רצף אוטיזם


נתחיל עם בשורה מעודדת – כיום בזכות התקדמות טכנולוגית ופריצת דרך מדעית אפשר לשפר דרמטית את רמת התפקוד ואיכות החיים של ילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי.


איך? נגיע לזה ממש עוד מעט.


אוטיזם הוא למעשה מצב נתון לכל הדעות ומהווה אתגר והתמודדות עם מגוון רחב של קשיים גם למבוגר ו/או הילד הסובל מן האוטיזם וגם למשפחתו. אנו רואים מגוון רחב של קשיים אותם פוגשים ילדים ומבוגרים על הרצף – בהתפתחות שלהם, בביטחון האישי, בלימודים, כניסה אל שוק העבודה, יצירת קשרים חבריים, חיי משפחה והורות.


כיום בשונה משהיה בעבר אין צורך לקבל את האוטיזם כמצב נתון שאיננו נתון לשינוי, הודות להתפתחות והתקדמות עולמות המחקר והמדע אנו רואים מגוון רחב של טיפולים אשר יכולים לשפר אלפי מונים את התפקוד ולהקל על הסימפטומים – מה שעשוי לשפר את המצב פלאים.

רצף אוטיזם


החיים על הרצף האוטיסטי


אנשים הנמצאים על הרצף האוטיסטי חווים מגוון רחב של תסמינים ואתגרים אשר מלווים אותם לאורך כל החיים משלב הילדות דרך תקופת ההתבגרות ועד חייהם המבוגרים. בין הקשיים אנו רואים – קשיי תקשורת, חוסר ביכולת הבנת סיטואציות חברתיות, קושי להיכנס אל שוק העבודה, קושי באינטראקציה רגשית ובין אישית, קושי בסביבה חברתית, פגיעה בביטחון ובהתפתחות, קשיי גמילה, קושי ביצירת קשר עין, חיי משפחה והורות הם אתגר בפני עצמו.


אנו רואים הורים רבים אשר מעוניינים לעזור לילדים שלהם להתקדם, לתקשר טוב יותר ולתפקד בצורה טובה יותר תוך כדי שהם מפתחים אצלם תחומי עניין נוספים ומלמדים אותם לווסת התנהגויות שונות – כיום באמצעות טיפול בשיטת נוירופידבק ניתן להגיע לתוצאות טובות אשר מיטיבות עם ילדים, נערים ואף מבוגרים אשר נמצאים על הרצף האוטיסטי.


טיפול ברצף אוטיזם: נוירופידבק


נוירופידבק נחשבת לשיטה פורצת דרך ומובילה בשיפור החיים על הרצף. רבים לא יודעים זאת אך אוטיזם הינה הפרעה אשר מגיעה לידי ביטוי בפעילות מוחית, הלכה למעשה אצל ילדים ובוגרים על הרצף אנו יכולים לראות חריגה משמעותית בפעילויות המוחיות. זה נשמע דרסטי, אך הבשורה הטובה היא שהמוח נחשב לאיבר גמיש במיוחד ואפשר לאמן אותו.


טכניקת נוירופידבק הינה טכנולוגיה פורצת דרך אשר מאפשרת לאמן מגוון רחב של אזורים שונים במוח המעורבים בסימפטומים אצל כל אחד. באמצעות שיטה זו אנו יכולים לאמן את המוח שלנו לפעול בצורה אופטימלית ונכונה לצד שימוש במכשור טכנולוגי מתקדם אשר עומד בכל דרישות הבטיחות והתקנים המחמירים.


מח האדם מתאפיין בפעילות חשמלית המתבטאת בהופעת גלי מוח שונים – פעילות חשמלית תקינה מעידה על תפקוד מוח תקין ואילו חריגות מן הצד השני יכולות להוות את המקור לקשיים המלווים את החיים על הרצף. טיפול זה הינו טיפול המתמקד בשורש הבעיה, שיפור הפעילות המוחית והוכח במחקרים מבוססים על פני שנים בכל העולם.


שיטה זו מותאמת אישית לכל פציינט לאחר שיחת אפיון ובדיקת התאמה ועזרה במהלך השנים לאלפי מטופלים על הרצף האוטיסטי – ילדים ומבוגרים כאחד.


האם הטיפול מתאים לכל אחד?


הלכה למעשה ההתאמה של כל ילד לטיפול נבחנת אישית בהתאם למצבו, לתפקודו ולשיתוף הפעולה שלו. טיפולי הנוירופידבק בליווי של אלפא בריין סנטר מתאימים לילדים עם אוטיזם מגיל שלוש שנים. אך כל ילד הוא עולם שלם וההתאמה לטיפול נבחנת אישית. המרכז מטפל בילדים ברמות תפקוד שונות, גם בתפקוד נמוך.


כמו שד"ר נתנאל (Ph.D) אומרת "כאשר הילד מסוגל לשבת במהלך הבדיקה שאורכת מספר דקות, אנו למדים מכך שהוא גם מסוגל לקבל את הטיפול"


"האם הילדים מצליחים להתמיד בטיפולים?"


הורים רבים חוששים בצדק שהילד שלהם לא ישתף פעולה במהלך הטיפול. נרגיע אותם ונספר להם שהילד לא צריך להיות אקטיבי כלל, ולא דרוש ממנו דבר, פרט להיות מחובר במהלך הטיפול לכובע חיישנים שמנטר את פעילות המוח, כשהוא צופה בסרט או משחק, שמופעלים על ידי אותה טכנולוגיה. גם אם הילד לא צופה בכלל עדיין הטיפול עובד.


ולא לשכוח שטכנאית נוירופידבק בעלת גישה מעולה לילדים על הרצף וניסיון מלווה את הילד במשך כל הטיפול.


להתגבר על רצף אוטיזם באמצעות נוירופידבק: מגובה במחקרים


שיטת נוירופידבק הינה אחת השיטות המובילות ביותר ונחקרת כבר למעלה מ – 40 שנה. במרוצת השנים בוצעו מגוון רחב של מחקרים אשר מאמתים ומוכיחים את היעילות של שיטה זו בקרב אנשים הנמצאים על הרצף האוטיסטי ובמגוון רחב של נושאים אחרים בחיים. באמצעות טיפול ואימון ב-נוירופידבק ניתן לשפר משמעותית את איכות החיים, להפחית את האסימטריה של גלי האלפא ולאזן את המאזניים הקליניים אל הטווח הנורמלי ללא שום בדיקת פולשניות.


מה אומרים הורים לילדים על הרצף שטופלו באלפא בריין סנטר


"אי אפשר להכיר את הילד. הוא נפתח לעולם. משתף אותנו בחוויות שלו. פחות טנטרום. השגנו את המטרות של תל"א בגן"


הורים אחרים מדווחים על שיפור בגמילה. אחרים מספרים כי לראשונה החלו לצאת מהבית עם הילד, שמוכן להכנס למקומות הומי אדם.


"הילדה החלה להרכיב פאזלים, לרכב על אופניים, להרחיב את תחומי העניין, להרכיב משפטים שלמים, לפני הטיפול היא הייתה בתוך בועה, והיום אחרי הטיפול היא איתנו, מעורבת במה שקורה בבית" מדהים.


אנחנו כאן כדי לעזור גם לילד שלכם לשפר את התפקוד שלו ולכם את איכות החיים של כל המשפחה.


טואול - בניית אתרים