ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

  1. דף הבית
  2. במה המרכז מטפל
  3. פוסט טראומה

פוסט טראומה

פוסט טראומה - PTSD היא הפרעה שיכולה להופיע אצל כל אדם ובכל גיל. זוהי תגובת דחק מתמשכת לאירוע טראומטי שמלווה בסימפטומים שונים, בעוצמות משתנות, הגורמים לסבל רב ולפגיעה משמעותית באיכות החיים. חשוב לדעת שתגובות דחק לאירוע טראומטי הן נורמליות בטווח הזמן הקצר שסמוך לאירוע, אולם, הימשכות הסימפטומים זמן רב לאחר מכן, כחודש ימים לפחות, עלולה להצביע על הפרעה פוסט טראומטית שרצוי לטפל בה, וכמה שיותר מוקדם יותר טוב.

טיפול בטראומה באלפא בריין סנטר

במרכז לשיפור תפקודי המוח אלפא בריין סנטר אנשי מקצוע בעלי הכשרה וניסיון רב שנים בתחום הטיפול באמצעות אימון מוחי בנוירופידבק, ביופידבק      ו CBT  - טיפול התנהגותי קוגניטיבי. 

במרכז מטפלים עם התמחות בנפגעי תקיפה מינית וטראומה.


הודות לטיפול במרכז, מטופלים רבים עם טראומה הצליחו לשפר את איכות החיים ורמת התפקוד שלהם בצורה משמעותית.

לתיאום פגישת ייעוץ

השאירו פרטים:

אלפי מטופלים מרוצים

85% הצלחה


לא פולשני


מוכח מדעית ומחקרית

טיפול מותאם אישית

מטפלים בעלי הכשרה וניסיון

אפקטיבי לטווח ארוך

ללא תופעות לוואי

אתם יכולים להתגבר על הטראומה

לקביעת פגישת התאמה לטיפול

 


כל צפירה ורעש היו מקפיצים אותי, לא ישנתי בלילות, במשך שנים ניסיתי להדחיק, עד שטיפולי הנוירופידבק אצלכם החזירו אותי לחייםטיפול בטראומה - PTSD באמצעות נוירופידבק

טיפול נוירופידבק מתמקד בשיפור הפעילות המוחית באזור מרכזי וחשוב במוח  שאחראי על ויסות רגשי ותגובות הקשורות בטראומה כמו: עוררות יתר, חרדה, קשיי שינה, שינויים בחשיבה ובמצב הרוח.


NeuroFeedback – נוירופידבק היא שיטת טיפול מתקדמת שבה המטופל מתרגל ומאמן את המוח לפעול באופן אופטימלי. טיפול בטראומה באמצעות נוירופידבק משפיע על הפעילות המוחית הבלתי סדירה, מווסת ומנרמל אותה. כך ניתן להתגבר על הטראומה.


טיפול נוירופידבק במצבי טראומה מביא להקלה משמעותית בסימפטומים מסבי סבל הנובעים מההפרעה כגון: הימנעות, עוררות, הדחקה. הטיפול מחזיר את המטופל לתפקוד בריא ומאפשר לו לקיים אורח חיים פעיל ותקין .

מן המחקרים על טיפול נוירופידבק בפוסט טראומה - PTSD


שם המאמר: נוירופידבק אלפא-תטא בהפרעת דחק פוסט-טראומטית קרבית

תקציר המאמר:

עשרים ותשעה חיילים עם PTSD  - פוסט טראומה קשה, הקשורה להשתתפותם במלחמת וייטנאם, שהיו מאושפזים בשל כך, השתתפו במחקר שבדק,

האם אימון מוחי – נוירופידבק, יכול לשפר את מצבם הכרוני זה עשרות שנים.

חמשה עשר מתוכם, שנבחרו באופן אקראי עברו מפגשי נוירופידבק - אימון המוחי, וארבעה עשר נוספים קיבלו טיפול רפואי סטנדרטי בלבד, הכולל גם טיפול אישי וקבוצתי.

תוצאות המחקר שהתפרסמו היו בין הטובות ביותר אי פעם שתועדו לטיפול בפוסט טראומה.

בקבוצה שטופלה באימוני נוירופידבק פחתו תסמיני ה PTSD, וכן פחתו התלונות הגופניות, הדיכאון והחרדה, והשימוש בתרופות.

בבדיקה חוזרת שנערכה להם מידי חודש למשך כשלוש שנים, שניים עשר מתוכם דיווחו על כך שהשיפור במצבם נשמר, וארבע עשר מתוכם דיווחו שהפחיתו את השימוש בתרופות.

לעומת זאת, כל משתתפי קבוצת הביקורת, ארבעה עשר משתתפים במחקר שלא קיבלו אימוני נוירופידבק, דיווחו על התגברות תסמיני הPTSD , והחמרה במצבם. כמה מהם נזקקו לאשפוז חוזר.


מחקר זה מהווה מדגם מייצג לשורת מחקרים מבוססים, שהוכיחו את יעילותו הרבה של אימון המוח במצבים השונים של טראומות. המחקרים כמו המחקר הזה הוכיחו שאימון מוחי הוא שיטת טיפול מתקדמת אשר בעזרתה ניתן להשתחרר מהטראומה ולשפר משמעותית את איכות החיים.  


logo בניית אתרים