ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

  1. דף הבית
  2. במה המרכז מטפל
  3. לקויות למידה

טיפול בלקויות למידה

על לקויות למידה

לקויות למידה הן הפרעות נוירו התפתחותיות המתאפיינות בפער ברכישת מיומנויות היסוד בקריאה, הבנה, כתיבה וחשבון. ילדים לקויי למידה יכולים לקרוא בצורה לא מדויקת או אטית ובמאמץ רב. הם מתקשים בהבנת המשמעות של הנקרא ומתקשים בחשיבה מתמטית ובפעולות חישוב.


לקויות למידה משפיעות על הישגים לימודיים נמוכים, ויכולות להשפיע על דימוי עצמי נמוך ותחושת הערך והביטחון של הילד. לקויות למידה עלולות ללוות גם בבגרות ולהגביל בתחומים רבים בחיים. 

טיפול בלקויות למידה באלפא בריין סנטר

במרכז לשיפור תפקודי המוח אלפא בריין סנטר אנשי מקצוע בעלי הכשרה וניסיון רב שנים בתחום הטיפול באמצעות אימון מוחי בנוירופידבק, ביופידבק וCBT  טיפול התנהגותי קוגניטיבי.


הודות לטיפול במרכז, מטופלים רבים עם לקויות למידה, ילדים ומבוגרים, הצליחו לשפר את איכות החיים ורמת התפקוד שלהם בצורה משמעותית.

אלפי מטופלים מרוצים

87% הצלחה


לא פולשני, ללא תרופות


מוכח מדעית ומחקרית

טיפול מותאם אישית

מטפלים בעלי הכשרה וניסיון

אפקטיבי לטווח ארוך

ללא תופעות לוואי

הפתרון ללקויות למידה

לקביעת פגישת התאמה לטיפול לקויות הלמידה הפריעו מאוד לבת העשר שלי החכמה והכישרונית להתקדם בלימודים. הטיפול במרכז  הצליח. היא התחילה ליהנות מהקריאה. ההבנה שלה השתפרה מאוד.


טיפול בלקויות למידה באמצעות נוירופידבק, אימון מוחי

לקויות למידה הן הפרעות שמקורן בפעילות בלתי סדירה של המוח. הבשורה – אימון מוחי משפר את אי הסדירות ומפחית את הקשיים המלווים את המתמודדים עם הפרעות אילו.

הטיפולים הנפוצים ללקויות למידה אינם בהכרח משיגים את השיפור הרצוי. אימון מוחי לעומת זאת, משיג תוצאות שיפור משמעותיות שנשמרות לטווח ארוך.

NeuroFeedback – נוירופידבק היא שיטת טיפול מתקדמת שבה המטופל מתרגל ומאמן את המוח לפעול באופן אופטימלי. באמצעות טיפול בנוירופידבק ניתן להשפיע על הפעילות המוחית הבלתי סדירה, לווסת ולנרמל אותה.

הטיפול בנוירופידבק מותאם אישית לכל מטופל, בהתאם לפעילות החשמלית במוח שנבדקת באמצעות בדיקת
 QEEG. בדיקה זו מאתרת את אי הסדירות במוח המשפיעה על לקויות הלמידה ולפיה נקבעת תכנית טיפולים. הטיפול אינו פולשני ואין לו תופעות לוואי. 

מן המחקרים על טיפול בנוירופידבק בלקויות למידה

מחקרים מראים את הפער העצום בתועלת של הטיפול באמצעות אמון מוחי בהשוואה למגוון טיפולים מקובלים אחרים, שפעמים רבות אינם מביאים לשינוי ממשי בתפקוד הילד, אלא רק עוזרים לו לעבור משלב לשלב כאשר בפועל הילד נשאר עם הקשיים.

מחקר שפורסם בשנת 2007 ב  Appl Psychophysiol Biofeedback 32:169–183

המחקר בדק שינויים בתמונת גלי המוח (EEG) באמצעות נוירופידבק בילדים עם לקויי למידה. במחקר השתתפו 16 ילדים. 11 קיבלו טיפול בנוירופידבק ועוד 5 קיבלו טיפול דמה. אף ילד לא ידע אם הוא מקבל טיפול “אמיתי” או מדומה. בקבוצה שקיבלה טיפול דמה לא חל כל שינוי. בקבוצה שקיבלה טיפול בנוירופידבק חל שיפור במדדים התנהגותיים, ביכולת הריכוז, במנת המשכל (I.Q) ונרשמה עליה בציוני בית הספר.

מחקר נוסף שפורסם ב Clin. EEG & Neurosci, 37(3): 198-203, 2006


המחקר מדווח על השפעה מתמשכת לטווח ארוך אצל ילדים עם לקויות למידה שטופלו באמצעות נויורופידבק.  הקבוצה שטופלה בעבר באמצעות נוירופידבק הראתה שיפור הן בתחומי לקויות הלמידה והן בתבנית ה EEG . מבחינה אבחנתית הם לא הוגדרו יותר כסובלים מלקויות למידה.

לתיאום פגישת ייעוץ

השאירו פרטים:


logo בניית אתרים