פוסט טראומה מינית – איך חוזרים לשגרה?


אנשים שחוו הטרדה או פגיעה מינית בצורה כזאת או אחרת נושאים עול כבד שמביא לבעיות שונות. בין הבעיות השונות שעלולות לצוץ לאחר הטרדה או פגיעה מינית היא בעיית הפוסט טראומה. אך לצערנו הרבה מאוד אנשים אינם מבינים את המשמעות ואת הבעייתיות שיש בפוסט טראומה לאחר הטרדה מינית. פוסט טראומה מינית הוא מצב שעלול לשבש את שגרת החיים מקצה לקצה. מה שהייתם רגילים לעשות עד לנקודת זמן מסוימת ישתנה, כך שיהיה עליכם להכיר מציאות קצת אחרת. אך האם ישנה אפשרות להחזיר את החיים לשגרה? כיצד אפשר להשאיר את הפוסט טראומה מאחור, ולחזור לבצע את כל הדברים שאתם אוהבים? בואו להכיר את שיטת הטיפול האידיאלית שתסייע לכם בכך.


מה זה פוסט טראומה?


עוד לפני שנעסוק בנושא של פוסט טראומה מינית, ישנו צורך להבין מה זה פוסט טראומה בכלל. ברגע שאנשים שונים יבינו את המשמעות של פוסט טראומה, יהיה קל יותר לזהות אותה בזמן. הרי ניתן לחוות פוסט טראומה במקרים שונים, ולא רק בהקשר של הטרדות מיניות. בגלל השם של התופעה ככל הנראה תבינו כי היא מגיעה לאחר הטראומה עצמה. כלומר אחרי שבן אדם חווה טראומה מסוימת, יכולה להגיע גם פוסט טראומה שמקשה מאוד על ההתמודדות. הבעיה עלולה להתפתח בהדרגה בתקופה שלאחר חווית הטראומה. יש כאלה שמספרים כי פוסט הטראומה מחזירה אותם למקום שבו הם חוו את האירוע הטראומתי, ובעצם גורמת לכך שהם מרגישים את אותן ההרגשות. מיותר לציין כי מי שחווה טראומה רצינית, הדבר האחרון שהוא ירצה שיקרה זה לחוש כאילו האירוע מתרחש שוב. התקווה תהיה להשאיר את המחשבות, ההרגשות והתחושות הקשות מאחור, ולחזור לנהל חיים נורמטיביים. אז איך באמת מתמודדים עם מצב של פוסט טראומה מינית?


פוסט טראומה מינית


מהם התסמינים של פוסט טראומה מינית?


ישנה חשיבות גדולה לזהות את פוסט הטראומה בזמן, על מנת שיהיה ניתן לבצע את הטיפול בהקדם האפשרי. ככל שהטיפול ניתן בשלב מוקדם יותר, כך ישנה אפשרות לראות תוצאות טובות יותר. כמובן שאם תבחרו בטיפול הנכון, לא תהיה סיבה שהוא לא יספק את אותותיו גם בשלבים מתקדמים יותר. אז מהם התסמינים הבולטים של פוסט טראומה מינית?


  • התסמין הבולט ביותר הוא חזרה של הנפגע אל האירוע הטראומתי שאותו הוא חווה. כמובן שלא מדובר על חזרה פיזית לאירוע, אך מדובר על חזרה מחשבתית, שהיא לא פחות גרועה.
  • התסמין השני הוא הימנעות, שבו הנפגע אינו מעוניין לבצע פעולות שונות שנוגעות לטראומה. בהקשר של פוסט טראומה מינית, הנפגע יכול להימנע מכל אינטראקציה מינית עם אנשים שונים.
  • התסמין השלישי הוא בעיות שינה, יקיצות רבות, קושי להירדם, חלומות ביעותים, הדבר משפיע עד מאוד שכן שינה לא איכותית משפיעה על התפקוד במהלך היום ובכלל.

כמובן שניתן לשמוע על עוד תסמינים של פוסט טראומה מינית, בכי, התפרצויות, דיכאון ועוד, אך אלו הם חלק מהתסמינים שאמורים להדליק לכם את הנורה האדומה. כעת הגיע הזמן לדבר על הפתרון, כיצד תוכלו להתמודד באופן יעיל עם פוסט טראומה לאחר פגיעה או הטרדה מינית.


הכירו את שיטת הטיפול בפוסט טראומה מינית


ככל הנראה יצא לכם לשמוע על פתרונות שונים שניתן ליישם כדי להשאיר את פוסט הטראומה מאחור. אך המציאות היא שבמבחן התוצאה, לא כל הפתרונות הקיימים יהיו כאלה שיביאו את התוצאות המוכחות. אדם שחווה פוסט טראומה יחפש מראש את הפתרונות היעילים ביותר, אלה שיאפשרו לו להחזיר את החיים בחזרה למסלולם השגרתי בדרך הקצרה והיעילה ביותר. אז איזה טיפול יאפשר להתגבר על פוסט טראומה מינית אחת ולתמיד? כך שהבעיה לא תחזור על עצמה כעבור תקופת זמן קצרה במיוחד.


טיפולי נוירופידבק – אימון מוחי, הם הבשורה המשמחת ביותר לכל אותם האנשים שמחפשים את האור בקצה המנהרה. מדובר על שיטה שמאפשרת לכם לאמן את המוח באופן ישיר ונקודתי. באמצעות הטיפול הזה יהיה ניתן לגשת ישירות אל האזור במוח שספג את הפגיעה הטראומתית. אותו אזור שבעצם גורם לכך שהאירוע הטראומתי נצרב אצלכם בצורה כה חזקה, וממשיך לשבש את שגרת החיים שלכם. לאחר שתאמנו את אותו אזור במוח, תוכלו לראות איך השליטה עוברת לידיים שלכם, איך אתם מצליחים על ידי אימונים קצרים חוזרים ונשנים, להחזיר את המצב לקדמותו.


החלמה מפוסט טראומה היא עניין משמעותי. כדאי מאוד לדעת ששיטה זו של אימון מוחי, שאגב אינה פולשנית, אין לה תופעות לוואי, והיא ללא תרופות, מסייעת להתגבר על טראומה מינית גם שנים רבות לאחר האירוע, זאת אומרת שגם אם התייאשתם מטיפולים אחרים, אתם צריכים לדעת שיש פתרון עבורכם. הדבר החשוב ביותר הוא הידיעה שטיפול זה יכול לסייע לכם מאוד, להפחית את הקשיים ולמגר אותם. אל תישארו עם הטראומה, תנו לעצמכם להשתחרר ממנה ולחזור לחיים.

טואול - בניית אתרים