ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

  1. דף הבית
  2. במה המרכז מטפל
  3. אוטיזם

טיפול באוטיזם

אוטיזם היא הפרעה נוירו-התפתחותית כרונית המאופיינת בקשיים באינטראקציה חברתית, קשיי שפה, התנהגות סטריאוטיפית ותחומי עניין מצומצמים. הפרעה זו מובילה לקשיים בהתנהגות, ביכולות החברתיות וביכולות התקשורתיות.

טיפול באוטיזם באלפא בריין סנטר

במרכז לשיפור תפקודי המוח אלפא בריין סנטר אנשי מקצוע בעלי הכשרה וניסיון רב שנים בתחום הטיפול באמצעות אימון מוחי בנוירופידבק, ביופידבק וCBT  - טיפול התנהגותי קוגניטיבי.

ילדים עם אוטיזם שטופלו במרכז הראו שיפור ניכר בקשב, תכנון, תקשורת מילולית ולא מילולית. כמו כן הציגו שיפור רגשי שפתי והתנהגותי ניכר, וכן ירידה בהתנהגות חזרתית.

הודות לטיפול במרכז, מטופלים רבים עם אוטיזם הצליחו לשפר את איכות החיים ורמת התפקוד שלהם בצורה משמעותית. 

לשפר את איכות החיים של ילדים ובוגרים עם אוטיזם 

לקביעת פגישת התאמה לטיפול

אלפי מטופלים מרוצים

87% הצלחה


לא פולשני, ללא תרופות


מוכח מדעית ומחקרית

טיפול מותאם אישית

מטפלים בעלי הכשרה וניסיון

אפקטיבי לטווח ארוך

ללא תופעות לוואי הטיפול עבד. פחות נוקשות. יותר מעורבות במה שקורה בבית. הרבה פחות התפרצויות וכעסים כשמשהו לא הולך בדיוק כמו שהוא רוצה. הוא רגוע ומביע את עצמו טוב יותר. 


טיפול באוטיזם באמצעות נוירופידבק

אוטיזם הינה הפרעה נוירו-התפתחותית כרונית הנובעת מפעילות בלתי סדירה של המוח. אמנם, לא ניתן לרפא אוטיזם, אך ניתן לטפל באוטיזם ולשפר את הסימפטומים בצורה משמעותית באמצעות אימון מוחי.

טיפול בנוירופידבק באוטיזם נמצא כטיפול מבטיח בחריגות תפקודית ומבנית במוח המצויה אצל ילדים עם אוטיזם. הטיפול מפחית סימפטומים ומקל מאוד על המטופל ומשפחתו.

NeuroFeedbackנוירופידבק היא שיטת טיפול מתקדמת שבה המטופל מתרגל ומאמן את המוח לפעול באופן אופטימלי. באמצעות טיפול בנוירופידבק ניתן להשפיע על הפעילות המוחית הבלתי סדירה, לווסת ולנרמל אותה.


הטיפול בנוירופידבק בילדים ומבוגרים עם אוטיזם מביא להקלה משמעותית בסימפטומים, בתפקוד ובאיכות החיים. 


מן המחקרים על טיפול בנוירופידבק באוטיזם

מחקר על ההשפעה ארוכת הטווח של נוירופידבק על ילדים אוטיסטים.

פורסם בשנת 2008 ב Research in Autism Spectrum Disorders

המחקר כלל טיפול בילדים אוטיסטים באמצעות 40 מפגשי נוירופידבק. כבקרה שימשו ילדים אוטיסטים אחרים בני אותו גיל שקיבלו טיפולים זהים למעט נוירופידבק. במחקר הוכח כי הטיפול בנוירופידבק הביא לשיפור ניכר במדדים רבים כמו קשב, תכנון, תקשורת מילולית ולא מילולית, בעיות התנהגות ועוד.
מחקר זה חזר לאותם ילדים כשנה לאחר סיום המחקר. שוב הם נבדקו יחסית לחבריהם והתברר שהישגי המחקר הקודם נשמרו גם שנה לאחר סיומו. 
חשוב להבין שבמחקר הושוו תוצאות הילדים בשלוש נקודות זמן: נקודת הבסיס טרם לתחילת הטיפול בנוירופידבק, נקודת סיום טיפול לאחר 40 מפגשים של נוירופידבק ונקודת מעקב 12 חודשים מסיום הטיפול בנוירופידבק. כיוון שכך ניתן להתרשם מציוני הילדים בשלוש נקודות הזמן ולראות באופן ברור את מצב הילד. המחקר הוכיח כי הישגי הטיפול של הילדים נשמרו באופן מלא.


לתיאום פגישת ייעוץ

השאירו פרטים:


logo בניית אתרים