שם המאמר:  שינויים בפעילות המוחית (EEG) שנגרמו באמצעות טיפול נוירופידבק בילדים עם לקויי למידה

זיהוי המאמר: PMID: 17978869

DOI: 10.1007/s10484-007-9044-8

קישור למקור


במחקר זה נבדקו ההשפעות של טיפול (NFB) נוירופידבק על תמונת גלי המוח של ה- EEG בקרב ילדים עם לקויות למידה.

המחקר בא לאמת את השלכות הטיפול המועילות על ביצועים התנהגותיים וקוגניטיביים.

במחקר השתתפו 11 ילדים שקיבלו 20 מפגשי אימון נוירופידבק של 30 דקות, ועוד 5 ילדים נוספים שקיבלו טיפול בפלצבו (קבוצת בקרה).

בעוד שבקבוצת הבקרה לא נצפו שינויים בהתנהגות או בתמונת גלי המוח ה- EEG, בקבוצת הילדים שקיבלו אימוני נוירופידבק נצפה שיפור התנהגותי וקוגניטיבי מיד לאחר הטיפול. לאחר חודשיים כבר היה ניתן לראות בתמונת הפעילות המוחית שינויים חיוביים רבים.

מסקנות המחקר היו שטיפול נוירופידבק יעיל ביותר לילדים עם יחס תטא / אלפא גבוה, ושהשינויים שנצפו בתמונת הפעילות המוחית של ה- EEG עשויים לשקף את הבסיסים הנוירופיזיולוגיים של השיפור שילדים חוו בפעילות ההתנהגותית והקוגניטיבית שלהם.


שם המאמר: מחקר מעקב אחר ילדים לקויי למידה שטופלו בנוירופידבק או פלצבו

זיהוי המאמר: PMID: 16929704

DOI: 10.1177/155005940603700307

קישור למקור


מחקר זה הוא המשכו של מחקר קודם שבדק את השינויים שנצפו אצל ילדים לקויי למידה לאחר שקיבלו אימון נוירופידבק (NFB). במחקר הראשון התברר שהאימון הוביל לשינויים התנהגותיים חיוביים (לקויות למידה), וכן חלו שינויים חיוביים בתמונת הפעילות המוחית EEG של גלי תטא / אלפא.

במחקר זה חזרו לבדוק את מצבם של הילדים כשנתיים לאחר מכן. תוצאות הבדיקה הציגו כי בקבוצת הילדים ששימשה לבקרה, פלצבו, לא היו שינויים בלקויות הלמידה. לעומת זאת, בקבוצת הילדים שקיבלו אימון נוירופידבק (NFB), נצפה שיפור הן בלקויות הלמידה, והן בתמונת הפעילות המוחית . אותם ילדים כבר לא הוגדרו לקויי למידה מבחינה אבחנתית.


 

טואול - בניית אתרים