ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

  1. דף הבית
  2. במה המרכז מטפל
  3. שיפור זיכרון

על שיפור זיכרון

במחלות אלצהיימר, דמנציה וירידה קוגניטיבית

דמנציה (שיטיון) הוא מונח שמתייחס לירידה ניכרת בתפקוד הקוגניטיבי. למונח זה מייחסים קבוצת מחלות, השכיחה שבהן היא אלצהיימר. מחלות אילו נובעות מפגיעה בתפקוד המוחי ומתאפיינות בהידרדרות מנטלית וקוגניטיבית, קושי בתכנון, הסתגרות והפרעות התנהגות, הגורמות לסבל רב ולליקויים בתחומים רבים.


מחלות דמנטיות נוטות להחמיר עם השנים והירידה התפקודית היא בלתי נמנעת. אמנם, לא ניתן לרפא מחלות אילו. אולם, אימון מוחי מסייע בבלימת ההידרדרות ובשיפור התסמינים הקיימים, ומשיג איכות חיים טובה יותר לחולה ולמשפחתו. 

טיפול בירידה בזיכרון ובמחלות דמנטיות באלפא בריין סנטר

במרכז לשיפור תפקודי המוח אלפא בריין סנטר אנשי מקצוע בעלי הכשרה וניסיון רב שנים בתחום הטיפול באמצעות אימון מוחי נוירופידבק ,ביופידבק וCBT  - טיפול התנהגותי קוגניטיבי. 

הטיפול במרכז באנשים עם מחלות דמנטיות וירידה קוגניטיבית משפר זיכרון, איטיות כללית, מוטורית ומחשבתית. הטיפול מאט את קצב ההידרדרות ומשפר יכולות קוגניטיביות.

הודות לטיפול במרכז, מטופלים רבים עם מחלות דמנטיות וירידה קוגניטיבית הצליחו לשפר את איכות החיים ורמת התפקוד שלהם בצורה משמעותית. הטיפול אפשר להם לשמור על אורח חיים תקין.

הטיפול אינו פולשני וללא כאב ובמהלכו המטופל לומד לווסת את הפעילות המוחית הקשורה להפרעה ממנה הוא סובל. כאשר אי הסדירות בפעילות המוחית משתפרת, יחד איתה משתפרים מדדי התסמינים של ההפרעה והשיפור נשמר לטווח הארוך.אפשר לשפר את הזיכרון

לקביעת פגישת התאמה לטיפול

אלפי מטופלים מרוצים

87% הצלחה


לא פולשני, ללא תרופות


מוכח מדעית ומחקרית

טיפול מותאם אישית

מטפלים בעלי הכשרה וניסיון

אפקטיבי לטווח ארוך

ללא תופעות לוואי אחרי הטיפול במרכז הביטחון של אבא חזר והוא המשיך לעבוד. הזיכרון שלו השתפר. הוא יותר ערני, ממוקד ועצמאי. 


טיפול בירידה בזיכרון ובמחלות דמנטיות באמצעות נוירופידבק

מחלות דמנטיות וירידה קוגניטיבית נובעות מפעילות מוחית שאינה מיטבית. הבשורה – אימון מוחי משפר את אי הסדירות ומפחית את הסימפטומים והקשיים המלווים את המתמודדים.

NeuroFeedback – נוירופידבק היא שיטת טיפול מתקדמת שבה המטופל מתרגל ומאמן את המוח לפעול באופן אופטימלי. באמצעות טיפול בנוירופידבק ניתן להשפיע על הפעילות המוחית הבלתי סדירה, לווסת ולנרמל אותה.


הטיפול בנוירופידבק מותאם אישית לכל מטופל, בהתאם לפעילות החשמלית במוח שנבדקת באמצעות בדיקת  QEEG. בדיקה זו מאתרת את אי הסדירות במוח ולפיה נקבעת תכנית טיפולים. 

אמנם, ההתמודדות עם מחלות דמנטיות היא לכל החיים. אולם, הטיפול בהן באמצעות אימון מוחי משיג תוצאות שיפור באופן שטיפולים אחרים לא הצליחו ומשמר את תוצאותיו לטווח ארוך.

מן המחקרים על טיפול בנוירופידבק במחלות דמנטיות ובירידה בזיכרון

שם מאמר: נוירופידבק: שימוש בהעלאת גלי אלפא לשיפור קוגניטיבי באוכלוסייה מבוגרת

פורסם ב 2007 ב  The Clinical Neuropsychologist 21: 110–129


נוירופידבק היא שיטת טיפול המבוססת על התניה אופרנטית של פעילות המוח, וכך יכול אדם לשנות את פעילות המוח שלו עצמו. מחקרים הראו שנוירופידבק יכול להוריד סימפטומים של בעיות פסיכיאטריות ונוירולוגיות וכן שיפור היכולות הקוגניטיביות באוכלוסייה בריאה
מחקר זה סוקר את ההתפתחויות בתחום ומתאר מחקר בו פותח פרוטוקול לשיפור היכולות הקוגניטיביות של אוכלוסייה מבוגרת. מחקר זה הוא מחקר כפול סמיות (double blind), בו נבדקה השאלה אם העלאת תדר האלפא בחולים מבוגרים יביא לשיפור קוגניטיבי
התוצאות הוכיחו כי אכן הטיפול הביא לשיפור קוגניטיבי, שיפור יכולות עיבוד נתונים ושיפור בתפקודי ניהול.

לתיאום פגישת ייעוץ

השאירו פרטים:


logo בניית אתרים