קשב וריכוז

הפרעת קשב וריכוז היא תופעה שכיחה, שמפריעה עד מאוד, לתפקודם של ילדים ומבוגרים הסובלים ממנה. אנשי מקצוע שמטפלים בהפרעת קשב וריכוז מסכימים כולם, שאבחון וטיפול בהפרעת קשב מן הראוי שיחל בשלב הילדות, כמובן לאחר שהסימפטומים אובחנו באופן מקצועי ומעמיק והמסקנה היא שמדובר בהפרעת קשב. מרגע שאובחן הקושי, מן הראוי להתחיל לטפל, בכך יחסכו הסימפטומים המשניים והבלתי הכרחיים שנובעים מחוסר אבחון וטיפול מתאים.

טיפול בהפרעת קשב וריכוז מתקשר לרוב לתחום התרופתי, אך אסור להתעלם קיומו של טיפול לא תרופתי בשיטת הנוירופידבק שיעילותו מוכחת מדעית ומחקרית, חובה להכיר מקרוב את הטיפול בנוירופידבק. הטיפול הפך לבחירה האולטימטיבית של הורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז שהטיפול התרופתי לא עזר להם באופן משביע רצון. הם טיפלו באימון מוחי בנוירופידבק, וגילו את מה שהמחקרים הרבים שנעשו בתחום גילו זה מכבר, הטיפול יעיל עד מאוד בשיפור סימפטומים של הפרעת קשב וריכוז ובהתגברות על ההפרעה, ומשיג תוצאות שאי אפשר להתווכח איתן.

אם כבר טיפול בהפרעת קשב וריכוז אז למה דווקא אימון מוחי?

ובכן, הפרעת קשב וריכוז היא הפרעה הנובעת, בין היתר, מפעילות מוחית לא סדירה. בכל רגע נתון מתרחשת באזורים השונים במוחנו פעילות חשמלית המתבטאת בהופעת גלי מח שונים. פעילות חשמלית תקינה מעידה על תפקוד מוחי תקין – וחריגות בפעילות החשמלית עשויות להיות סיבה להפרעות השונות ולקשיים בתפקוד האדם.

נוירופידבק זוהי שיטת טיפול מתקדמת שבה המטופל מתרגל ומאמן את המוח לפעול באופן אופטימלי. באמצעות טיפול בנוירופידבק ניתן להשפיע על הפעילות המוחית הבלתי סדירה, לווסת ולנרמל אותה.
האימון המוחי מאמן אזורים ספציפיים במוח ומשפר את התפקוד שלהם באופן ממוקד. הטיפול אינו תרופתי, אינו פולשני ונעדר תופעות לוואי. הטיפול משפיע לאורך זמן. כשנוצרה "למידה" המוח זוכר אותה. התהליך דומה ללימוד רכיבה על אופניים, כשהמוח לומד לשלוט במיומנות הזו הוא אינו שוכח אותה.

טיפול בנוירופידבק, בשונה מטיפול תרופתי למשל אינו מפתח תלות המטופל בו. סדרת טיפולים קצרה עשויה להציג שיפור משמעותי, הפחתה בתסמינים ואף מיגור ההפרעה, והתוצאות, נשמרות גם זמן רב לאחר סיום הטיפול. 

מהלך הטיפול בנוירופידבק בהפרעת קשב וריכוז

1. השלב הראשון הוא איתור הבעיה. בשלב הזה מתבצעת בדיקת QEEG. הבדיקה ממפה את הפעילות המוחית של המטופל. באמצעות בדיקה זו מאתרים פעילות מוחית לא מיטבית שצריך לטפל בה.
2. השלב השני הוא בניית תוכנית טיפולים אישית. תכנית הטיפולים מותאמת ומדוייקת באופן ספציפי לכל מטופל. 
3. השלב השלישי הוא הטיפול עצמו - האימון המוחי. זהו תהליך הדרגתי המבוסס על התניה אופרנטית, על ידי שימוש במשוב ויזואלי או שמיעתי. במהלך האימון אלקטרודות מנטרות את הפעילות החשמלית של מוחו של המטופל והוא לומד לשנות את הפעילות הזו ולשפר אותה בהתאם למשוב המתקבל.

בטיחות הטיפול

הטיפול בנוירופידבק במרכז לשיפור תפקודי המוח "אלפא בריין סנטר" בטוח ואמין. הטיפול מתאים למבוגרים ולילדים. הטיפול אינו פולשני, אינו תרופתי ואינו כרוך בתופעות לוואי. הייעוץ הראשוני, הבדיקה, התאמת תכנית הטיפולים והטיפולים עצמם, לכל אורך הדרך, מתבצעים בפיקוח ובליווי של אנשי מקצוע בעלי הכשרה וניסיון וד"ר נתנאל Ph.D מנהלת מרכז "אלפא בריין סנטר" ובעלת ניסיון רב שנים בתחום. הטיפול מתבצע בציוד שאושר על ידי ה FDA - מנהל המזון והתרופות האמריקאי, בשיטה ובטכנולוגיה מתקדמת ומקצועית,. כל הציוד והתוכנות מוכרות בעולם המדע והרפואה ונמצאים בשימוש במרכזים רפואיים בארץ ובעולם. לטיפול באמון מוחי בשיטת הנוירופידבק במרכז "אלפא בריין סנטר" תשתית מדעית ומחקרית מוצקת.

רופאה המטפלת בילד עם הפרעת קשב וריכוז
טואול - בניית אתרים