התקדמנו: כיום מטפלים בבעיות קשב בטכנולוגיה ייחודית בהתאמה אישית לכל ילד


כ- 10% מאוכלוסיית הילדים בגיל בית הספר מאובחנים עם הפרעת קשב וריכוז.

הפרעת קשב וריכוז היא תופעה שכיחה בקרב ילדים. אומרים, שהעלייה בהיקף הילדים המאובחנים היא תוצאה של עלייה במודעות הורים, אנשי חינוך ואנשי מקצוע לקיומה של התופעה. בסופו של דבר, המטרה היא אחת: לטפל בבעיה ולאפשר לילד ללמוד, להתפתח ולהתקדם ללא קשיים מיותרים.

הורים רבים לילדים עם בעיות קשב וריכוז מתמודדים עם קשיים כמו תרופה לא אפקטיבית, תופעות לוואי וחוסר יעילות ושביעות רצון מהטיפול. אבל מעטים מההורים מחליטים למצוא דרך יעילה יותר לטפל בילדיהם והם גם מצליחים בכך - בעזרת פתרון טכנולוגי מתקדם וייחודי שנקרא "נוירופידבק".


הפרעת קשב הינה הפרעה רפואית ולכן הטיפול בה הוא תרופתי. אך הרופאים בעצמם טוענים: "הכלים שיש לנו לסייע הם מוגבלים, הטיפול לא מתאים לכל אחד".

למעשה, גיל ומשקל הילד הם שני הנתונים היחידים שלוקחים בחשבון בהתאמת הטיפול לילד, כלומר, טיפול תרופתי הוא אוניברסאלי ואינו מותאם אישית לכל ילד.


"בעצם אומרים לנו, תנסו את התרופה, אם מצליח מצוין, אם לא, ניפגש בעוד מספר חודשים, כי הרי אין להם משהו אחר להציע לנו, ואחר כך אנחנו מחכים מספר חודשים לתור נוסף לנוירולוג". אומרת חני, אמא לילדה עם הפרעת קשב. 

כאשר הטיפול לא אפקטיבי ואין לו תחליף אחר, מתחיל מעגל שלם של תסכול, כישלון בלימודים, קשיים חברתיים וחוסר אונים שעובר בין שלושת המעורבים: ההורים, הצוות החינוכי והכי חשוב – הילד.


אז מה עושים? האלטרנטיבה לטיפול התרופתי היא טכנולוגית נוירופידבק לאימון המוח. בדרך זו ניתן לשפר סימפטומים באופן משמעותי.

"הפרעת קשב מתנהגת שונה אצל כל ילד" אומרים במרכז "אלפא בריין סנטר" שמטפל בילדים עם בעיות קשב בשיטה יחודית של נוירופידבק.


"הטכנולוגיה כיום מאפשרת לנו לזהות את דפוס הגלים הייחודי במוח לכל אחד, וישנם 16 דפוסים אופייניים להפרעת קשב שניתן לזהות באמצעות בדיקת QEEG" 

לדבריהם, זה ברור למה הטיפול התרופתי לא מסייע לכל אחד, למשל, ילד שהפעילות המוחית שלו מאופיינת בגלים מהירים ומואצים, אם הוא יקבל ריטלין שהיא תרופה ממריצה, הוא עלול לסבול מתופעות לוואי.  


הטיפול שמבצעים ב"אלפא בריין סנטר" נפוץ במרכזי בריאות בעולם והוא מוכח מדעית ומחקרית. המיכשור והציוד אושרו בשלושה תווי תקן מחמירים בינלאומיים. הוא אינו פולשני בשום צורה, אינו כרוך בכאב ותופעות לוואי.


הטיפול מזהה את דפוס הגלים הייחודי במוח אצל כל ילד, בעזרת בדיקה חכמה שאינה פולשנית, כך מתאימים טיפול בהתאמה אישית לכל ילד, למדדים שנרשמו בפעילות המוחית שלו ולחריגויות שזוהו. בנוסף, חשוב לציין שאימון מוחי פותר את הבעיה מהשורש ולא רק מטפל בסימפטומים ושהתוצאות שלו נשמרות לטווח ארוך.

המטרה של טכנולוגית האימון המוחי בשיטת הנוירופידבק היא לתת מענה לכל אותם ילדים, נערים ואפילו מבוגרים, שמתמודדים עם הפרעת קשב ללא הטבה, שיכולים בעזרתה להתגבר על הקשיים ולהשאיר אותם  אחת ולתמיד מאחור.  

אני רוצה לשמוע עוד על הטיפול 

טואול - בניית אתרים