ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

  1. דף הבית
  2. אודות
  3. מידע נוסף
  4. קשב וריכוז
  5. ההורים שגילו איך פותרים בעיות קשב וריכוז בקלות

"איך אף אחד לא סיפר לנו?!" 

ההורים שגילו איך מטפלים בבעיות קשב וריכוז בקלות

החיים של הורים לילדים עם בעיות קשב וריכוז מלאים באתגרים, אך למי שקשה יותר מכולם הם הילדים, שסוחבים על גבם הצעיר "תיק" כבד כל כך – סימפטומים שמסבים להם סבל ומפריעים להם להתקדם, בלימודים, בחברה, ובכל תחומי החיים. הם לא אשמים.

 

"אני תקוע" אמר דביר לאמא שלו שני יום אחד בתסכול. הוא ניסה לתאר לה מה קורה לו בכיתה, כשהמורה מסבירה את מהלך פתירת התרגילים והמחשבות שלו מתרוצצות. "אני מחליט שעכשיו אני מקשיב, אבל בלי לשם לב אני מפסיק להקשיב, ואז אני לא מבין בכלל על מה היא מדברת ואני מתעצבן".

 

שני מודעת לקשיים של דביר, המבחנים האחרונים, מלאים למחצה, מספרים לה את מה שהיא כבר יודעת – הילד שלה לא מצליח ללמוד, ולא שחסר לו כשרון ושכל, הוא פשוט לא מצליח להתרכז לאורך זמן ומאבד עניין.

 

שני ובעלה מרגישים אבודים, איך הם יכולים לעזור לדביר? הם הרי נותנים לו טיפול תרופתי ומשלמים למורים פרטיים. אבל זה לא עוזר ולא מספיק. הלוואי שהיה משהו נוסף שיכול לעזור.

 

הבעיה גם שדביר הוא ילד חכם ומודע לעצמו ולבעיות שלו, קשה לו עם המצב, הוא מרגיש אחרי כולם בכיתה, הדימוי העצמי שלו יורד, לפעמים הוא מתפרץ ואחר כך מתחרט אבל החברים זוכרים ונרתעים ממנו. "נכנסנו ללופ ואנחנו חייבים לעצור אותו, אבל איך?"

 

ההורים של דביר מתארים את מה שהורים רבים לילדים עם בעיות קשב וריכוז מרגישים. "חיפשנו פתרון בכל מקום, רצינו למצוא משהו שעוד לא ניסינו, בעלי מתעניין הרבה בטכנולוגיה רפואית, ומפה לשם הגיע למידע ומחקרים בנושא בעיות קשב וריכוז אצל ילדים. וכך הגענו לנוירופידבק" מספרת שני.

מה זה נוירופידבק ואיך זה פותר בעיות קשב וריכוז?

בכמה מילים, נוירופידבק הוא טיפול שבו מאמנים את המוח.

למה דווקא את המוח?

כי הוכח כבר לפני שנים שהפעילות המוחית היא זו שמשפיעה על הפרעת הקשב.

אז מה עושים?

המוח הוא איבר גמיש וכאן הבשורה הטובה שניתן לאמן אותו, ממש כמו שריר. מדהים.

זה קצת כמו ללמד ילד לרכב על אופניים, ברגע שהוא רוכש את המיומנות הזו הוא לא שוכח אותה.

באופן דומה מאמנים את המוח לשפר את התפקוד שלו והיתרון הוא שהוא שומר על מה שהוא למד, זה לא עוד טיפול שמתפוגג, אלא טיפול שהתוצאות שלו נשארות לאורך זמן.

מה התוצאות?

שיפור בממדי הקשב והריכוז, הילד מצליח להקשיב, להתרכז, לא קופץ ממשימה למשימה, רגוע יותר, מסוגל ללמוד יום לימודים שלם בלי הפרעות.

 

מעניין? לטכנולוגיה שיודעת ללמד את המוח לשפר את הקשב והריכוז קוראים נוירופידבק (Neurofeedback) והיא לגמרי פורצת דרך.

במהלך טיפול נוירופידבק מודדים את הפעילות במוח בזמן אמת ומכוונים את המטופל לשלוט בגלי המוח ולמעשה לאמן אותם ולהחזיר אותם למצב אופטימלי.

 

אגב, כבר בשנות ה-60 גילו את הטכנולוגיה הזו. עם השנים היא הלכה והתקדמה, נעשו אין ספור מחקרים בנושא שהוכיחו יעילות ואפקטיביות גבוהה, וכיום טיפול זה נפוץ במוסדות בריאות רבים בעולם.


 

למה הורים בוחרים בנוירופידבק כדי לעזור לילדיהם?

"דביר השתנה מקצה לקצה" אומרת שני בהתרגשות.

"כשבעלי החליט שהולכים על זה הייתי סקפטית אבל אמרתי ננסה. כשראיתי את התוצאות  - פשוט נדהמתי! הילד התחיל לפרוח, המורה התקשרה להחמיא ולשאול על השיפור. ההתפרצויות פחתו ממש, אני יכולה לשבת איתו לשיעורי בית בנחת ואני רואה שהילד שלי הצליח להקשיב היום בכיתה, הנה הוא יודע את החומר. זה שינוי מטורף.

 

אחרי האכזבה מהטיפול התרופתי – הכי חששתי מתופעות לוואי ובטיפול נוירופידבק לא היו כאלה, הילד שמח ללכת לאימונים, עשינו מזה יום כיף וחוויה, הוא ממש נהנה מהטיפול שמתבצע מול מסך מחשב עם סרט שהוא אוהב"

 

אני רק שואלת את עצמי איך יכול להיות שאף אחד עד היום לא סיפר לנו על הפתרון הזה."

אז למה לא סיפרו לנו על זה קודם?

שני צודקת בשאלה שלה. יש עוד הורים ששואלים את עצמם: למה אין מספיק מודעות לנוירופידבק? "זה פתרון מצוין, יותר מכל טיפול אחר שניסינו, אז איך עד היום שמענו רק על טיפולים מסורתיים ולא נחשפנו לטיפול המתקדם הזה?!"

 

נוירופידבק היא טכנולוגיה פורצת דרך מבוססת מדעית ומחקרית שקיימת כבר עשרות שנים, אבל בכל זאת, הטיפול לא נכנס לסל הבריאות, הוא פרטי, ולכן לא מכירים אותו כמו טיפולים אחרים שזמינים בקופת החולים.

בתקווה שבקרוב המצב ישתנה, אבל עד אז ההורים יצטרכו לחפש את הטיפול בעצמם, ואלו שכבר גילו אותו, כמו ההורים של דביר, הבונוס הוא שלהם ושל הילד שלהם.

כמה עולים טיפולי נוירופידבק לטיפול בבעיות קשב וריכוז? 

ניגשנו ישר ולעניין. טיפול נוירופידבק הוא טיפול פרטי ולכן יש לו עלויות לא מבוטלות.

יחד עם זאת, תוכנית הטיפולים היא אישית ולכן מספר הטיפולים משתנה מאחד לשני, מה שמשפיע על המחיר.

לרוב, מדובר בהוצאה של כמה אלפי שקלים, שאם תסתכלו עליה כהשקעה לשנים ארוכות, זוהי ההשקעה הטובה ביותר שאתם כהורים יכולים לעשות עבור ילדכם.

 

עוד כמה דברים שתשמחו לשמוע

נוירופידבק הוא טיפול ללא תרופות, אתם יודעים מה זה אומר, בלי תופעות לוואי, ובלי התפוגגות אחרי מספר שעות.

תשמחו לשמוע גם שהטיפול לא פולשני, לא כואב, ובטוח לחלוטין. כן, הטכנולוגיה והמכשור נושאים שלושה תווי תקן, כולל תו תקן של ה FDA – מנהל המזון והתרופות האמריקאי.

והדבר האחרון, הילדים שלכם יהנו מהטיפול הזה, הוא חוויתי לגמרי וילוו אתכם ואת הילד אנשי מקצוע ומטפלים מוסמכים מדהימים לאורך כל הדרך. 

לקביעת פגישת התאמה לטיפול

logo בניית אתרים