה
טואול - בניית אתרים