ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

האם אפשר ללמד את המוח להתגבר על החרדה ?

רוית, בת 46, אמא לשלושה ילדים, סובלת מחרדת בריאות קשה, היא בטוחה שמשהו רע עומד לקרות לה ולילדיה, שהם עומדים לחלות, אף שהסבירות לכך היא נמוכה, זה לא מונע ממנה לדאוג ללא הפסקה, לבדוק לשלומם של הילדים בשעות הלימודים, למנוע מהם מפגשים חברתיים ויציאות מחשש לזיהומים, מצב זה משפיע עליה באופן שלילי וגם על ילדיה, הדבר יוצר מתח ומצוקה מיותרים שעלולים להתקבע גם אצל הילדים ולהחריף עם הזמן. 


יוני, בן 19, סטודנט, מתמודד עם חרדה חברתית מילדות, הוא נמנע מיצירת קשרים חברתיים, סיטואציות חברתיות גורמות לו אי נוחות ולחץ, כשפונים אליו הוא מאדים ומתקשה להגיב, למעשה, הוא בודד ומעדיף להישאר ככה, כל אופציה אחרת מלחיצה אותו. פעמים רבות צפות אצלו מחשבות כמו: האם אני נראה רגיל, האם אני לבוש בצורה מתאימה, האם אני מוזר, מה חושבים עלי.


גילי, מתביישת להודות בכך, אבל היא חרדתית בנוגע לבדיקות דם ורופאים, טיפול שיניים או בדיקת דם עבורה הם משימה כמעט בלתי אפשרית.


הפרעת החרדה ממנה סובלים רוית, יוני וגילי, ועוד ישראלים רבים, היא תגובה למצבי דחק שבהם הם חשים פחד. אך בעוד שפחד הוא תגובה לגיטימית לסכנה אפשרית שתחלוף, החרדה שלהם היא תגובה מתמשכת לסכנות שאינן ממשיות. החרדה מניעה אותם וגורמת למעגל מתמשך של פחד ודאגה בלתי רצוניים שמסבים להם סבל רב. 

האם ישנו טיפול שיכול לשנות את המצב?  


למוח האדם יש השפעה רבה על החרדה, מבלי לרדת יותר מידי לעומק, ניתן לומר כי ישנם כמה אזורים במוח המעורבים בתסמיני החרדה,

כך למשל אזור האמיגדלה שמעורב בתהליכי בקרה רגשיים ויצירת זכרונות רגשיים, וכך אזור ההיפוקמפוס שמעורב בזיכרונות חדשים על עובדות

ואירועים וזיכרון לטווח ארוך, כאשר הפעילות המוחית לא מתפקדת בצורה מיטבית, מנגונני הויסות של המוח 'מתבלבלים' והחרדה נכנסת לפעולה.


החדשות הטובות הן שכיום, הודות להתפתחות עולם המדע והמחקר, יש טכנולוגיה מתקדמת דרכה ניתן לאמן את המוח ולהחזיר את אזורי המוח המעורבים

בחרדה לתפקוד תקין ואופטימלי. בדרך זו ניתן להפחית את הסימפטומים, את עוצמת החרדה, תדירות התקפי החרדה, ולהתגבר על החרדה לגמרי. מדהים.


ההבנה שהחרדה נובעת פעמים רבות משיבוש בדפוסי הגלים של המוח, מביאה איתה את ההבנה שהפתרון הוא פשוט לאמן את המוח, למעשה, היכן שנמצאת הבעיה נמצא בדיוק הפתרון.

רוית, יוני וגילי, כל אחד מהם אימן את מוחו בניסיון להתגבר על החרדה שלו, והתוצאות היו לא פחות ממדהימות, המצב שלהם השתפר, הם השיגו את מטרות הטיפול.

אז איך הם עשו את זה? 

כיצד מאמנים את המוח להתגבר על החרדה?


כיום, יותר ויותר שומעים על לאמן את המוח ויתרונות האימון מוחי, חשוב לדעת כי ישנן שיטות שונות לאמן את המח.

נוירופידבק בשיטת LOREATA Z SCORE היא למשל שיטה מתקדמת ביותר לאימון המוח, ועושים בה שימוש בבתי חולים ברחבי העולם.  

שיטה זו נחשבת למתקדמת ביותר מכמה סיבות:


1)

בדיקה מקדימה - לפני התחלת הטיפול בשיטה זו עורכים לכל מטופל בדיקת QEEG,  זוהי בדיקה לא פולשנית הרושמת את דפוסי פעולת המח ומזהה מוקדים

שבהם הפעילות חוגרת מהנורמה. בדיקה זו מאפשרת להתאים את האימון המוחי לכל אחד באופן אינדיבידואלי, על מנת להשיג את השיפור הרצוי והנכון לו ולטפל בקשיים הספציפיים שלו.

טיפול נוירופידבק שאינו כולל בדיקה, פעמים רבות לא ישיג את מטרתו, שכן האימון יהיה לא ממוקד ומפוזר, וכן לא תתאפשר מדידה תוך כדי ואחרי הטיפול על מנת להעריך את יעילות הטיפול. לכן, חשוב מאוד לבצע טיפול נוירופידבק לאחר ביצוע בדיקת QEEG.


2)

פרוטוקול טיפולים מותאם אישית - לכל טיפול יש מטרות שחשוב למטופל להשיג, וכאן היתרון הגדול של טיפול נוירופידבק בשיטת LOREATA Z SCORE , הטיפול מתבצע בהתאם לפרוטוקול טיפולים אישי, שהוכח ונבדק כיעיל באותה בעיה ספציפית של המטופל, ובהתאם לסימפטומים שלו, ואינו אחיד לכולם ו'מה שיהיה יהיה', באופן זה המותאם אישית לכל מטופל הדרך לשיפור היא קצרה והתוצאות משביעות רצון. 


3)

עכשיו מתחילים להתאמן. מגיעים למכונים המצוידים בטכנולוגיה ובמכשור מתקדמים ומיישמים את פרוטוקול האימון בסדרת טיפולים קצרה אך ממוקדת, פעם אחר פעם, מאמנים את המוח בטיפול חוויתי, שאינו כרוך בכאב, אינו פולשני בשום צורה ואינו תרופתי כמובן, ומתקדמים לעבר המטרה - שיפור בתפקודי המוח ובמצב. 

תקופת האימונים מוגדרת בזמן, ולכן די מהר תוכלו לדעת האם הטיפול מסייע לכם ולחוש בשיפור שציפיתם לו, לא תצטרכו לחכות יותר מידי זמן. 


4)

הוכחות מדעיות ומחקריות. נוירופידבק בשיטה זו הוכח מדעית ומחקרית וכאמור עושים בו שימוש במרכזים רפואים בעולם, הסיבה היא שהוא הוכיח יעילות גבוהה אצל  87% מהמטופלים, אחוז גבוה במיוחד. אין ספור מחקרים שנעשו בנושא בתחומים שונים הוכיחו כי נוירופידבק בשיטה זו היא הפתרון למגוון בעיות כמו חרדה, דיכאון, OCD, טראומה, הפרעות קשב ובעיות למידה ועוד. כאן תוכלו למצוא מדגם מחקרים בנושא חרדה


 

כמה דברים שחשוב לדעת על נוירופידבק בשיטת LOREAT Z SCORE


1)

הטיפול אינו תרופתי.


2)

גם אם אתם מטופלים כיום בטיפולים שונים ואינכם שבעי רצון, הטיפול יכול לסייע לכם ולשפר משמעותית את איכות החיים שלכם משמעותית. ניתן לקבל את הטיפול לחוד וביחד עם טיפולים נוספים.


3)

טיפול זה שומר לרוב על תוצאותיו לאורך זמן, השיפור אינו תלוי בכך שתמשיכו להתאמן,  ברגע שסיימתם את הטיפול התוצאות החיוביות ילוו אתכם הלאה. 


4)

הטיפול מתבצע במכשור העומד בדרישות בטיחות מחמירות: תו תקן בינלאומי iso 13485,  תו תקן אמריקאי FDA 21 CFR part 820, ותו תקן אירופאי EN 60601

חזרו אלי, אני רוצה לשמוע על הטיפול

הסבר על טיפול נוירופידבק במרכז לשיפור תפקודי המוח אלפא בריין סנטר

מה זה טיפול נוירופידבק? למי זה טוב? כיצד מתבצע טיפול נוירופידבק? מה השיטה המומלצת לטיפול נוירופידבק? מה זה אימון מוחי? כל מה שרציתם לדעת על השיטה המתקדמת בעולם לאימון המוח שמתבצעת במרכז אלפא בריין סנטר. טיפול ללא תרופות שמסייע להיפתר מהפרעות מורכבות כמו דיכאון, הפרעה טורדנית כפייתית OCD.

תמונת פעילות המוח      

לפני ואחרי טיפול נוירופידבק - בחרדה 

חרדה היא הפרעה נפשית המתבטאת בהרגשת מצוקה הנובעת מהאמונה ש"משהו רע" עומד לקרות. חרדה מפריעה לתפקוד במידה משמעותית התלויה בעוצמה שלה. החרדה יכולה להיות זמנית ומתמשכת.


אצל אנשים עם הפרעת חרדה ניתן לזהות פעילות מוחית חריגה באזורים מסויימים המעורבים בתסמיני החרדה. הטיפול התרופתי בחרדה עלול לגרום לתופעות לוואי והיעילות פוחתת עם הזמן. 


מה הפתרון?

אנו באלפא בריין סנטר מיישמים גישה מתקדמת של טיפול לא תרופתי בחרדה, טכנולוגיה ייחודית לאימון המוח - נוירופידבק, עם תוצאות שהוכחו כיעילות עד מאוד, גם כאשר טיפולים אחרים לא הועילו. 

בנוסף, אנו משלבים טיפול התנהגותי קוגניטיבי – CBT החשוב מאוד לטיפול בחרדה ומאיץ תהליכי שיפור וחזרה לתפקוד.

אחרי טיפול נוירופידבק

לפני טיפול נוירופידבק

בתמונות ניתן לראות את מפות המוח לפני ואחרי טיפול נוירופידבק אצל מטופל עם חרדה. בתמונה למעלה ניתן לראות אזורים שבהם מודגמת פעילות מוחית לא מייטבית. בתמונה למטה ניתן לראות שהפעילות המוחית חזרה לתפקוד אופטימלי לאחר תכנית אימונים שהותאמה אישית למטופל.

מפות המוח האלה משדרות במדוייק את הרגשת המטופל. הוא הגיע אלינו עם תלונות על חרדה קשה וסיים את הטיפולים כשהוא מדווח על שיפור משמעותי, על רוגע ונינוחות ותפקוד תקין. 

logo בניית אתרים