ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

  1. דף הבית
  2. במה המרכז מטפל
  3. הפרעת קשב וריכוז

טיפול בהפרעת קשב וריכוז

על הפרעת קשב וריכוז ADHD

הפרעת קשב וריכוז היא הפרעה נוירו התפתחותית שכיחה שמפריעה עד מאוד לתפקודם של ילדים ומבוגרים. הפרעה זו מתבטאת בקשיים רבים כמו: קושי בהחזקת קשב לאורך זמן, קושי במעקב אחר הוראות, מוסחות גבוהה, אימפולסיביות, קושי בשמירה על סדר וארגון. הפרעת קשב וריכוז פוגעת במימוש הפוטנציאל הלימודי, בתפקוד ובכל תחומי החיים, ועלולה להשפיע על הופעת תחושת חוסר ערך, תסכול ודימוי עצמי נמוך.


הטיפול בהפרעת קשב וריכוז המוצע בדרך כלל הוא תרופתי, אך לא תמיד טיפול זה משיג את השיפור הרצוי, יתכנו בו תופעות לוואי, והשפעתו אפקטיבית כל זמן שנוטלים אותו. אימון מוחי לעומת זאת, אינו מחליף את הטיפול התרופתי להפרעת קשב וריכוז, אך השפעתו על שיפור התסמינים היא רבה עד מאוד. לאימון מוחי אין תופעות לוואי. השפעתו אפקטיבית לטווח ארוך ואינה תלויה בהכרח בהמשך טיפול.

טיפול בהפרעת קשב וריכוז באלפא בריין סנטר 


במרכז לשיפור תפקודי המוח אלפא בריין סנטר אנשי מקצוע בעלי הכשרה וניסיון רב שנים בתחום הטיפול באמצעות אימון מוחי בנוירופידבק, ביופידבק וCBT - טיפול התנהגותי קוגניטיבי.

הודות לטיפול במרכז, מטופלים רבים, ילדים ומבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז הצליחו לשפר את איכות החיים ורמת התפקוד שלהם בצורה משמעותית. 

אלפי מטופלים מרוצים

87% הצלחה


לא פולשני, ללא תרופות


מוכח מדעית ומחקרית

טיפול מותאם אישית

מטפלים בעלי הכשרה וניסיון

אפקטיבי לטווח ארוך

ללא תופעות לוואי

הפתרון להפרעת קשב וריכוז

לקביעת פגישת התאמה לטיפול


 המצב השתפר מאוד. הילד רגוע יותר בבית הספר, קשוב, מצליח ללמוד, פחות נקלע לעימותים עם הצוות והחברים. 


טיפול בהפרעת קשב וריכוז באמצעות נוירופידבק, אימון מוחי

הפרעת קשב וריכוז היא הפרעה הנובעת, בין היתר, מפעילות מוחית בלתי סדירה. הבשורה - ניתן לטפל בה באמצעות אימון מוחי.

NeuroFeedback – נוירופידבק היא שיטת טיפול מתקדמת שבה המטופל מתרגל ומאמן את המוח לפעול באופן אופטימלי. באמצעות טיפול בנוירופידבק ניתן להשפיע על הפעילות המוחית הבלתי סדירה, לווסת ולנרמל אותה.


הטיפול בנוירופידבק בילדים ומבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז מביא להקלה משמעותית בסימפטומים, בתפקוד ובאיכות החיים. 

מן המחקרים על טיפול בנוירופידבק בהפרעת קשב וריכוז

שם המחקר "אימון בנוירופידבק שנערך במסגרת בית ספרית בקרב ילדים עם הפרעת קשב וריכוז: שיפור לאורך זמן בסימפטומים כפי שנמצא במחקר אקראי ומבוקר".
פורסם ב 
Pediatrics originally published online February 17, 2014


מחקר זה כלל מדגם של 104 ילדים עם הפרעת קשב וריכוז בגילאי 7-11. כל הילדים קיבלו ריטלין. מסיבות אתיות לא מקובל להפסיק טיפול בילדים לצרכי מחקר. לכן, הטיפול התרופתי נמשך לאורך כל המחקר. הילדים חולקו באופן אקראי לשלוש קבוצות: הקבוצה הראשונה קיבלה טיפול באמצעות נוירופידבק בבית הספר. הקבוצה השנייה קיבלה אימון קוגניטיבי באמצעות תוכנת מחשב המתרגלת קשב וריכוז בבית הספר. הקבוצה השלישית לא קיבלה טיפול למעט הריטלין.
התלמידים בקבוצה שקיבלה טיפול נוירופידבק הראו שיפור משמעותי יותר בסימפטומים של הפרעת הקשב והריכוז. שיפור זה נשמר גם כאשר הם נבדקו 6 חודשים לאחר הטיפול, באמצעות שאלונים, דיווחי הורים ותצפיות בבית הספר. בנוסף, כעבור חצי שנה, התלמידים שקיבלו טיפולי נוירופידבק אף הורידו את מינון תרופת הריטלין. לעומת זאת בשתי הקבוצות האחרות לא נצפה כל שיפור במינון התרופות לאחר 6 חודשים. 
ממצאים אלה מחזקים את הממצאים המוכיחים את היעילות של הטיפול באמצעות נוירופידבק בילדים עם הפרעת קשב וריכוז, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.


לתיאום פגישת ייעוץ

השאירו פרטים:


logo בניית אתרים