ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

  1. דף הבית
  2. הטיפולים
  3. מבחן נוירו-קוגניטיבי ממוחשב

מבחן נוירוקוגניטיבי ממוחשב


תבחנו את עצמכם:
מבחן נוירו-קוגניטיבי ממוחשב מאפשר להעריך תפקודים קוגניטיביים ולהתאים טיפול כדי לשפר אותם

ירידה קוגניטיבית מתפתחת על רקע תנאים, סביבה והפרעות שונות, אך זהו מצב שניתן לטפל בו – כדי לטפל בירידה הקוגניטיבית בצורה יעילה חשוב מאוד להעריך קודם לכן את התפקודים הקוגניטיביים – במרכז לשיפור תפקודי המוח "אלפא בריין סנטר" יודעים להעריך את התפקודים הללו וגם לשפר אותם. 

להתפתחות הקוגניטיבית חשיבות מכרעת בתפקוד האדם והיא זו שקובעת פעמים רבות את הצלחתו בעבודה ובניהול חיים תקינים. זו הסיבה שיותר אנשים רוצים לקבל הערכה קוגניטיבית אישית, לאבחן את התפקודים הקוגניטיביים שלהם, ולדעת אילו מהם כדאי ואפשר לשפר.

המבחן הנוירו-קוגניטיבי מהווה בסיס חשוב לקביעת טיפול מתאים בשורה של הפרעות וקשיים, אך לצד אילו, מהווה גם קרש קפיצה לאנשים בריאים לחלוטין, שרוצים לממש יותר את היכולות והכישורים שלהם.


אנחנו באלפא בריין סנטר משתמשים במבחן הנוירו-קוגניטיבי הממוחשב כדי לקבל תמונה רחבה יותר לגבי הקשיים שמהם סובל המטופל. המבחן הזה משלים את האבחון הקליני שהמטופל כבר קיבל, והשילוב של שניהם מאפשר התאמת תכנית טיפולים ייחודית שתשפר את תפקודי המוח, את היכולות הקוגניטיביות ואת איכות החיים.

אם מדברים על תפקידים ניהוליים למשל, אין ספק שיכולת עיבוד מידע, קליטה והבנה מהירה, הסקת מסקנות וניתוח, אילו יכולות קריטיות להצלחה. בעזרת מבחן נוירו-קוגניטיבי ממוחשב ניתן להעריך יכולות אילו, ואף לשפר אותן באמצעות אימון מוחי. 

המבחן הנוירו-קוגניטיבי במרכז אלפא בריין סנטר נערך על ידי מערכת ממוחשבת ואנשי מקצוע בעלי הכשרה וניסיון. מערכת זו מעניקה בתום המבחן דוח מדויק ומהימן של התפקודים הקוגניטיביים המתרחשים במוח.

המבחן מתייחס לתפקודים שונים כמו זמן התגובה של הנבדק, זיכרון מידי וזיכרון לטווח ארוך, קשב וריכוז, כישורים ניהוליים, התמצאות, תפיסה חזותית, מהירות של עיבוד מדיה ויכולות שפתיות.

הדוחות המופקים לאחר המבחן יוצרים תמונה ברורה ואובייקטיבית של היכולות הקוגניטיביות של המטופל, תוך השוואה לנורמות המוכרות בתחום, בהתאם לחתכים שונים, כגון גילו של המטופל ורמת ההשכלה שלו. דוחות אלו מאפשרים לקבל תמונה רחבה ומדויקת יותר לגבי מה תקין ומה פחות תקין מבחינת התפקוד של המח.

המבחן הנוירו-קוגניטיבי במרכז "אלפא בריין סנטר" נערך בפני עצמו, וכחלק ממעטפת טיפולית הכוללת גם בדיקת QEEG שממפה את הפעילות המוחית, טיפולי נוירופידבק, ביופידבק וCBT טיפול התנהגותי קוגניטיבי.

כיום, כבר ברור לכל, תפקודי המוח אחראיים במידה רבה על האופן שבו אנו מתפקדים ועל התפתחות הפרעות נפשיות ונוירו התפתחויות. מבחן נוירו-קוגניטיבי ככלי הערכה ליכולות הקוגניטיביות, והאימון המוחי כטיפול שמשפר אותם, יכולים ביחד להשיג איכות חיים משופרת.במרכז אלפא בריין סנטר הטיפול באמצעות אימון מוחי משלב מבחן נוירוקוגניטיבי, טיפול בנוירופידבק, ביופידבק ו CBT   - טיפול התנהגותי קוגניטיבי. הטיפול מותאם לכל מטופל, בהקשר להפרעה ממנה הוא סובל ולשיפור הרצוי. 
במרכז תמצאו את כל הטיפולים לשיפור תפקודי המוח – תחת קורת גג אחת
.

logo בניית אתרים