דיכאון טיפול מומלץ בנוירופידבק 87% אחוזי הצלחה


חלק ממי שמחפש היום דיכאון טיפול שאיננו תרופתי אולי התוודע למחקרים השונים שנעשו על טיפולים שאינם תרופתיים, שנותנים מענה, כמו טיפול תרופתי, ואף ביעילות רבה יותר, וכל זה ללא תופעות לוואי, להפרעות הנפשיות השונות. כיום, בניגוד לעבר, ישנם טיפולים חדשניים חלופים למי שמחפש טיפול לא תרופתי, או למי שהטיפולים שמקבל כיום לא מביאים להטבה משביעת רצון. טיפולים אילו נחקרו במשך שנים והציגו אפקטיביות גבוהה, כך הוא טיפול נוירופידבק. זהו טיפול לא תרופתי המומלץ נגד דיכאון המציג יעילות גבוהה ב-87% מהמקרים.


דיכאון טיפול


מהו נוירופידבק?


אנחנו חיים היום בתקופה טכנולוגית בה חדשות לבקרים מתפתחות טכנולוגיות חדשות עתירות ידע ובינה מלאכותית. זה אומר שכל העולם מתקדם, וגם עולם הטיפול. פרוצדורות שבעבר נתפסו כבעלות סיכון הפכו לפשוטות עם שיקום קצר וקל. מדענים עובדים כבר על הסטרטאפ הבא לשילוב טכנולוגיה מתקדמת בטיפולים רפואיים כולל חרדה, דיכאון ועוד. הטכנולוגיה הגיעה גם לתחום דיכאון טיפול מתקדם באמצעות נוירופידבק אשר מציע שיטה חדשנית ומתקדמת לטיפול באמצעות אימון מוחי.


אימון זה כבר נחת גם בארץ לפני כמה שנים, והוא מוביל במרכזי טיפול בכל העולם כולל בבתי חולים פסיכיאטריים ידועים ברחבי ארה"ב ויש לו תוצאות מטיבות מוכחות.


זוהי אלטרנטיבה לשיטה המסורתית התרופתית של רפואת הנפש, העוקבת אחר השינויים הבאים לידי ביטוי בגלי החשמל במוח, כתוצאה ממצבים נפשיים. שינויים אלה נראים בבירור בסריקת QEEG המגלה שינויים ופעילות חריגה ובהתאם לכך, יוצרת פרוטוקול טיפול אישי של אימון מוחי בהתאם לתוצאות הסריקה אצל כל מטופל.


אימון מוחי - חלופה מוכחת למצבי דיכאון טיפול לא תרופתי!


מתוצאות מחקרים שבחנו את הקשר שבין הפעילות המוחית לבין הפרעות נפשיות שונות, נראו בבירור שינויים ופעילות מוחית חריגה אצל אנשים עם הפרעות אילו, לבין אנשים שאינם סובלים מהן. זוהי בעצם נקודת ההנחה המובילה אל טיפולי הנוירופידבק. אם דיכאון או חרדה באים לידי ביטוי בפעילות חריגה במוח, הרי שאם נוכל לאמן את אותם האזורים, ונחזיר את הפעילות למצב תקין ואופטימלי, נחווה שיפור בדיכאון וגם נתגבר עליו, וזה בדיוק מה שקורה בטיפול.


זהו טיפול אשר הוכח מחקרית ומדעית והוא איננו תרופתי וגם לא פולשני. הוא מצליח לשפר את הפעילות באזורים במוח אשר חרגו מתפקוד אופטימלי, המעורבים בסימפטומים של הפרעות הנפש כמו חרדה ודיכאון. כאשר מאמנים את האזורים הללו ומשפרים את התפקוד שלהם, יש גם הקלה בתסמינים ומכאן הדרך להחלמה היא קצרה.


דיכאון טיפול באמצעות אימון מוחי, הוכיח שיפור והפחתה בתסמינים של דיכאון, חרדה, פוסט טראומה ועוד.


חשוב לציין כי המגמה היום בעולם הרפואה היא לספק מענה טיפולי אישי עד כמה שניתן לכל אחד, ההבנה היא שלא כל טיפול מתאים לכל אחד, וכמובן לטיפולים השונים השפעות שונות על כל אחד. נוירופידבק כטיפול לדיכאון מספק מענה טיפולי אישי, המבוסס על הפעילות המוחית הספציפית של כל מטופל שנמצא בדיכאון, עם התאמת פרוטוקול טיפול ייחודי, למטרות, ליעדים ולקשיים של כל אחד. טיפול תרופתי לעיתים הכרחי ואף יעיל במידה כזו ואחרת, אך נוירופידבק ניתן בנוסף, או כטיפול יחיד, ומצליח להביא לתוצאות של 87% הצלחה בקרב אנשים עם דיכאון.


דיכאון טיפול

איך מאמנים את המוח?


לאחר בדיקת QEEG שמספקת תמונה רחבה של הפעילות המוחית עם זיהוי אזורים מועדים הזקוקים לאימון, נקבע פרוטוקול טיפול ייחודי והטיפול מתחיל.


טיפול נוירופידבק מתבצע על ידי אימונים חוזרים ונשנים. במהלך כל אימון המטופל צופה בנינוחות בסרט או משחק, לפי בחירתו, בצורה פסיבית, ללא צורך במאמץ. טכנולוגיה ייחודית ומתקדמת לאימון המוח פועלת בד בבד עם הסרט שמושפע כל העת מתגובת מוחו של המטופל. המטופל מתמקד במסך וצופה אך הסרט יכול להיעלם, לקטון, הקול יכול להיחלש, וכך מאתגר את המטופל שרוצה באופן טבעי לצפות בסרט בצורה תקינה, ולכן באופן לא מודע מאמץ את מוחו להחזיר את הסרט למצב התצוגה האופטימלי, לגודל הרצוי, לחדות ולשמע התקין. עם התקדמות הטיפולים ניתן לאתגר עוד את המטופל ולהעלות את רמת האימון.


במצבי דיכאון טיפול נוירופידבק הוא כמו מעגל גמול הדדי. כאשר המטופל משפר את הפעילות המוחית, הוא חווה שיפור בסימפטומים ובמצב הנפשי.


במחקרים שהתפרסמו לאורך השנים בכתבי עת רפואיים דיווחו חולים שעברו טיפולי נוירופידבק על שיפור משמעותי בתסמינים של דיכאון או חרדה. כל המאזנים הקליניים היו בטווח הנורמלי, רבים מהחולים חזרו לנהל שגרת חיים תקינה.

טואול - בניית אתרים