טיפול לא תרופתי לדמנציה

לפי נתוני משרד הבריאות, כמאה אלף אנשים בישראל סובלים מדמנציה, מחלה קשה שגורמת סבל רב לחולה ולמשפחתו. התפתחות מחלת הדמנציה קשורה לתהליך ניווני של המוח ופגיעה בתפקודו. אמנם, לא ניתן לרפא את המחלה, אך מחקרים רבים תומכים בכך שאימון מוחי משפר סימפטומים ואף מעכב את התקדמותה. האימון המוחי, כפי שהציגו המחקרים, משפר תפקודי קשב, ריכוז, זיכרון, שליטה בדחפים, ומקנה לחולים תפקוד טוב יותר לצד הקשיים שאיתם הם מתמודדים. כשמחפשים טיפול לא תרופתי לדמנציה, חובה להכיר את יעילותו של הטיפול באימון מוחי במרכז לשיפור תפקודי המוח "אלפא בריין סנטר".

מחלות דמנטיות נוטות להחמיר עם השנים והירידה התפקודית היא בלתי נמנעת. אף כי אין ריפוי למחלה יש טיפולים הממתנים את תופעותיה. מקובל לטפל בחולים עם דמנציה בעזרת מתן תרופות, אך כיום, מקובל יותר ויותר לקבל גם, ובנוסף טיפול באימון מוחי בנוירופידבק. טיפול בנוירופידבק הוכיח את עצמו כיעיל מאוד בהשגת איכות חיים טובה יותר לחולים בדמנציה.  

מטרת הטיפול בדמנציה באימון מוחי היא שיפור תפקוד והאטת קצב ההתדרדרות. מאחר שהמחלה נובעת מתפקוד מוחי לקוי, כיום, הודות להתפתחות המדע והמחקר, ניתן לאמן את האזורים הפגועים במוח ולהשיג שיפור מהותי.

לטיפול באימון מוחי יתרונות רבים. זהו טיפול לא תרופתי, לא פולשני, ואין לו תופעות לוואי. הטיפול מחזק את הביטחון והדימוי העצמי של החולה, נותן לו עצמאות, ומאפשר לו לקיים אורח חיים מכבד. 


טיפול בעזרת אימון מוחי בנוירופידבק

כשמדברים על טיפול לא תרופתי בדמנציה, צריך ללא ספק להכיר את הטיפול בנוירופידבק ב"אלפא בריין סנטר". נוירופידבק זוהי שיטת טיפול מתקדמת של אימון מוחי שבה המטופל מתרגל ומאמן את המוח לפעול באופן אופטימלי. באמצעות טיפול בנוירופידבק ניתן להשפיע על הפעילות המוחית הלא מיטבית, הקיימת אצל הסובלים מדמנציה, לווסת ולנרמל אותה, כך המטופל חווה הפחתה בסימפטומים של המחלה ומשפר את תפקודו ואיכות חייו.

מהלך הטיפול בנוירופידבק

דבר ראשון יש לאתר את מוקד הבעיה בפעילות המוחית כדי לטפל בו נקודתית. איתור מוקד הבעיה מתבצע באמצעות בדיקת QEEG אשר במהלכה ממפים את הפעילות המוחית של המטופל, כך מאתרים פעילות מוחית שאינה תקינה. בעזרת דיוק הבדיקה ניתן להתאים תכנית טיפולים אישית. השלב הבא הוא הטיפול. הטיפול הוא תהליך הדרגתי המבוסס על התניה אופרנטית על ידי שימוש  בסרט, משחק וידאו. המטופל מחובר לאלקטרודות מצד אחד ולמכשיר שמקרין סרט, משחק וידאו מצד שני. במהלך הצפייה אלקטרודות מנטרות את הפעילות החשמלית של מוחו של המטופל והוא לומד לשנות את הפעילות הזו ולשפר אותה.

טיפול בטוח, בפיקוח ובליווי אנשי מקצוע

הטיפול בנוירופידבק במרכז לשיפור תפקודי המוח "אלפא בריין סנטר" אינו פולשני, אינו תרופתי ואינו כרוך בתופעות לוואי. הייעוץ הראשוני, הבדיקה, התאמת תכנית הטיפולים והטיפולים עצמם, לכל אורך הדרך, מתבצעים בפיקוח ובליווי של ד"ר נתנאל Ph.D מנהלת מרכז "אלפא בריין סנטר" ואנשי מקצוע בעלי הכשרה וניסיון. הטיפול מתבצע בציוד שאושר על ידי ה FDA - מנהל המזון והתרופות האמריקאי, בשיטה ובטכנולוגיה מתקדמת ומקצועית, שהוכחה מדעית ומחקרית, ואשר משתמשים בה במרכזים רפואיים בארץ ובעולם. 

לסיכום, החיפוש אחר טיפול לא תרופתי לדמנציה מוביל למרכז "אלפא בריין סנטר". הטיפול במרכז מסייע להאטת קצב ההידרדרות של המחלה, ולשיפור תפקוד כללי, מצב רוח, תקשורת ואיכות החיים של המטופל ומשפחתו.


טיפול לא תרופתי באלצהיימר

אלצהיימר היא מחלה ניוונית של המוח שהוגדרה על ידי ארגון הבריאות העולמי כמגפה של המאה ה-21. המחלה תוקפת בעיקר בגילאים מבוגרים אך לא רק. בעקבות התהליך הניווני המתקדם, עם הזמן מופיעה פגיעה קוגניטיבית, פגיעה ביכולות החשיבה והתפקוד, הזיכרון, ההתנהגות ועוד. 


שכיחות מחלת האלצהיימר ומיעוט הפתרונות הטיפוליים מובילה לחיפוש אחר טיפולים נוספים, שיכולים להקל על החולה את ההתמודדות עם המחלה, ואילו מובילים לא אחת דווקא לטיפול לא תרופתי באלצהיימר. בעוד שהטיפול המקובל למחלה הינו תרופתי, יש טיפולים לא תרופתיים, שיעילותם הוכחה מחקרית ומדעית, והם מצליחים לשפר את איכות חייהם של החולים באלצהיימר בצורה משמעותית. כשמדברים על טיפול לא תרופתי באלצהיימר חובה להכיר את הטיפול באימון מוחי ב"אלפא בריין סנטר".


למה דווקא אימון מוחי? 

אלצהיימר היא מחלה ניוונית של המוח. אימון מוחי משפר את הפעילות המוחית שנפגעה כתוצאה מהמחלה, והחולה חווה שיפור משמעותי בתסמינים. עניין חשוב לא פחות, האימון המוחי מצליח גם להאט את קצב ההידרדרות של המחלה. זה מדעי. אימון מוחי הוכח מדעית ומחקרית כיעיל עד מאוד בשיפור תסמיני מחלת האלצהיימר, ומקנה לחולים במחלה חיים טובים יותר לצד ההתמודדות עם הקשיים הנלווים לה. אמנם, לא ניתן לרפא את מחלת האלצהיימר, אך בעזרת אימון מוחי ניתן להשיג שליטה טובה יותר על השלכות המחלה, ועל איכות החיים והתפקוד. מה שבטוח, אם כבר טיפול לא תרופתי באלצהיימר, אימון מוחי הוא פתרון מוכח ויעיל. 


טיפול באלצהיימר בנוירופידבק

נוירופידבק פירושו מתן משוב על פעילות מוחית .נוירו - מתייחס לפעילות המוחית המשפיעה על התנהגות, מחשבה או תחושה של האדם. פידבק -  מתייחס למשוב הניתן לאדם בתהליך הטיפולי. 

NeuroFeedback – נוירופידבק היא שיטת טיפול מתקדמת של אימון מוחי שבה המטופל מתרגל ומאמן את המוח לפעול באופן אופטימלי. באמצעות טיפול בנוירופידבק ניתן להשפיע על הפעילות המוחית הבלתי סדירה, לווסת ולנרמל אותה. 

בכל רגע נתון, מתרחשת באזורים השונים במוחנו פעילות חשמלית המתבטאת בהופעת גלי מח שונים. פעילות חשמלית תקינה מעידה על תפקוד מוחי תקין, וחריגות בפעילות החשמלית עשויות להיות סיבה להפרעות השונות ולקשיים בתפקוד האדם. 

האימון המוחי במרכז "אלפא בריין סנטר" מאמן אזורים ספציפיים במוח ומשפר את התפקוד שלהם באופן ממוקד. הטיפול אינו תרופתי, אינו פולשני ונעדר תופעות לוואי ותוצאותיו נשמרות גם לאחר סיום הטיפול.

מהלך הטיפול בנוירופידבק ב"אלפא בריין סנטר"

ב"אלפא בריין סנטר" לכל מטופל מתבצעת בדיקת התאמה לטיפול ובדיקת QEEG שאינה פולשנית, שממפה את הפעילות המוחית ומאתרת פעילות מוחית לא תקינה. דיוק הבדיקה מאפשר התאמת תכנית טיפולים אישית להשגת שיפור בפעילות המוחית הספציפית של כל מטופל. בעזרת סדרת טיפולים קצרה בנוירופידבק ניתן להשיג שיפור משמעותי בתסמיני מחלת האלצהיימר.

בטיחות הטיפול

הטיפול בנוירופידבק במרכז לשיפור תפקודי המוח "אלפא בריין סנטר" אינו פולשני, אינו תרופתי ואינו כרוך בתופעות לוואי. הייעוץ הראשוני, הבדיקה, התאמת תכנית הטיפולים והטיפולים עצמם, לכל אורך הדרך, מתבצעים בפיקוח ובליווי של ד"ר נתנאל Ph.D מנהלת מרכז 'אלפא בריין סנטר' ואנשי מקצוע בעלי הכשרה וניסיון. הטיפול מתבצע בציוד שאושר על ידי ה FDA - מנהל המזון והתרופות האמריקאי, בשיטה ובטכנולוגיה מתקדמת ומקצועית, שהוכחה מדעית ומחקרית, ואשר משתמשים בה במרכזים רפואיים בארץ ובעולם.

ראו גם: טיפול בהפרעות קשב וריכוז

טיפול טבעי בדמנציה
טואול - בניית אתרים