ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

טיפול OCD


הפרעה טורדנית כפייתית (OCD) פוגעת בתפקוד התקין של האדם הסובל ממנה ומשפיעה על כל מכלולי החיים. אנשים הסובלים מ-OCD תוהים האם אפשר לטפל בהפרעה זו ולהחזיר את אורח החיים למסלול. אנחנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות אודות טיפול ב-OCD. אלפא בריין סנטר החליטו לעשות מעט סדר ולענות לכם על כל השאלות הרלוונטיות.


מה זה בעצם OCD?

בשנים האחרונות אנו רואים עליה במודעות למחלות והפרעות רבות, או סי די היא אחת מהן. כאשר אנחנו מדברים על או סי די אנחנו מדברים על הפרעה טורדנית כפייתית ו/או הפרעת אישיות טורדנית אשר נחשבת להפרעה נפשית המגיעה במגוון רחב של דרכים, תצורות ודרגות חומרה שונות ומשתנות.


אם אנחנו נצטרך לפשט את ההפרעה אנחנו נספר על אנשים רבים אשר התפקוד שלהם ביום-יום נפגע משמעותית, הפרעה טורדנית כפייתית מתאפיינת במחשבות בלתי רצוניות חוזרות ומטרידות אשר נתקעות בראש, לעיתים אותן מחשבות מרגישות כמו המציאות וגורמות לטראומה, חרדות, סטרס ולחץ. מדובר במעין מעגל החוזר על עצמו אשר מונע על ידי חרדה.


החרדה מובילה למחשבה, המחשבה מניעה להתנהגות וחוזר חלילה. מחשבות פולשניות ובלתי רצויות והתנהגות אובססיבית החוזרת על עצמה הם חלק מהמאפיינים של ההפרעה: התנהגויות אלו נועדו להרגיע את החרדה אך יוצרות את האפקט ההפוך ויוצרות התנהגויות ו-״טקסים״.


האם מדובר בהפרעה שכיחה?

הפרעה זו נחשבת להפרעה מוכרת ביותר בעולם המערבי ולמעשה ניתן למצוא אותה בכל שכבות האוכלוסייה. הפרעה זו נחשבת להפרעה הרביעית בשכיחותה במדינות המערב. סיכוי רב שנמצאים בחדר בינינו אנשים הסובלים מהפרעה זו בדרגות שונות ומשתנות. הפרעות אלו מגיעות במגוון רחב של דרגות חומרה ומגבילות משמעותית את היכולת של האנשים הסובלים ממנה בכל אספקט יום-יומי.


״אני לא בטוח שיש לי OCD: מה התסמינים?״

למעשה אנחנו רואים מגוון רחב של תסמינים שונים אשר יכולים לעורר חשד שאכן מדובר בהפרעה טורדנית כפייתית. יחד עם זאת אנחנו ממליצים לפנות לאבחון מקצועי שיבצע הערכה ויקבע האם אכן מדובר בהפרעה זו ו/או שמא בהפרעה אחרת. בין התסמינים של הפרעה זו אנחנו רואים:


  • אגרנות כפייתית
  • כפייתיות הבאה במגוון רחב של פעולות: שטיפה, ניקיון, תפילה, קריאה, שירה, בדיקה ועוד.
  • צורך לחזור על פעולות ומעשים גם אם ברור שאלו מיותרים
  • צורך להתנהל לפי סדר מסוים וקבוע
  • מחשבות כפייתיות שנתקעות בראש
  • מחשבות זרות שלא תואמות את השקפת העולם שלכם
  • חרדה ומחשבות שמעוררות חרדה, סטרס ולחץ

חשוב לציין שאלו הם רק חלק מהתסמינים והפעולות שעושים אנשים הסובלים מהפרעה זו. אנו למדים שיש אנשים אשר סובלים מחלק קטן מהתסמינים ואף במקרים שונים גם חיים איתם בשלום. לצד אלה ישנם אנשים אשר איכות החיים שלהם נפגעת והופכת להפרעה של ממש אשר מגבילה את החיים שלהם ושל המשפחה כולה.


״האם יש טיפול לא תרופתי ל-OCD?"

כפי שכבר הצלחתם להבין מדובר באחת ההפרעות השכיחות ביותר בעולם המערבי. אנשים רבים הסובלים מהפרעות אלו תוהים האם ישנה אפשרות לטפל בהפרעה זו ללא שימוש בתרופות, טבליות ותכשירים כימיים. ישנם כאלו שניסו את כל אלו והם לא עזרו להם, והם מחפשים אחר פתרון אחר שיכול להקל על המצב.


כיום ישנה שיטה טכנולוגית פורצת דרך' המיועדת לטיפול ממוקד ומהשורש של הפרעת OCD לשיטה זו קוראים דיפ בריין נוירופידבק, והיא נחשבת לאחת השיטות המובילות, המתקדמות, ועם אחוזי הצלחה גבוהים ביותר שניתן למצוא כיום.


טיפול בנוירופידבק – OCD

אם אתם סובלים מהפרעה זו אין ספק שאתם מרגישים שהיא משפיעה על שגרת היום-יום שלכם בצורה קבועה. בעשרות השנים האחרונות אנו עדים למגוון רחב של מחקרים אשר מוכיחים שאנשים הסובלים מהפרעה זו, ניתן לזהות אצלם פעילות חשמלית לא סדירה באזורים השונים במוח.


אותם מחקרים מראים כי אימון מוחי היא דרך אפקטיבית לשפר את הפעילות החשמלית ולהחזיר אותה לאיזון, מה שיוצר אפקט על ההפרעה, על ידי הקלה והפחתה בסימפטומים ושיפור איכות החיים.


דיפ בריין נוירופידבק הוא הטיפול המתקדם בעולם לאימון המוח. תחילה, עורכים בדיקת QEEG הממפה את פעילות המוח. בהתאם לבדיקה זו מתאימים פרוטוקול אימונים אישי.


באמצעות טכנולוגיית נוירופידבק ניתן לווסת מחדש את הפעילות המוחית. שיטה זו היא שיטה המיושמת בשטח למעלה מ – 40 שנה, הוכחה במחקרים רבים כמועילה, איננה פולשנית, ללא שימוש בחומרים כימיים וללא תופעות לוואי כלל. אין פלא שהיא מיושמת במרכזים רפואיים מובילים ברחבי העולם.


במהלך טיפול בשיטה זו אנחנו מאמנים את המוח לפעול בצורה אופטימלית תוך כדי שימוש במכשור טכנולוגי מתקדם ותוכנית המותאמת אישית לצרכים שלכם ולמצבכם הנוכחי. בדרך זו אלפי מטופלים בישראל הצליחו להשתחרר מהפרעת OCD , להפחית את עוצמת התסמינים, את התדירות שלהם, וחזרו לתפקד באורח תקין.


הפרעת OCD היא הפרעה עיקשת לטיפול. בין אם אתם מטופלים בעזרת תרופות ועוד, ובין אם אינכם מטופלים כלל, טכנולוגיית נוירופידבק יכולה לסייע לכם עד מאוד. בתוך זמן קצר של עד שלושה חודשים אתם יכולים למצוא את עצמכם במקום אחר לגמרי וטוב בהרבה.

logo בניית אתרים