ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

  1. דף הבית
  2. במה המרכז מטפל
  3. הפרעה טורדנית כפייתית

הפרעה טורדנית כפייתית

הפרעה טורדנית כפייתית היא הפרעה נפשית כרונית המתאפיינת בחזרה על פעולות, מחשבות טורדניות, מעיקות, לא רצויות ופולשניות, המלוות בהתנהגויות כפייתיות. הפרעה טורדנית כפייתית מצליחה להשתלט על חייהם של הסובלים ממנה ולגרום לפגיעה תפקודית ניכרת. הפרעה זו לא נדירה גם בקרב ילדים.

הפרעה טורדנית כפייתית לא תמיד מגיבה לטיפול קונבנציונאלי באופן הרצוי. אימון מוחי לעומת זאת משפר את הסימפטומים ומפחית את עוצמת ההפרעה בצורה משמעותית, עד כדי מיגור ההפרעה.

הפרעה טורדנית כפייתית - טיפול באלפא בריין סנטר

במרכז לשיפור תפקודי המוח אלפא בריין סנטר אנשי מקצוע בעלי הכשרה וניסיון רב שנים בתחום הטיפול באמצעות אימון מוחי בנוירופידבק, ביופידבק וCBT  טיפול התנהגותי קוגניטיבי.


הודות לטיפול בהפרעה טורדנית כפייתית במרכז, מטופלים רבים עם הפרעה טורדנית כפייתית הצליחו לשפר את איכות החיים ורמת התפקוד שלהם בצורה משמעותית.

הטיפול אינו פולשני וללא כאב ובמהלכו המטופל לומד לווסת את הפעילות המוחית שקשורה להפרעה. כאשר אי סדירות בפעילות המוחית משתפרת, יחד איתה נעלמים התסמינים של ההפרעה והשיפור נשמר לטווח הארוך. הטיפול בהפרעה הטורדנית הכפייתית משלב גם במידת הצורך טיפול ב CBT - טיפול התנהגותי.

הפתרון להפרעה טורדנית כפייתית

לקביעת פגישת התאמה לטיפול

אלפי מטופלים מרוצים

87% הצלחה


לא פולשני, ללא תרופות


מוכח מדעית ומחקרית

טיפול מותאם אישית

מטפלים בעלי הכשרה וניסיון

אפקטיבי לטווח ארוך

ללא תופעות לוואי


 
אני מספיק לבצע את המטלות שתכננתי. אני לא מתעכב וחוזר על פעולות שכבר ביצעתי. אני רגוע יותר.

השיפור הזה הגיע רק אחרי הטיפול בנוירופידבק.


טיפול ב OCD אמצעות נוירופידבק, אימון מוחי.

הפרעה טורדנית כפייתית מקורה, בין היתר, בפעילות בלתי סדירה של המוח. הבשורה – אימון מוחי משפר את אי הסדירות ומפחית את הקשיים המלווים את המתמודדים עם הפרעה זו.

NeuroFeedbackנוירופידבק היא שיטת טיפול מתקדמת שבה המטופל מתרגל ומאמן את המוח לפעול באופן אופטימלי. באמצעות טיפול בנוירופידבק ניתן להשפיע על הפעילות המוחית הבלתי סדירה, לווסת ולנרמל אותה.

הטיפול בנוירופידבק מותאם אישית לכל מטופל, בהתאם לפעילות החשמלית במוח שנבדקת באמצעות בדיקת  QEEG. בדיקה זו מאתרת את אי הסדירות במוח המשפיעה על ההפרעה הטורדנית כפייתית ולפיה נקבעת תכנית טיפולים. 

מן המחקרים על טיפול בנוירופידבק בהפרעה טורדנית כפייתית

מחקר שפורסם ב2011 בכתב העת Clinical EEG and Neuroscience


המחקר מתאר  את יעילות הטיפול באמצעות טכנולוגיית נוירופידבק מבוססת QEEG בחולים עם הפרעה טורדנית כפייתית עמידה. תוצאות המחקר מראות ש 92 אחוזים מהמשתתפים דיווחו על שיפור ניכר, כפי שהוכח גם באמצעות שאלונים ייעודיים להפרעה טורדנית-כפייתית. 47 אחוז מהנבדקים עברו בנוסף מבחן אישיות ממוחשב (MMPI), שהדגים שיפור ניכר בכל הפרופיל הנפשי ולא רק במדדי ההפרעה הטורדנית הכפייתית. בנוסף, 92 אחוזים הפגינו שיפור ניכר במדד קליני גלובלי.

לתיאום פגישת ייעוץ

השאירו פרטים:


logo בניית אתרים