1. דף הבית
  2. /
  3. מידע נוסף
  4. /
  5. שונות
  6. /
  7. טיפול עצמי OCD

טיפול עצמי OCD

הפרעה טורדנית-כפייתית או כפי שרובנו מכירים אותה OCD היא אחת מההפרעות העקשניות והקשות הקיימות בתחום הפרעות הנפש. מדובר על הפרעה שמביאה איתה מחשבות והתנהגויות פולשניות ולא רצויות, כאלה שלא באמת ניתן לשלוט עליהן. ההפרעה הספציפית הזאת מביאה לתחושת אי נוחות רבה, ומפריעה לתפקוד התקני במהלך היומיום. אנשים שסובלים מהפרעה טורדנית-כפייתית מספרים כי הם מרגישים שבויים, למרות הרצון שלהם להשתחרר.

כיום ישנה שיטת טיפול אחת שהפכה להיות אידיאלית עבור כל האנשים שסובלים מהפרעה מהסוג הזה ובכלל מהפרעות נפשיות. אנו מדברים על שיטה שמאמנת את המוח לתפקד באופן אופטימלי, מאחר שהפרעה טורדנית כפייתית נובעת מתפקוד מוחי לא תקין, האימון המוחי יכול לשפר את המצב משמעותית, להפחית את הסימפטומים וגם למגר אותם לגמרי.

האם האימון המוחי באמת עוזר?

הדעה הרווחת היא כי טיפול עצמי OCD נעשה על ידי שימוש בתרופות ובטיפולים שונים. אך המציאות היא שלא תמיד זה יהיה מספק מבחינתכם, וההתקדמות לא תהיה כפי שאתם מצפים. אנשים שכבר ניסו טיפולים לא מוצלחים, מרגישים כי הקושי הופך להיות גדול אפילו יותר.

מרגישים כי אינכם מקבלים את ההתקדמות הרצויה מבחינתכם? זה לא אומר שאתם צריכים להרים ידיים. אימון מוחי הוא הפתרון הנכון ביותר עבורכם, פתרון שיאפשר לכם לראות את האור בקצה המנהרה. השיטה הזאת נותנת מענה נקודתי, ומאפשרת לכם לראות בתוך זמן קצר שיפור משמעותי במצב.

טיפול נוירופידבק מותאם להתמודדות ספציפית עם הפרעה טורדנית כפייתית. שיטת האימון מאפשרת לאתר את מקור הבעיה במוח, ולטפל בה באופן שמביא איתו תוצאות מעולות. השאירו מאחור את כל מה שאתם יודעים על OCD טיפול עצמי, והכירו את שיטת הטיפול המתקדמת ביותר. שיטת הטיפול שהולכת לשנות את החיים שלכם מקצה לקצה.

טיפול עצמי OCD

כיצד עובד אימון נוירופידבק?

חלק גדול מאוד מהמטופלים לא מכירים את שיטת האימון המתקדמת הזאת. ברגע שתכירו את האופן שבו השיטה הזאת פועלת לא אמורות להיות לכם ספקות לגבי יעילותה. נכון להיום טיפול עצמי OCD בשיטת נוירופידבק הביא איתו תוצאות שלא משתמעות לשתי פנים.

אז כיצד הצוות המיומן במרכז "אלפא בריין סנטר" מבצע את הטיפול בדרך הזאת? לפני הטיפול מבצעים בדיקת QEEG מתקדמת שמתעדת את הפעילות החשמלית של המוח. (לא פולשנית בשום צורה) כך ניתן יהיה לזהות את מוקד הבעיה באזורי המוח השונים המעורבים בתסמיני ההפרעה הטורדנית כפייתית.

לאחר מכן בונים עבור המטופל תוכנית אימון אישית ומקצועית, כזאת שאמורה להביא לשיפור המיוחל. כעת, המטופל מתחיל לאמן את מוחו לשפר את התפקוד המוחי ומתחיל לחוות בעצמו את השיפור שמגיע. תוך זמן קצר כבר יהיה ניתן לראות איך כל המצב משתנה מקצה לקצה, המחשבות והדחפים נרגעים והשחרור המיוחל מגיע.

מה חשוב לדעת על האימון המוחי?

מכיוון שמדובר על שיטת אימון פחות מוכרת, יש לא מעט סימני שאלה בכל מה שנוגע לשיטת האימון הזאת. כעת יש לכם אפשרות להפוך את סימני השאלה שנותרו לכם לסימני קריאה חד משמעיים. טיפול עצמי OCD בשיטת נוירופידבק מביא איתו תוצאות תוך זמן קצר, בתוך מספר טיפולים ניתן יהיה לראות תוצאות ראשוניות. חשוב להדגיש כי התוצאות משתפרות עם הזמן, בדיוק כמו אימון בחדר כושר עם מאמן פרטי. ככל שתתמידו יותר לאמן את המוח, כך תוכלו לראות תוצאות שיהפכו אתכם להיות מרוצים יותר. תהליך הלמידה דומה ללימוד רכיבה על אופניים, ככל שהמח לומד ורוכש את המיומנות הזו הוא לא שוכח אותה, גם לא אחרי שנים. יתרה מכך, מדובר על אימון בטוח מאוד, כזה שלא מביא איתו חשש או תופעות לוואי והוא כמובן אינו פולשני. כך שהמטופלים שמבצעים אותו יכולים להיות רגועים לגמרי לגבי ההשפעה שהוא מביא איתו. טיפול עצמי OCD בשיטת נוירופידבק הוא טיפול יחסית קצר, כך שלא תמצאו את עצמכם תלויים בו לאורך זמן ומצד שני את השפעתו החיובית תראו די מהר.

אימון נוירופידבק במרכז "אלפא בריין סנטר"

רוצים להשאיר את ה-OCD מאחוריכם? נמאס לכם לחיות בצורה שגורמת לכם לאי נוחות? הדחפים והמחשבות מעיקים עליכם ומונעים מכם להתקדם? אימון מוחי במרכז "אלפא בריין סנטר" הוא הפתרון האידיאלי עבורכם. במרכז תוכלו למצוא אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, כאלה שיספקו לכם ליווי אישי לכל אורך הדרך, על מנת לראות את התוצאות הרצויות. כל מטופל מתקבל לייעוץ ראשוני, בדיקה והתאמת תכנית טיפולים, וכמובן מקבל תשובות לכל השאלות שמעסיקות אותו. האימונים שנבנים הם אימונים אישיים לכל מטופל, בהתאם לצרכים של כל אחד והמטרות שאליו הוא רוצה להגיע. ההצלחה של מרכז "אלפא בריין סנטר" הוא לראות את המטופלים יוצאים מרוצים, לדרך חדשה, לאחר סיום הטיפולים במקום.

טואול - בניית אתרים