ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

ספק של משרד הבטחון מס' 0011027986

טיפול באובססיביות

אובססיביות מתארת קיבעון, היצמדות לדבר מה באופן קבוע, זוהי תופעה שמלווה אנשים הסובלים מהמפרעה טורדנית כפייתית-   .OCDקשה להתמודד עם הפרעה טורדנית כפייתית. הצורך לחזור על פעולות ומחשבות טורדות הם רק חלק מהקשיים, שאיתם נאלצים להתמודד אנשים עם הפרעה זו. הפרעה טורדנית כפייתית יכולה להשתלט על חייהם של הסובלים ממנה. היא גורמת להם לפגיעה תפקודית וגוזלת מהם שעות רבות ביום. הפרעה זו יכולה להופיע אצל נשים וגברים, ילדים ומבוגרים כאחד.

הפרעה טורדנית כפייתית היא הפרעה עקשנית שמהווה אתגר טיפולי רציני ביותר עבור המטפל והמטופל גם יחד.

מה שברור זה שכאשר ההפרעה גורמת לפגיעה תפקודית ניכרת צריך לטפל בה, וכמה שיותר מוקדם יותר טוב. הטיפול באובססיביות לרוב יהיה טיפול תרופתי, אך חשוב לדעת שיש טיפול לא תרופתי, שמשפר עד מאוד את ההתמודדות עם ההפרעה - אימון מוחי בנוירופידבק. 

טיפול בנוירופידבק מסייע להקלה משמעותית בתדירות המחשבות ובביצוע פעולות כפייתיות שתפסו חלק ניכר משגרת היום עד כדי שחרור מוחלט. הטיפול הוכח מדעית ומחקרית כיעיל עד מאוד בטיפול באובססיביות והוא כבר מיושם במרכזים רפואיים בארץ ובעולם. 

טיפול באובססיביות בעזרת אימון מוחי בנוירופידבק

הפרעה טורדנית כפייתית היא הפרעה שנובעת, בין היתר, מפעילות מוחית לא מיטבית. נוירופידבק זוהי שיטת טיפול מתקדמת של אימון מוחי שבה המטופל מתרגל ומאמן את המוח לפעול באופן תקין. הטיפול בנוירופידבק משפיע על הפעילות המוחית הלא מיטבית, מווסת ומשפר אותה, ומביא אותה למצב תקין כשל אדם שאינו סובל מהפרעה טורדנית כפייתית כלל.

האימון המוחי בנוירופידבק מאמן אזורים ספציפיים במוח ומשפר את התפקוד שלהם באופן ממוקד. הטיפול אינו תרופתי, אינו פולשני, ואין לו תופעות לוואי. היתרון הגדול של הטיפול בנויורפידבק הוא שהשיפור שהושג נשמר לאורך זמן. הדבר דומה ללימוד רכיבה על אופניים. כשנוצרה "למידה" המוח זוכר אותה. לאחר סדרת טיפולים, כשהמטופל לומד לשלוט במיומנות שרכש בטיפול, הוא אינו שוכח אותה.

בטיפול באובססיביות יהיה מומלץ לשלב גם טיפול התנהגותי קוגניטיבי - CBT שמסייע ברכישת כלים של שליטה בהפרעה לצד הטיפול באימון מוחי בנוירופידבק.

מהלך הטיפול בנוירופידבק

לפני שנתחיל את הטיפול בנוירופידבק, דבר ראשון נאתר את מוקד הבעיה בפעילות המוחית. לכל אחד מאיתנו תמונת פעילות מוחית ייחודית, ולכן לכל אחד מאיתנו יש להתאים טיפול אישי. איתור מוקד הבעיה נעשה באמצעות בדיקת QEEG  לא פולשנית, שממפה את הפעילות המוחית של המטופל, ומאתרת את הפעילות הנדרשת לשיפור. בדיקה זו היא מדויקת ומאפשרת לנו להתאים טיפול לכל מטופל. שלב הטיפול הוא תהליך הדרגתי המבוסס על התניה אופרנטית על ידי שימוש  בסרט, משחק וידאו. המטופל מחובר לאלקטרודות מצד אחד ולמכשיר שמקרין סרט, משחק וידאו מצד שני. במהלך הצפייה אלקטרודות מנטרות את הפעילות החשמלית של מוחו של המטופל והוא לומד לשנות את הפעילות הזו ולשפר אותה.

בטיחות הטיפול

הטיפול בנוירופידבק במרכז לשיפור תפקודי המוח "אלפא בריין סנטר" מתאים למבוגרים ולילדים. הטיפול אינו פולשני, אינו תרופתי ואינו כרוך בתופעות לוואי. הייעוץ הראשוני, הבדיקה, התאמת תכנית הטיפולים והטיפולים עצמם, לכל אורך הדרך, מתבצעים בפיקוח ובליווי של ד"ר נתנאל Ph.D מנהלת מרכז "אלפא בריין סנטר" ואנשי מקצוע בעלי הכשרה וניסיון. הטיפול מתבצע בציוד שאושר על ידי ה FDA - מנהל המזון והתרופות האמריקאי, בשיטה ובטכנולוגיה מתקדמת ומקצועית, שהוכחה מדעית ומחקרית, ואשר משתמשים בה במרכזים רפואיים בארץ ובעולם. 


טיפול באובססיביות
logo בניית אתרים