ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

נוירופידבק - הפרעת קשב וריכוז

כל הטיפולים ושיטה אחת מנצחת

הפרעת קשב וריכוז זוכה לתשומת לב רבה מאוד, יש יגידו יותר מידי, בעידן שבו אנו חיים: טיפולים, יועצים, אבחונים, שיטות, יש כל כך הרבה היצע והצעות, רפואי וטבעי, קונבנציונאלי ואלטרנטיבי, שלא תמיד ברור לאיזה כיוון לפנות. 


לשאלה, באיזה טיפול לבחור אין תשובה אחת נכונה. כיום, אפשר לומר בהחלט שאין מסלול אחד נכון לטיפול ולהתמודדות וניהול של הפרעת קשב וריכוז, ומה שמתאים לאחד ועושה עבודה מצויינת, לא בהכרח מתאים לשני, ככה זה... אנחנו יצורים אנושיים ייחודיים, מבנה המוח שלנו שונה, האישיות, הנתונים המשפחתיים, הטריגרים שמניעים אותנו, סף הסיבולת וזו רק ההתחלה. 

   

מצד אחד זה מעודד, שקיימת היום מודעות גבוהה לאבחון ולטיפול בהפרעת קשב וריכוז, להגיש עזרה לילד בזמן, לא לתת לפער להתרחב ולקשיים להתעצם, זה לא היה קיים בעבר, בוודאי לחלק מכם יש הורים שחוזרים לא מעט על המשפט המשומש "אצלנו לא טיפלו ויצאנו בסדר גמור", מצד שני, זה מבלבל, קשה מאוד לדעת מתי להתחיל וכיצד לטפל.

מה לעשות כאשר הטיפול לא מוכיח את עצמו והילד מתוסכל ומאוכזב?

אז, אילו טיפולים קיימים להפרעת קשב וריכוז

בדרך כלל, הנטייה הטבעית של הורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז היא לפנות לטיפולים תרופתיים כמו אטנט, ריטלין וקונצרטה, טיפולים אילו עובדים על שיפור סימפטומים כמו היפראקטיביות, חוסר ריכוז וחוסר מנוחה הנלווים להפרעת הקשב. 

אך הרבה פעמים זה לא מספיק, המצב לא משתפר בצורה משביעת רצון, או גורם לתופעות לוואי לא נעימות בכלל כמו תיאבון ירוד, ישנוניות ועוד, שלא נדבר על התפוגגות ההשפעה. למעשה, ברגע שהטיפול נפסק ההשפעה פגה כך שיש כאן עניין של תלות בטיפול.


אל הטיפולים בהפרעת קשב וריכוז מצטרפים גם טיפולים רגשיים בתסמינים נלווים כמו חרדות, בדידות חברתית ועוד, שלא פעם באים לידי ביטוי כחלק מההתמודדות עם הקשיים.

גם פעילות גופנית נחשבת ליעילה כאשר מדובר בהפרעת קשב וריכוז, זה מסביר כנראה את התופעה שבה ילדים עם הפרעת קשב מצליחים להתרכז דווקא כשהם בפעולה, בריצה, במאמץ, בתזוזה בלתי פוסקת. פעילות גופנית מעוררת ומשפרת את התכנון, הארגון וכושר הביצוע. 


אסטרטגיות למידה חדשות יכולות אף הן לעזור לילדים עם הפרעת קשב וריכוז. אסטרטגיה שמתאימה לסגנון הלמידה של הילד ולקשיים שבהם הוא נתקל במהלך הלמידה, שאותה הוא מאמץ כחלק מתהליך הלמידה באופן קבוע. אסטרטגיית למידה טובה הופכת את הלמידה לאפשרית ומאפשרת לילד לחוות הצלחה בלימודים. 

בנוסף לכל אילו קיימים טיפולים משלימים, טיפולים חברתיים, הדרכת הורים, טיפולים התנהגותיים.


ומה לגבי טיפול נוירופידבק להפרעת קשב וריכוז ?

או, יותר ויותר הורים מגלים שהטיפולים הקיימים אינם משתפים פעולה עם הפרעת הקשב העקשנית ומחפשים דרכים חדשות ומתקדמות לסייע לילדיהם, או להם עצמם, כי זה לא סוד שלהפרעת הקשב אין גיל... וכאן נכנס הנוירופידבק לתמונה.


נוירופידבק הוא טיפול קונבנציונאלי לא תרופתי שמשפר את הפעילות המוחית ומאפשר להיפטר, עד כמה שזה נשמע יומרני, מהפרעת הקשב לגמרי. נוירופידבק מטפל בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים והשיפור נשמר לטווח ארוך, וזה מה שחשוב בעיקר בסיפור הזה, שאחרי סדרת אימונים קצרה שבה הילד מתאמן ומשפר את הפעילות המוחית הוא משתחרר מהסימפטומים ומהקשיים ואפילו לתמיד. 


טיפול נוירופידבק להפרעת קשב וריכוז הוכח מדעית ומחקרית, הציוד והמכשור המשמשים לטיפול אושרו על ידי ה  - FDA מנהל המזון והתרופות האמריקאי.  פרט מעניין, איגוד רופאי הילדים האמריקאי המליץ לפני שמתחילים עם הטיפול התרופתי, לנסות לפני כן טיפול נוירופידבק, עד כדי כך מערכת הרפואה מכירה באפקטיביות של הטיפול, ואולי גם אפשר לומר, מכירה בכישלון של הטיפולים האחרים שלא עוזרים לכולם, בכלל, כבר הסכמנו שלא כל טיפול מתאים לכל אחד. 


זה פשוט מאוד. טיפול נוירופידבק להפרעת קשב וריכוז מבוסס על הקשר שבין המוח להפרעת הקשב. כיום, בעזרת טכנולוגיה מתקדמת ניתן לאתר על ידי בדיקת  QEEGשאינה פולשנית, אזורים במוח שבהם הפעילות המוחית אינה סדירה, להתאים לכל ילד אימון מוחי מותאם אישית, להתאמן פעם ועוד פעם ו...שלום ולא להתראות להפרעת הקשב. 


תפסתם אותי, איפה ניתן להשיג טיפול נוירופידבק להפרעת קשב וריכוז?

עד כמה שהטיפול נפוץ ומקובל בעולם, ואף מרכזים רפואיים מיישמים אותו, בארץ יש מקומות בודדים שמבצעים את טיפול אימון מוחי לקשב וריכוז בשיטה המתקדמת בעולם לאימון המוח - שיטת  LORETA Z SCORE, כן, כשאתם מבררים על נוירופידבק להפרעת קשב וריכוז אל תתביישו לשאול, האם זה בשיטת LORETA Z SCORE  ,כי אחרת אתם עלולים לקבל טיפול דומה ובערך ולא את הדבר האמיתי ולהתאכזב.


איפה תמצאו את הדבר האמיתי?

במרכז לשיפור תפקודי המוח "אלפא בריין סנטר", ויש שלושה מרכזים ברמת גן, ירושלים ואשדוד. שיטה מותאמת אישית לכל ילד, לאזור במוח שאותו הוא צריך לשפר, תוכנית אימונים מיוחדת וליווי על ידי אנשי מקצוע ומטפלים בהנהלת ד"ר נתנאל (Ph.D) והכל מתבצע במרכז עצמו בליווי ובפיקוח ובאחריות, סבלנות וגישה לטיפול בילדים כבר אמרנו? 

מוזמנים לתאם פגישת ייעוץ במרכז ולהתחיל להתאמן מייד.


logo בניית אתרים