1. דף הבית
  2. /
  3. מידע נוסף
  4. /
  5. טיפול באוטיזם
  6. /
  7. אוטיזם שיטות טיפול – כיצד מטפלים בילד על הספקטרום?


אוטיזם שיטות טיפול – כיצד מטפלים בילד על הספקטרום?


אוטיזם הינה הפרעה התפתחותית אשר נכון לכתיבת שורות אלה אינה ניתנת לריפוי. אך עדיין קיימות שיטות שונות לטיפול על מנת למגר את הבעיות השונות. כאשר השאיפה היא לאפשר לילדים וגם למבוגרים שנמצאים על הספקטרום לנהל אורח חיים נורמטיבי. אם בעבר זה היה נשמע כמו דבר דמיוני, ניתן להגיד כי כיום זוהי יכולה להיות מציאות ברת השגה. נכון להיום ישנן מגוון רחב של אוטיזם שיטות טיפול, וצריך להתמקד בשיטות המוצלחות ביותר. אנו רוצים לעסוק באפשרות אחת שיכולה לשנות את חייהם של ילדים שנמצאים על הספקטרום מקצה לקצה. שיטת טיפול שכבר הוכיחה את עצמה כשיטת טיפול יעילה לילדים ומבוגרים עם אוטיזם.

נוירופידבק – טיפול לאוטיזם

בכל מיני מרפאות ומרכזים רפואיים שונים תוכלו למצוא המלצות על אוטיזם שיטות טיפול. אך המטרה שלכם תהיה לבחור את שיטת הטיפול שתאפשר לכם לראות שיפור ניכר. שיטת טיפול שתהיה רלוונטית גם לטווח הרחוק, ולא כזאת שתהיה רלוונטית רק לזמן הנוכחי. נוירופידבק היא ללא ספק שיטת הטיפול הטובה ביותר שתביא לכם בדיוק את מבוקשכם. שיטת הטיפול הזאת מתרכזת באימון המוח, כך שההשפעה שלה תהיה למשך זמן רב. לילדים ומבוגרים שסובלים מאוטיזם ישנן חריגות תפקודית וחריגה מבנית בפעילות המוחית. זוהי הסיבה שבגללה אותם ילדים ואותם מבוגרים נראים חריגים בנוף.


מה הוא טיפול נוירופידבק?


מאוד יכול להיות כי זוהי הפעם הראשונה שיוצא לכם לשמוע על טיפול נוירופידבק לאוטיזם. אך מדובר על אחד מהטיפולים היעילים ביותר אשר מגיע עם תוצאות מוכחות. הטיפול הזה הוא טיפול שנועד על מנת לעבוד על המוח ולנסות לאמן אותו לחשוב בצורה קצת אחרת. כלומר לנסות לתקן את כמה שאפשר את כל הבעיות השונות או לכל הפחות להפחית את החומרה שלהן. כל אדם שעובר את הטיפול הזה עובר אבחונים שונים על מנת שתהיה אפשרות להתאים לו את הטיפול האידיאלי. טיפול שבסופו של יום הוא יצליח לקצור את התועלת הרצויה. טיפול נוירופידבק אפקטיבי בעוד מגוון רחב מאוד של מקרים.


מתי מומלץ לבצע את הטיפול?


השאיפה שלכם בתור הורים תהיה לספק לילדכם את הטיפול מוקדם ככל האפשר. ככל שהטיפול יתבצע בשלב מוקדם יותר כך יהיה ניתן לראות השפעה רחבה יותר. טיפול נוירופידבק אפשר לבצע כבר מגיל 3, כל זאת בתנאי שמתבצעת אבחנה בגיל כל כך צעיר. הטיפול עצמו מותאם לכל ילד, כך שלא אמורה להיות בעיה בהקשר הזה. זוהי הסיבה שבגללה הטיפול הזה מגיע עם אחוזי הצלחה גבוהים מאוד. טיפול שמאפשר לילדים עם אוטיזם להתמודד עם הבעיות השונות, ובסוף גם לצלוח אותן. אוטיזם שיטות טיפול קיימות בשפע, אך לא כולן יביאו איתן בדיוק את אותה האפקטיביות. המשימה שלכם תהיה לוודא כי אתם בוחרים את שיטת הטיפול הנכונה.


מה חשוב לדעת לפני שמתחילים?


כמו כל אותן אוטיזם שיטות טיפול, גם כאן מדובר על שיטת טיפול שלוקחת זמן. תזכרו כי השיטה הזאת מטרתה העיקרית היא לשנות את הרגלי החשיבה של המוח. השינויים האלה לא מתחרשים אחרי טיפול אחד, מדובר על שיטה שמחייבת התמדה ודבקות במשימה. רק לאחר מספר שבועות של טיפולים יהיה ניתן לראות תוצאות ראשוניות. כמובן שזה משתנה בין מטופל אחד לבין מטופל אחר. כל ילד עם אוטיזם מגיע עם הייחודיות שלו ועם המורכבות שלו. זוהי הסיבה שבגללה בשיטת הטיפול הזאת מתאימים לכל ילד את הטיפול הנכון עבורו. מאוד יכול להיות כי יגיעו שני ילדים עם אוטיזם שלכל אחד מהם תתואם שיטת טיפול שונה לגמרי.


בנוסף חשוב שתדעו כי טיפול נוירופידבק עושים רק ב"אלפא בריין סנטר". מדובר על מרכז מקצועי ומיומן שמבצע את הטיפול הזה כבר זמן רב. במרכז תוכלו למצוא צוות איכותי של אנשי מקצוע שאחראים על שינוי חייהם של אנשים שונים. ילדים שסובלים מאוטיזם, אנשים שמתמודדים עם חרדה, אנשים שסובלים מדיכאון כרוני והרשימה לא נגמרת. גם אתם יכולים למצוא אתכם במצב שבו אתם מקבלים את הטיפול ההולם ביותר עבורכם. טיפול שככל הנראה ישנה את החיים שלכם מקצה אחד ישירות לקצה השני. מהיום תדעו כי בין כל אותן אוטיזם שיטות טיפול יש שיטה אחת שככל הנראה תהיה המתאימה גם לכם.


טואול - בניית אתרים