ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

  1. דף הבית
  2. אודות
  3. מידע נוסף
  4. טיפול באוטיזם
  5. יעילות טיפול נוירופידבק באוטיזם

נוירופידבק - הטיפול שמשפר את איכות החיים ורמת התפקוד של ילדים ובוגרים שנמצאים על הספקטרום האוטיסטי


אוטיזם הוא מצב נתון, אין חולק על כך, אוטיזם מהווה אתגר והתמודדות עם קשיים רבים, החל מילדות והמשך בבגרות, בהתפתחות, בחברה, בלימודים, במציאת תעסוקה ובניהול חיי משפחה והורות.

אז נכון, אוטיזם הוא מצב נתון, אך כיום בשונה מהעבר, הודות להתפתחות המדע והמחקר, ישנו טיפול מתקדם שיכול להקל על הסימפטומים ולשפר משמעותית את איכות החיים והתפקוד של הילד וכל המשפחה, מה שמשנה את כל התמונה לגמרי.

אם עד היום, המענה שניתן לילדים על הרצף האוטיסטי הסתכם, פחות או יותר, במסגרת חינוכית ולימודית מותאמת, טיפולים אצל קלינאית תקשורת, ומכשירי עזר שונים שמסייעים בתקשורת, כיום ישנו טיפול מתקדם וייחודי, שכל הורה לילד שנמצא על הרצף חייב להכיר.


מה זה הטיפול הזה?

נוירופידבק - טיפול שמתמקד בשורש הבעיה – שיפור הפעילות המוחית. שכן, כפי שהוכח במחקרים מבוססים על פני שנים בכל העולם, אצל אנשים עם אוטיזם ניתן לראות חריגות תפקודית ומבנית בפעילות המוחית. 


מה עושים? מאמנים את המוח, ללא תרופות, בשיטה ממוחשבת מדעית קונבנציונלית. 

בטיפול נוירופידבק מאמנים את האזורים במוח שבהם הפעילות חורגת מטווח הנורמה ומחזירים אותם למצב אופטימלי, כך בתוך זמן קצר ניתן לראות שיפור מהותי והקלה בסימפטומים.
נוירופידבק ב"אלפא בריין סנטר"

"אלפא בריין סנטר" הינו הרשת המובילה בישראל לטיפולי נוירופידבק, שבה ניתן לקבל טיפולים בשיטה יחודית ומתקדמת שאימצו אותה מרכזים רפואיים מובילים ברחבי העולם.

.נוירופידבק זהו טיפול מתקדם שבו המטופל מתרגל ומאמן את מוחו לפעול באופן אופטימלי באמצעות מכשור טכנולוגי הייטקסיטי

 

הטיפול ב"אלפא בריין סנטר" מתבצע במכשור מתקדם ולא פולשני כדי לאמן אזורים ספציפיים במוח, הקשורים לסימפטומים של המטופל ולקשיים שלו, ומשפר את התפקוד שלהם באופן ממוקד 

.מאחורי הטיפול בשיטה הייחודית הזו עומדים שורת מחקרים מבוססים, שהתפרסמו בכתבי עת רפואיים נחשבים בכל העולם

 

ילדים על הרצף האוטיסטי ברמות תפקוד שונות שקיבלו את הטיפולים ב"אלפא בריין סנטר" הציגו שיפור ניכר בקשב, תכנון, תקשורת מילולית ולא מילולית, שיפור רגשי ושפתי וכן ירידה בהתנהגות חזרתית. גם בוגרים עם אוטיזם הציגו שיפור משמעותי, יותר מעורבות חברתית, הצלחה בעבודה ובתפקוד במסגרת המשפחה. 


אז איך זה עובד?

מבצעים לכל מטופל בדיקת QEEG  ממוחשבת (בדיקה חיצונית, לא פולשנית, ללא כאב) בדיקה זו רושמת את הפעילות החשמלית של המוח (בדומה לא.ק.ג הרושם את פעולת הלב) ומזהה אזורים בהם ישנה חריגה מטווח הנורמה. כעת מתאימים לכל מטופל תוכנית טיפולים אישית והאימון יוצא לדרך.

מה חשוב לדעת?

הטיפול מוכח מדעית ומחקרית ומתבצע בשיטת LORETA z Score במיכשור העומד בדרישות בטיחות מחמירות: תו תקן בינלאומי ISO 13485 ,  תו תקן אמריקאי FDA 21 CFR part 820, ותו תקן אירופאי EN 60601

הטיפול אינו תרופתי, אינו פולשני, ללא תופעות לוואי או כאב. הטיפול קצר מועד ומתבצע בליווי אנשי מקצוע ומטפלים, התוצאות החיוביות של הטיפול נשמרות לאורך זמן. הטיפול מתבצע במרכזים רפואיים מובילים ברחבי העולם.


מאיזה גיל הטיפול מתאים?

הטיפולים ב"אלפא בריין סנטר" מתאימים לילדים עם אוטיזם מגיל 3 שנים. ההתאמה של כל ילד לטיפול נבחנת אישית בהתאם למצבו ותפקודו.

מהו מהלך הטיפול ?

במהלך הטיפול המטופל יושב נינוח בכסא ומאמן את מוחו לשפר תפקודים, מול מחשב שסורק כל העת את הפעילות המוחית ונותן פידבק לשיפור.

את הטיפול מלווים אנשי מקצוע ומטפלים בעלי סבלנות, גישה טיפולית ומיומנות גבוהה.

עם השיפור בפעילות המוחית מגיע השיפור המיוחל בסימפטומים, המטופל מצליח להשתפר במדדים רבים כמו בקשב, תכנון, תקשורת מילולית ולא מילולית, שיפור רגשי ושפתי וכן ירידה בהתנהגות חזרתית.

מה אומרים המחקרים?

שם המאמר: אימון נוירופידבק מייצר נורמליזציה במדדים התנהגותיים ואלקטרופיזיולוגיים של אוטיזם בתפקוד גבוה

זיהוי המאמר: DOI: 10.1098/rstb.2013.0183

קישור למקור


אוטיזם (ASD) הוא מצב נוירו-התפתחותי המציג ליקויים בכישורי ההתנהגות, החברה והתקשורת.

ליקויים אלה עשויים לנבוע מקשרים פונקציונליים חריגים במוח המשפיעים על סנכרון ותקשורת עצבית אפקטיבית.

אימון נוירופידבק (NF), המבוסס על התניה אופרנטית של האלקטרואנצפלוגרמה (EEG), הראה הבטחה בטיפול בחריגות בקישוריות תפקודית ומבנית. מחקר זה בא לבחון את היעילות של נוירופידבק בהפחתת הסימפטומים אצל ילדים עם אוטיזם ASD .

המטרה - לאמן תאי עצב ספציפיים במוח, שנמצאו קשורים לליקויים הנצפים אצל ילדים עם אוטיזם בהיבט החברתי והקוגניטיבי.

במחקר השתתפו 13 ילדים עם אוטיזם, בגילאי 7-17. קבוצה נוספת של ילדים שימשה לקבוצת ביקורת.

13 ילדים קיבלו אימון נוירופידבק חד או דו שבועי במשך 45-60 דקות.

לשתי קבוצות הילדים נערכה בדיקת  QEEG לפני ואחרי האימון שנועדה לבחון שינויים בתבנית גלי המח. ההורים של הילדים מילאו שאלונים התנהגותיים לפני ואחרי הטיפול.

תוצאות המחקר הצביעו על שיפור משמעותי וניכר בקבוצת הילדים שעברה אימון נוירופידבק. לעומת זאת, אצל הילדים בקבוצת המחר לא נצפה שיפור.


תוצאות המחקר מצביאות על כך שהשגת שינויים בתפקוד תאי עצב במוח, יכולה לנרמל פעילות עצבית לא תקינה בקרב מטופלים עם אוטיזם. לאחר האימונים כאשר הושגה פעילות מוחית תקינה, היה ניתן לצפות בבירור בשיפור סימפטומים המאפיינים את הספקטרום.


שם המאמר: השפעות ארוכות טווח של טיפול נוירופידבק באוטיזם

זיהוי המאמר:  DOI: 10.1016/j.rasd.2008.10.003

קישור למקור


מאמר זה הוא המשכו של מאמר קודם, שהציג תוצאות מחקר שהראו שיפור משמעותי בסימפטומים אצל 14 ילדים על הספקטרום האוטיסטי ASD שטופלו ב- 40 מפגשים של נוירופידבק EEG. 

ילדים באותם גילאים עם תנאים זהים, שלא קיבלו טיפול נוירופידבק שימשו לקבוצת בקרה.

במחקר הנוכחי החוקרים חזרו שנה לאחר סיום הטיפול לאותם ילדים, כדי לבחון את התוצאות ארוכות הטווח של טיפול נוירופידבק בילדים עם ASD .

המחקר הנוכחי מצביע שהשיפורים שהושגו בטיפול נוירופידבק נשמרו באופן מלא גם שנה לאחר סיום הטיפול.

לאורך כל התהליך הילדים נבדקו שלוש פעמים: לפני התחלת הטיפול, בסיום הטיפול, ושנה לאחר סיום הטיפול.

מחקר זה מחזק את העובדה שלטיפול נוירופידבק השפעה ארוכת טווח גם בילדים על הספקטרום. 

חזרו אלי לקביעת פגישת התאמה לטיפול

הטיפול מתאים לילדים עם אוטיזם מגיל 3 שנים 

מה אומרים הורים לילדים שטופלו באלפא בריין סנטר?

"יש יותר מעורבות במה שקורה בבית, פחות התפרצויות וכעסים, פחות נוקשות, טוב לילדה אז טוב לנו"


"הילדה רגועה, מתקשרת טוב יותר עם המשפחה והסביבה, מביעה את עצמה טוב יותר."

"אנחנו מצליחים להבין את הילד, רמת התסכול פחתה, הילד מחובר למה שקורה בבית, שומר יותר על קשר עין ומגיב רגוע"

logo בניית אתרים